Używane krzesełko schodowe – niska cena, szybka realizacja

Krzesełko schodowe jest rodzajem urządzenia transportowego dla osób niepełnosprawnych i starszych, służącym do przemieszczania się po schodach. Sprawdza się przy małych wnętrzach, ponieważ zajmuje mało miejsca (zawiera elementy składane). Jest proste w obsłudze. Nie wymaga wykonywania żadnych prac budowlanych podczas instalacji.

Wyróżnia się 2 typy krzesełek schodowych: prostoliniowe, które są zaprojektowane dla schodów prostych, posiadających jeden bieg oraz krzywoliniowe, gdzie szyna krzesełka jest dopasowana do konkretnych schodów. Krzesełka schodowe prostoliniowe mogą występować również w wersji używanej.

Brytyjska firma Acorn, producent różnego rodzaju wind schodowych, jako jedyna w Europie oferuje sprawdzone, używane krzesełka schodowe na szynie prostej.

Model Acorn Superglide 120 charakteryzuje się tym, że jego tor jezdny mocowany jest do stopni schodów. Schody mogą być wykonane z dowolnego materiału: betonu, drewna, kamienia czy metalu.

Autodiagnostyczny panel sterowania, w który zaopatrzony jest Acorn Superglide 120, ostrzega o ewentualnych problemach (np. o przypadkowym wyłączeniu krzesełka czy nieprawidłowym zaparkowaniu), jeszcze przed ich wystąpieniem.

Obsługa urządzenia odbywa się poprzez specjalne przyciski sterujące, które znajdują się na obydwu podłokietnikach. Można także uruchomić windę za pomocą pilota zdalnego sterowania. Krzesełko posiada wygodne i ergonomiczne siedzisko. Na nim zamocowany jest pas bezpieczeństwa.

Urządzenie może poruszać się po schodach o kącie nachylenia od 25 do 55 stopni. Minimalna szerokość schodów powinna wynosić ok. 65 cm. Krzesełko może przewieźć osobę o maksymalnej wadze do 130 kg.

Cena używanego krzesełka schodowego Acorn Superglide 120 zależy od kilku czynników, m.in.: długości toru jezdnego, materiału z jakiego wykonane są schody, wersji wewnętrznej czy zewnętrznej oraz opcji dodatkowych. Waha się ona od 5000 zł do 6000 zł.

W przypadku zakupu używanego krzesełka schodowego obowiązuje dwuletnia gwarancja. Używana wersja krzesełka schodowego dostarczana jest zawsze z nowym siedziskiem i akumulatorami. Używany jest tylko napęd i tor jezdny. Urządzenia są zwykle 3-4 letnie.

Zobacz w prawej kolumnie film prezentujący działanie krzesełka schodowego Acorn