Używane krzesełko schodowe – niska cena, szybka realizacja

Krzesełko schodowe jest rodzajem urządzenia transportowego dla osób niepełnosprawnych i starszych, służącym do przemieszczania się po schodach. Sprawdza się przy małych wnętrzach, ponieważ zajmuje mało miejsca (zawiera elementy składane). Jest proste w obsłudze. Nie wymaga wykonywania żadnych prac budowlanych podczas instalacji. Na rynku można znaleźć używane krzesełko schodowe w dobrej cenie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są zalety tego rozwiązania.

Wyróżnia się 2 typy krzesełek schodowych. Pierwszy z nich to krzesełka prostoliniowe, które zaprojektowano dla schodów prostych jednobiegowych. Drugi typ to krzesełka krzywoliniowe, ich producent dostarcza szynę jezdną dopasowaną do konkretnych schodów. Krzesełka schodowe prostoliniowe mogą występować również w wersji używanej.

Brytyjska firma Acorn, producent różnego rodzaju wind schodowych, jako jedyna w Europie oferuje sprawdzone, używane krzesełka schodowe na szynie prostej.

Używane krzesełko schodowe z wymienionym siedziskiem

Model Acorn Superglide 120 charakteryzuje się tym, że jego tor jezdny mocuje się do stopni schodów. Schody można wykonać z dowolnego materiału: betonu, drewna, kamienia czy metalu.

Autodiagnostyczny panel sterowania, w który zaopatrzony jest Acorn Superglide 120, ostrzega o ewentualnych problemach (np. o przypadkowym wyłączeniu krzesełka czy nieprawidłowym zaparkowaniu), jeszcze przed ich wystąpieniem.

Krzesełko schodowe zamontowane w domu.

Jak obsługiwać krzesełko schodowe?

Obsługa urządzenia odbywa się poprzez specjalne przyciski sterujące, które znajdują się na obydwu podłokietnikach. Można także uruchomić windę za pomocą pilota zdalnego sterowania. Krzesełko posiada wygodne i ergonomiczne siedzisko. Dodatkowo na wyposażeniu krzesełka znajduje się również pas bezpieczeństwa.

Urządzenie może poruszać się po schodach o kącie nachylenia od 25 do 55 stopni. Minimalna szerokość schodów powinna wynosić ok. 65 cm. Krzesełko może przewieźć osobę o maksymalnej wadze do 130 kg.

Używane krzesełko schodowe Acorn

Ile kosztuje używane krzesełko schodowe?

Cena używanego krzesełka schodowego Acorn Superglide 120 zależy od kilku czynników, m.in.: długości toru jezdnego, materiału z jakiego wykonane są schody, wersji wewnętrznej czy zewnętrznej oraz opcji dodatkowych. Kształtuje się ona na poziomie 7 000 złotych.

W przypadku zakupu używanego krzesełka schodowego obowiązuje dwuletnia gwarancja. Jako firma Windy Schodowe zapewniamy, że w używanym krzesełku zawsze wymieniamy siedzisko oraz akumulatory. Używane elementy urządzenia to więc tylko tylko napęd i tor jezdny. Urządzenia są zwykle 3-4 letnie.

Zobacz w prawej kolumnie film prezentujący działanie krzesełka schodowego Acorn