Używane krzesełka schodowe – czy warto w nie inwestować?

Montaż krzesełka schodowego to jeden z najprostszych i najtańszych sposobów na likwidację bariery architektonicznej jaką są schody. Krzesełko znacznie ułatwia poruszanie się osobom niepełnosprawnym oraz starszym. Jest to urządzenie coraz bardziej dostępne, ale niestety nie tanie. Możesz otrzymać dofinansowanie do zakupu i montażu krzesełka, ale nie zawsze jest ono przyznawane. Przy braku odpowiednich środków na zakup nowego urządzenia warto obejrzeć używane krzesełka schodowe.

krzesełko schodowe
Krzesełko schodowe

Zalety używanych krzesełek schodowych

Używane krzesełka schodowe mają sporo zalet, które warto docenić. Wśród nich najważniejsze to:

  • Obniżona cena zakupu – sprzęt używany jest znacznie tańszy od nowego;
  • Bezusterkowe działanie – używane krzesełka schodowe kupowane za pośrednictwem naszej firmy są dokładnie sprawdzane, a w razie konieczności naprawiane, dzięki czemu można być pewnym, że urządzenie będzie doskonale działało.

Wady używanych krzesełek schodowych

Jak można spodziewać się zakup urządzenia z drugiej ręki ma też swoje wady. Najczęściej spotykane to:

  • Zabrudzenia i uszkodzenia tapicerki – wynikają one z wcześniejszego użytkowania;
  • Zabrudzenia i uszkodzenia pozostałych elementów krzesełka – zdarza się także, że inne elementy krzesełka są zabrudzone i porysowane, jednak zazwyczaj nie ma to wpływu na dalsze użytkowanie.

Gdzie kupić używane krzesełko schodowe?

Krzesełko schodowe z drugiej ręki można znaleźć w różnych miejscach. Jednym ze sposobów nabycia takiego urządzenia jest odkupienie go bezpośrednio od poprzedniego właściciela. Zazwyczaj jest to najtańsza opcja, ponieważ nie ma konieczności korzystania z usług pośredników. Ma jednak także swoje wady – sprzęt nie jest sprawdzany przez fachowca. Przed montażem konieczny jest przegląd krzesełka. Warto pamiętać, że usługa ta może być dodatkowo płatna.

Krzesełka schodowe można także kupić od osób prywatnych za pośrednictwem mediów społecznościowych lub serwisów aukcyjnych. Decydując się na taki zakup warto dopytać o stan urządzenia.

Używane krzesełko schodowe kupisz w naszej firmie. Mamy w swojej ofercie krzesła schodowe, które służyły wcześniej osobom potrzebującym. Kiedy do nas dotrą są dokładnie sprawdzone technicznie i czekają na nowego właściciela. Polecamy je szczególnie osobom, które nie mogą liczyć na dofinansowanie z PFRON. Fakt, że krzesełka są używane nie zmniejszają ich wartości, ale znacznie obniża cenę.

Krzesełko schodowe to jeden z najprostszych sposobów pokonywania schodów w domach jedno i wielorodzinnych a także w budynkach użyteczności publicznej. Choć są one znacznie tańsze od innych urządzeń np. platform dla niepełnosprawnych, to same w sobie nie należą do urządzeń tanich. Wprawdzie istnieje możliwość pozyskania dofinansowania ze środków PFRON, niemniej jednak nie zawsze to się udaje. Dlatego osoby, które nie posiadają wystarczających środków finansowych, aby zakupić nowe krzesełko schodowe mogą skorzystać z naszej oferty na krzesełka używane. Są one tak samo sprawne jak nowe modele, często swoim wyglądem niewiele odbiegają od nowych produktów, a ich cena jest bardzo atrakcyjna.

Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych krzesełek schodowych zapraszamy do kontaktu.