Winda schodowa jako prezent dla mamy lub babci

Zbliża się czas świąt Bożego Narodzenia, a tuż po nich Dnia Babci i Dziadka. Część z nas myśli już o prezentach dla swoich bliskich. W tym artykule sprawdzisz, kiedy i dlaczego winda schodowa może być idealnym prezentem dla Twoich ukochanych seniorów. Przeczytaj i dowiedz się:

Kiedy kupić krzesełko schodowe?

Może podczas rodzinnego spotkania zauważyłeś, że Twoja babcia z trudem wchodzi po schodach? A może nawet zrezygnowaliście z upatrzonej restauracji, bo dziadek nie wszedłby na pierwsze piętro? Jeśli senior mieszka w domu, może mieć trudności z codziennym pokonywaniem schodów. Przez to większość czasu spędza na parterze, a wyprawa na piętro lub do piwnicy staje się ogromnym przedsięwzięciem. Nie musi tak być. 

Jeśli wystąpiły takie sytuacje, to wiedz, że możesz pomóc swoim ukochanym seniorom. Na rynku dostępne są urządzenia, które umożliwiają osobom starszym pokonywanie barier architektonicznych takich jak schody. Krzesełko schodowe dla seniora sprawia, że osoba starsza może znów cieszyć się całą powierzchnią swojego domu. 

Jak usprawnić poruszanie się po domu.?

Jaki model windy dla seniora wybrać?

Jako firma Windy Schodowe oferujemy wiele modeli krzesełek schodowych. W zależności od tego, czy w domu są schody prostoliniowe, czy krzywoliniowe, polecimy różne modele urządzeń. W przypadku krzesełek na szynie prostej, możliwy jest też zakup używanej windy schodowej. Jest to rozwiązanie o wiele tańsze. W każdym używanym krzesełku schodowym, które sprzedajemy, wymieniliśmy obicia i akumulator na nowe. Oferujemy w pełni sprawne urządzenia, które jeszcze przez długie lata mogą spełniać swoją funkcję.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe
Osoba starsza na krzesełku schodowym.

Winda schodowa – ile kosztuje?

Najtańsze nowe krzesełko schodowe na torze prostoliniowym Acorn Superglide 130 kosztuje około 12 500 zł. Zakup używanego modelu tego krzesełka to wydatek rzędu 7 000 złotych.  Inny bardzo popularny model: winda schodowa Homeglide kosztuje około 11 tysięcy złotych. Z kolei nowe windy schodowe Otolift Modul Air na torze krzywoliniowym kosztują od 32 do 40 tysięcy złotych. Winda krzesełkowa to dość znaczny wydatek, dlatego warto wspólnie zastanowić się wraz z całą rodziną i zaproponować prezent składkowy dla rodziców lub dziadków. Seniorzy z pewnością docenią ten gest i będą długo cieszyć się z praktycznego prezentu, który ułatwi im życie. 

Krzesełko schodowe prostoliniowe.
Osoba korzystająca z krzesełka schodowego.

Czy montaż windy schodowej domu jest uciążliwy?

Kolejną obawą, jaka może pojawić się przy wybieraniu windy schodowej dla babci jest kwestia montażu. Nikt przecież nie chce narażać swoich dziadków na długotrwały i głośny remont, który utrudni im codzienne funkcjonowanie w domu. Zapewniamy, że nie ma się o co martwić. Przeczytaj, co warto wiedzieć przed montażem windy schodowej i jak przygotować zasilanie. Ekipa montująca krzesełko nie będzie samodzielnie przekuwać się przez ścianę i zakładać gniazdka elektrycznego. Dlatego należy wcześniej upewnić się, czy w pobliżu dolnego przystanku windy jest gniazdko do podłączenia ładowarki akumulatora. Montaż krzesełka schodowego trwa maksymalnie od 6 do 8 godzin w przypadku montażu na dwóch kondygnacjach. Częścią usługi montażu jest przeszkolenie z obsługi urządzenia. Nasi monterzy pokażą Twoim dziadkom lub rodzicom, jak bezpiecznie używać krzesełka schodowego. Dopilnuj tylko, żeby instrukcja urządzenia była w łatwo dostępnym miejscu dzięki temu oszczędzisz seniorom dużo stresu. 

Winda schodowa dla dziadków w prezencie.
Osoba starsza w domu a problem schodów.

Dlaczego winda schodowa to idealny prezent na Gwiazdkę?

Winda schodowa to doskonały prezent dla seniora. Wybierając praktyczny podarunek, nie tylko dasz swoim rodzicom i dziadkom coś, co rzeczywiście im się przyda. Zadbasz również o ich bezpieczeństwo i komfort życia. Krzesełko schodowe powstało właśnie po to, aby pomagać w pokonaniu schodów osobom, które samodzielnie poruszają się po jednym poziomie. Nie czekaj na nieszczęśliwy wypadek. Pokaż babci i dziadkowi bezpieczne rozwiązanie ich problemów.