Acorn Superglide – krzesełka schodowe zewnętrzne do domu i bloku

Choć większość wind schodowych jest montowana wewnątrz budynków, zdarzają się sytuacje, w których najpoważniejszą barierę architektoniczną stanowią schody frontowe. Czasami jest to zaledwie kilka stopni prowadzących do bloku, a innym razem schody zewnętrzne o długości całej kondygnacji domu. W obydwu przypadkach przeszkodę można łatwo zlikwidować, montując krzesełko do transportu po schodach Acorn Superglide.

Gdzie można założyć zewnętrzne krzesło ruchome na schody?

Winda domowa Acorn do użytku zewnętrznego jest urządzeniem prostoliniowym, co oznacza, że może poruszać się po torze prostym. W niektórych przypadkach istnieje możliwość jej zamontowania na schodach dwubiegowych – w takiej sytuacji zakładamy 2 krzesełka, po jednym na każdym biegu. Możliwe jest też założenie krzesła przyschodowego do transportu niepełnosprawnych na szynie prostej na schodach o 2-3 stopniach zabiegowych (od góry lub dołu). Producent urządzeń Acorn zadbał o to, by można było bezpiecznie użytkować na zewnątrz budynku jego krzesełka schodowe. Warszawa to tylko jeden z przykładów miast, w którym zamontowaliśmy zewnętrzne windy krzesełkowe na schodach frontowych prowadzących do domu i w przestrzeni publicznej. Regularnie zakładamy też krzesełka Acorn wewnątrz budynków.

Krzesełko schodowe zewnętrzne Acorn
Krzesła na schody zewnętrzne Acorn są odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Krzesełka schodowe zewnętrzne w blokach

Samobieżne foteliki Acorn doskonale spełniają swoją rolę w budynkach wielorodzinnych. Krzesełko do transportu po schodach znajduje zastosowanie nawet w przypadku wieżowców, w których duża liczba mieszkańców stwarza ryzyko uszkodzenia windy np. przez dzieci lub młodzież. Model Superglide został zabezpieczony przed uruchomieniem przez niepowołaną osobę – zawiera specjalny kluczyk, bez którego wprawienie krzesełka w ruch staje się niemożliwe.

Acorn Superglide z pokrowcem
Krzesełko schodowe Acorn Superglide z pokrowcem chroniącym przed wilgocią.

Zewnętrzne krzesło przyschodowe do transportu niepełnosprawnych może rozwiązać problem starzejących się mieszkańców parteru. Choć nie muszą pokonywać stopni wewnątrz bloku, to i tak nie mogą opuścić domu ze względu na obecność schodów frontowych. Montaż krzesełka naschodkowego Acorn jest dla nich szansą na samodzielne wyjście na spacer lub na zakupy.

Krzesło ruchome na schody w domu

W przypadku budynków jednorodzinnych windy krzesełkowe znajdują szersze zastosowanie. Najczęściej montujemy je przed wejściem do domu lub przy stopniach prowadzących na taras. Czasami jednak optymalnym rozwiązaniem jest założenie krzesła przyschodowego na zewnętrznych schodach biegnących bezpośrednio do pokoju seniora. To wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, pozwala bowiem na ominięcie dwóch barier architektonicznych w postaci schodów wewnętrznych oraz frontowych. Zobacz, jak może wyglądać jego realizacja na zdjęciu prezentującym efekt pracy inżynierów z Wind Schodowych.

Winda schodowa Acorn na wysokich schodach zewnętrznych
Krzesełka Acorn Superglide sprawdzają się nawet w przypadku schodów o znacznych rozmiarach.

Krzesełka schodowe zewnętrzne – co je wyróżnia?

Prostoliniowe windy krzesełkowe do użytku zewnętrznego zawierają komponenty odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki tworzywom o zwiększonej trwałości kolory nie blakną od słońca, a elementy wykonane z metalu nie ulegają korozji. Krzesełko przyschodowe można użytkować także zimą, warto jednak pamiętać o jego przykrywaniu pokrowcem. Skutecznie chroni on siedzisko i wagonik jezdny przed wilgocią. Producent krzesełek Acorn wyposażył je także w 2 przyciski sterujące ukryte w podłokietnikach, które zwiększają funkcjonalność urządzenia i ułatwiają jego obsługę (w innych modelach dostępny jest tylko 1 joystick). Obejrzyj filmik prezentujący działanie modelu Acorn Superglide.

Krzesło schodowe w Warszawie
Wewnętrzne krzesło przyschodowe – Warszawa to jedno z wielu miast, w którym zamontowaliśmy model Acorn Superglide.

Zewnętrzne krzesło schodowe – cena

Koszt założenia windy domowej zależy m.in. od długości schodów, liczby zamontowanych krzesełek oraz miejsca użytkowania dźwigu. W przypadku zewnętrznych krzesełek schodowych cena urządzenia jest wyższa ze względu na wykorzystanie trwalszych komponentów i pokrowiec dołączany do zestawu. Koszty zakupu, montażu i dostawy takich urządzeń rozpoczynają się od 12 000 zł.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zewnętrznych krzesełkach Acorn? Skontaktuj się z ekspertem marki Windy Schodowe!