Krzesełka zewnętrzne do domu i bloku

Choć większość wind schodowych jest montowana wewnątrz budynków, zdarzają się sytuacje, w których najpoważniejszą barierę architektoniczną stanowią schody frontowe. Czasami jest to zaledwie kilka stopni prowadzących do bloku, a innym razem schody zewnętrzne o długości całej kondygnacji domu. W obydwu przypadkach przeszkodę można łatwo zlikwidować, montując krzesełka zewnętrzne, które sprawdzają się doskonale w każdej sytuacji.

Gdzie można wykorzystać zewnętrzne krzesełko schodowe?

Odpowiedź jest bardzo prosta – wszędzie tam, gdzie do pokonania są schody o biegu prostym, znajdujące się na dworze. Zewnętrzne krzesełka schodowe, bardzo często znajdują swoje zastosowanie w takich miejscach jak: schody przed domem jednorodzinnym, tarasem, blokiem czy obiektami publicznymi.

Krzesełka zewnętrzne są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego możesz z nich korzystać zarówno latem jak i zimą. Oblodzone i ośnieżone schody również przestaną być dla Ciebie niebezpieczną przeszkodą – unikniesz poślizgu i pokonasz je w pełni bezpiecznie.

Krzesełko schodowe zewnętrzne Acorn

Jak działa krzesełko schodowe montowane na zewnątrz budynku?

Korzystanie z krzesełka zewnętrznego odbywa się tak samo jak w przypadku windy schodowej zamontowanej wewnątrz budynku. Krzesełko możesz uruchomić za pomocą pilota zdalnego sterowania lub wbudowanego joysticka. A co najważniejsze korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne dzięki pasom bezpieczeństwa, funkcji łagodnego startu i stopu, jak i czujnikom wykrywającym przeszkody na drodze. Zewnętrzne krzesełko schodowe posiada w komplecie specjalny plastikowy pokrowiec. Ochroni on powierzchnię krzesełka przed wyblaknięciem oraz zaoszczędzi czas podczas zbierania liści lub śniegu przed użyciem.

O czym warto pamiętać, decydując się na krzesełko schodowe zewnętrzne?

  • Krzesełka schodowe montowane na zewnątrz, możesz wykorzystać na schodach prostych,
  • W komplecie otrzymasz specjalny pokrowiec, który zapobiega gromadzeniu się liści lub śniegu,
  • Zewnętrzne krzesełka są odporne na zróżnicowane warunki atmosferyczne,
  • Dzięki nim pokonasz bez problemu oblodzone lub zaśnieżone schody,
  • Korzystanie z krzesełka schodowego zewnętrznego jest bardzo komfortowe oraz bezpieczne,
  • Udźwig krzesełka wynosi 127 kg, a kąt nachylenia schodów to od 23° do 55° (dokładne parametry znajdziesz tutaj),
  • Zewnętrzne krzesełko idealnie sprawdzi się dla osób starszych i niepełnosprawnych,
  • Konkurencyjna cena oraz możliwość otrzymania dofinansowanie ze środków PFRON

Acorn Superglide z pokrowcem

Krzesełka schodowe zewnętrzne w blokach

Zewnętrzne krzesełka doskonale spełniają swoją rolę w budynkach wielorodzinnych. Taka instalacja znajduje zastosowanie nawet w przypadku wieżowców, w których duża liczba mieszkańców stwarza ryzyko uszkodzenia windy np. przez dzieci lub młodzież. Niektóre modele są zabezpieczone przed uruchomieniem przez niepowołaną osobę – zawierają specjalny kluczyk, bez którego wprawienie krzesełka w ruch staje się niemożliwe.

Zewnętrzne krzesło do transportu niepełnosprawnych może rozwiązać problem starzejących się mieszkańców parteru. Choć nie muszą pokonywać stopni wewnątrz bloku, to i tak nie mogą opuścić domu ze względu na obecność schodów frontowych. Montaż krzesełka zewnętrznego jest dla nich szansą na samodzielne wyjście na spacer lub na zakupy.

Krzesło ruchome na schody w domu

W przypadku budynków jednorodzinnych instalacje krzesełkowe znajdują szersze zastosowanie. Najczęściej montujemy je przed wejściem do domu lub przy stopniach prowadzących na taras. Czasami jednak optymalnym rozwiązaniem jest założenie krzesła na zewnętrznych schodach biegnących bezpośrednio do pokoju seniora. To wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, pozwala bowiem na ominięcie dwóch barier architektonicznych w postaci schodów wewnętrznych oraz frontowych.

Winda schodowa Acorn na wysokich schodach zewnętrznych

Krzesełka schodowe zewnętrzne – na każdą porę roku

Prostoliniowe krzesełka do użytku zewnętrznego zawierają komponenty odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki tworzywom o zwiększonej trwałości kolory nie blakną od słońca, a elementy wykonane z metalu nie ulegają korozji. Można je użytkować także zimą, warto jednak pamiętać o przykrywaniu pokrowcem. Skutecznie chroni on siedzisko i wagonik jezdny przed wilgocią.

Krzesełko schodowe – bezpieczeństwo i wygoda

Korzystanie z urządzenia zamontowanego na zewnątrz zapewni Ci pełne bezpieczeństwo – nie narazi Cię na kontakt ze śliskimi schodami i zminimalizuje ryzyko upadku podczas jazdy dzięki pasom bezpieczeństwa. Urządzenie zostało wyposażone w funkcje łagodnego startu i hamowania, które pozwolą Ci zachować stabilność na każdym etapie pokonywania schodów. Zewnętrzne krzesełka schodowe zawierają też specjalne czujniki, które reagują na pojawienie się ewentualnych przeszkód na drodze. Przez cały czas jazdy zachowujesz pełną kontrolę nad krzesełkiem, kierując nim za pomocą wygodnego joysticka lub pilota.

Urządzenie nie przeszkadza też w wygodnym korzystaniu ze schodów pozostałym członkom rodziny. Po jego złożeniu, które zajmuje tylko kilka sekund, szerokość krzesełka wynosi ok. 30 cm. Niewielkie wymiary umożliwiają jego montaż nawet na wąskich schodach, bez konieczności uciążliwego wymijania urządzania przez inne osoby.

Krzesełko schodowe zewnętrzne – cena

Koszt założenia Takiej instalacji zależy m.in. od długości schodów, liczby zamontowanych krzesełek oraz miejsca użytkowania dźwigu. W przypadku zewnętrznych krzesełek schodowych cena urządzenia jest wyższa ze względu na wykorzystanie trwalszych komponentów i pokrowiec dołączany do zestawu. Koszty zakupu, montażu i dostawy takich urządzeń rozpoczynają się od 12 000 zł.

Polecane krzesełko zewnętrzne –  Acorn Superglide

Krzesełka schodowe Acorn przeznaczone do użytku zewnętrznego to urządzenie prostoliniowe, co oznacza, że może poruszać się po torze prostym. W niektórych przypadkach istnieje możliwość jej zamontowania na schodach dwubiegowych – w takiej sytuacji zakładamy 2 krzesełka, po jednym na każdym biegu. Możliwe jest też założenie krzesła przyschodowego do transportu niepełnosprawnych na szynie prostej na schodach o 2-3 stopniach zabiegowych (od góry lub dołu). Producent urządzeń Acorn zadbał o to, by można było bezpiecznie użytkować na zewnątrz budynku jego krzesełka schodowe. Warszawa to tylko jeden z przykładów miast, w którym zamontowaliśmy zewnętrzne windy krzesełkowe na schodach frontowych prowadzących do domu i w przestrzeni publicznej. Regularnie zakładamy też krzesełka Acorn wewnątrz budynków.

Krzesło schodowe w Warszawie

Nie czekaj na wiosnę!

W zależności od modelu krzesełka schodowego zewnętrznego, czas oczekiwania na jego montaż wynosi od 3 tygodni do 2 miesięcy. Już teraz przygotuj się więc na nadejście wiosny, zamawiając miniwindę do montażu zewnętrznego. Aby to zrobić, skontaktuj się z nami i wyślij zdjęcia schodów w celu uzyskania bezpłatnej wyceny. Pomoże Ci ona oszacować koszty i uzyskać dofinansowanie na likwidację barier z PFRON-u. Zupełnie za darmo podpowiemy Ci też, jakie możesz zastosować rozwiązania, by osiągnąć maksymalny komfort korzystania z krzesełka i jednocześnie zmniejszyć koszty.

Jesteś osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim? Szukasz rozwiązań dla siebie, członków rodziny lub przyjaciół i znajomych? Postaw na zewnętrzne krzesełka. Możesz również wybrać inne instalacje dźwigowe, takie jak np. platformy schodowe. Mogą one znacznie ułatwić życie osobom niepełnosprawnym oraz seniorom.

Skontaktuj się również ze specjalistami firmy Windy Schodowe i zamów urządzenie dziś, by móc korzystać z niego na wiosnę!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerami telefonów:

+48 692 44 94 74 | +48 698 132 056 | +48 606 686 002

i adresem e-mail:

zapytanie@windy-schodowe.pl