Poruszanie się na wózku inwalidzkim nie musi utrudniać swobodnego poruszania się po własnym domu

Zamontowaliśmy u Pani Violetty platformę schodową na szynie prostej Extrema Logic prowadzącą z poziomu gruntu na pierwsze piętro.

Platforma schodowa Extrema Logic
Platforma schodowa Extrema Logic na schodach zewnętrznych.

Opis sytuacji: poruszanie się wózkiem inwalidzkim przez całe życie

Nasza Klientka Pani Violetta z Koszalina mieszka w jednorodzinnym budynku do którego przeprowadziła się niespełna dwa lata temu. Pani Violetta porusza się tylko i wyłącznie na wózku inwalidzkim, po przebytym w dzieciństwie wypadku. Swoje mieszkanie ma w dolnej części budynku, natomiast wyższa kondygnacja do czasu montażu platformy była niedostępna. Aby w pełni uczestniczyć w życiu rodzinnym wciągano Klientkę po schodach, co nie było komfortowe zarówno dla niej samej jak i dla pomagających jej osób.

Rozwiązanie:

Likwidacja barier architektonicznych z uwagi na długi staż na wózku nie była jej obca a własna potrzeba kazała szukać optymalnego, w jej domu, rozwiązania. Najmniej ingerująca w architekturę domu okazała się platforma przyschodowa prowadząca na taras. Pani Violetta wybrała do montażu platformę prostoliniową model Extrema Logic. Jej poszukiwania wyboru firmy montującej urządzenia likwidujące bariery architektoniczne biegły dwutorowo. Jeden to telefoniczna tzw. „poczta pantoflowa” czyli rozmowy telefoniczne z konserwatorami lokalnymi, sprawującymi pieczę nad różnymi urządzeniami, osobami niepełnosprawnymi,  dzielącymi się swoimi rozwiązaniami. Drugie to internet. Niemal od razu trafiła na kontakt do Pana Rafała Kurzyny właściciela firmy Windy Schodowe. Na wstępie rozmowy chciała się wycofać z uwagi na dużą odległość Koszalina od Warszawy ale Pan Rafał od razu zaznaczył, że to żaden problem, a firma działa na terenie całej Polski. Przeglądała też różne ogłoszenia ze sprzętem używanym.

Platforma zewnętrzna prostoliniowa
Platforma ułatwia poruszanie się osobom na wózku inwalidzkim

Poruszanie się na wózku inwalidzkim a efekty montażu platformy schodowej:

Pani Violetta konsultowała różne możliwości rozwiązań i ofert w firmie Windy Schodowe. W trakcie całej korespondencji zarówno mailowej jak i kontakcie telefonicznym spotkała się z wielką cierpliwością i rzetelnym kontaktem ze strony pracowników firmy. Ostatecznie wybrała platformę Extrema Logic z uwagi na dobre warunki finansowe i gwarancyjne. Pani Violetta odzyskała niezależność, wolność, samodecydowanie o przemieszczaniu się po domu bez konieczności angażowania innych osób. Te korzyści są wymieniane przez nią na pierwszym miejscu. Jest po prostu bezpiecznie i wygodnie. Są to zarówno aspekty fizyczne jak i psychiczne zmiany na lepsze.

Opis problemów i rozwiązania poruszania się na wózku po własnym domu.

Opinia:

Jak napisała sama Pani Violetta „Od dwóch tygodni korzystam z platformy schodowej, która rozwiązała problem barier w moim domu. Jest to rewelacyjne i optymalne rozwiązanie. Państwa firmę znalazłam przez internet i dziękuję za kompleksową pomoc, za kontakt na każdym etapie a ostatecznie za profesjonalną, rzetelną a także kulturalną, ekipę montażową. Violetta.”

Informacje techniczne o platformie Extrema Logic:

Platformy schodowe dla osób niepełnosprawnych włoskiej firmy Extrema charakteryzują się przystępną ceną w porównaniu do innych tego rodzaju urządzeń na rynku. Dodatkowo platforma schodowa Logic może być dostarczona przez naszą firmę w bardzo krótkim czasie. Biorąc pod uwagę powyższe atuty możemy śmiało zakomunikować naszym klientom, że dysponujemy tanią i szybko dostępną platformą schodową służącą do transportu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Platforma Logic porusza się po aluminiowym torze jezdnym, który świetnie sprawdza się w warunkach zewnętrznych – nie ma problemów ze schodzącą farbą lub jej korozją. Tor jezdny może być montowany do ściany – musi być to gruba, pełna ściana nośna lub gdy nie są te warunki spełnione platforma może być montowana na słupkach. Platforma schodowa Logic jest w pełni automatyczna – samoczynnie otwiera się i zamyka na przystankach końcowych. Posiada udźwig do 250 kg i jest zasilana akumulatorowo.

Zapoznaj się naszymi materiałami filmowymi:

  • Jak działa platforma Extrema Logic?
  • Przewodnik po zakupie platformy schodowej
  • Jak otrzymać dofinansowanie do zakupu platformy schodowej?
Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o możliwościach montażu tego bądź podobnego rozwiązania w Twoim domu zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.
Napisz info@windy-schodowe.pl
Skontaktuj się z naszym doradcą.
Skontaktuj się z doradcą ds. likwidacji barier architektonicznych