Jak poprawnie przygotować zapytanie pod montaż krzesełka schodowego?

Bardzo często zdarza się, że osoba, która jest zainteresowana zakupem i montażem krzesełka schodowego dzwoni do firmy wykonawczej i prosi o przyjazd na miejsce montażu celem pokazania schodów i omówienia potencjalnych możliwości. Jest też pewna część klientów, którzy chcą przyjechać do firmy wykonawczej i porozmawiać. Jak wycenić szybko i sprawnie koszt krzesełka schodowego?

Krzesełko schodowe a wózek inwalidzki
Krzesełko schodowe dopasowane do potrzeb

Montaż krzesełka schodowego

Pierwszym etapem jeżeli chodzi o przygotowanie się do zakupu windy schodowej, jest wysłanie do nas zdjęć schodów. Nie chodzi tutaj o podanie dokładnych wymiarów, ale na podstawie kilku zdjęć i rozmowy bądź opisu jesteśmy w stanie ocenić poprawnie montaż pod kątem technicznym a także oszacować koszty zakupu krzesełka schodowego. Na podstawie tych kilku zdjęć jesteśmy w stanie oszacować z błędem w okolicy 10% ostateczny koszt zakupu urządzenia wraz z montażem.

Zdjęcia najlepiej jak by były przesłane do nas za pośrednictwem maila. Ale można też wykorzystać telefon i wysłać sms, czy też poprzez komunikatory typu Messenger czy Whatsup. Zdarza się też nam otrzymać wydrukowane zdjęcia i wywołane u fotografa.

Jak poprawnie zrobić zdjęcia klatki schodowej?

Zawsze prosimy o zdjęcia schodów ale w szerszym kontekście. Nie interesuje nas otrzymanie zdjęć jednego schodka, czy leżącego na nim dywanika. Nie chcemy zdjęć zrobionych pionowo w dół. Należy odejść od schodów na dole cztery kroki do tyłu i zrobić takie zdjęcie byśmy widzieli teren przed schodami. Chcemy widzieć czy miejsce przed schodami nie ma jakiś drzwi czy grzejnika czy np. korytarza. Zawsze dopytujemy czy miejsce przed schodami jest obszerne, czy nie jest to ciąg komunikacyjny. Mówimy, że krzesełko schodowe wyjeżdża przed schody i musi być na to miejsce.

Dobrze by było byśmy wiedzieli ile jest stopni w całym biegu schodowym. Ta ilość stopni schodowych pozwala nam oszacować długość schodów, a tym samym długość szyny jezdnej po której jeździ krzesełko schodowego. Długość szyny przekłada się na ostateczną cenę zakupu i montażu krzesełka schodowego.

Najtańsze krzesełko schodowe
Krzesełko schodowe HomeGlide

Szerokość schodów jest także bardzo ważna. Musimy wiedzieć czy schody w najwęższym miejscu mają nie mniej niż 80 cm.

Warto też zrobić zdjęcie na górze schodów. Czyli stoimy na górnym spoczniku, patrzymy w dół i robimy zdjęcie z perspektywy w dół schodów. Drugim zdjęciem jest zrobienie w szerszej perspektywie zdjęcia otoczenia na górze schodów. Musimy widzieć, czy na końcu schodów nie ma żadnych przeszkód w postaci np. szafki, drzwi, grzejnika, czy zabezpieczającej furtki.

Tych kilka zdjęć, wysłanych do nas w miarę dużym formacie pozwala nam wyciągnąć wiedzę o tych schodach. Te kilka zdjęć powoduje, że my od razu wiemy jakie zaproponować rozwiązania i jaki model krzesełka wybrać.

Kto będzie użytkować krzesełko schodowe?

Bardzo ważną informacją jest też informacja o końcowym użytkowniku. Musimy wiedzieć czy osoba korzystająca z krzesełka schodowego jest osobą na wózku czy osobą chodzącą. Czy jest to osoba wysoka czy niska, czy jest to osoba tęga czy raczej drobna. Czy jest to dziecko, czy osoba dorosła. Te wszystkie kwestie są dla nas bardzo ważne przy odpowiednim doborze krzesełka schodowego.

Na podstawie tych zdjęć i opisu mailowego lub słownego jesteśmy w stanie przekazać informacje o tym jakie techniczne rozwiązania i jakie urządzenie możemy zaproponować i będzie optymalnym rozwiązaniem pod konkretny przypadek. Zawsze mówimy o tym, że szynę jezdną montuje się do stopni schodów. Podkreślamy także fakt, że szyna jezdna wyjeżdża przed schody jakieś 50 cm.  Pewne ograniczenia na dole przed schodami wpływają na czas realizacji a ostatecznie także na koszty zakupu i montażu. Zawsze podkreślamy fakt, że po montażu windy schodowej schody będą węższe, podkreślamy fakt, że wymagane jest gniazdko elektryczne gdzieś koło schodów.

Dwa krzesełka na szynie prostej.
Dwa krzesełka schodowe zamiast jednego

Wycena montażu i zakupu krzesełka schodowego

Jest bardzo duża ilość czynników, które wypływają na koszty. Tą ilość czynników można ustalić na podstawie otrzymanych zdjęć i słownego opisu. My jako firma montująca windy schodowe możemy wstępną informację odnośnie możliwości montażu krzesełka podjąć na podstawie właśnie otrzymanych zdjęć. Te zdjęcia pozwalają nam ocenić schody wizualnie. Bazując na naszym doświadczeniu jesteśmy w stanie udzielić fachowej i rzetelnej porady odnośnie krzesełka schodowe.

Szczególnie przy podstawie krzesełka schodowego jesteśmy w stanie przygotować projekt tylko na podstawie zdjęć przygotowanych z góry i z dołu biegu schodowego. Ta ocena bez konieczności przyjazdu do Klienta pozwala nam obniżyć cenę końcowego zakupu. Dzięki dobrej jakości zdjęciom i dobremu opisowi jesteśmy w stanie sprawnie i szybciej dane zamówienie realizować.

Skontaktuj się z naszym doradcą.
Skontaktuj się z nami