Poznaj 5 zalet podnośnika ściennego LeviCare

Przenoszenie osoby w podeszłym wieku lub niepełnosprawnej nie musi już stanowić obciążenia dla opiekuna lub rodziny. Praktyczny podnośnik rehabilitacyjny sprawi, że bez trudu przetransportujesz chorego do łazienki lub do łóżka. Zobacz, dlaczego jeszcze warto zamontować go w swoim domu.
Co wyróżnia podnośnik ścienny LeviCare Q140?

Jest on najlżejszym na rynku podnośnikiem rehabilitacyjnym, który można przymocować do ściany, by móc bez trudu podnosić osobę niepełnosprawną z łóżka, wanny, muszli klozetowej, wózka inwalidzkiego czy podłogi. Umożliwia on wygodne transportowanie chorego na terenie całego mieszkania bez konieczności użycia siły przez opiekuna. Do jego obsługi potrzebna jest tylko jedna osoba, która dzięki funkcjonalnościom podnośnika rehabilitacyjnego LeviCare jest w stanie samodzielnie wykonać wszystkie czynności pielęgnacyjne związane z seniorem lub osobą niepełnosprawną. Co jeszcze wyróżnia go na tle innych podnośników? Sprawdź, poznając 5 najważniejszych zalet tego innowacyjnego urządzenia!

Podnośnik ścienny
Podnoszenie chorego w pozycji poł-leżącej.
Podnośnik dla osób starszych – dlaczego warto go mieć?
  1. Urządzenie nie wymaga użycia siły. To jego kluczowy atut, który odgrywa dużą rolę zwłaszcza wtedy, gdy opiekunem niepełnosprawnego jest osoba w podeszłym wieku lub o filigranowej budowie ciała. Podnośnik ścienny LeviCare Q140 działa na pilota – wystarczy założyć przenoszonej osobie odpowiednią kamizelkę, a następnie przymocować ją do urządzenia, by bezpiecznie i bez trudu przewieźć chorego do łazienki, sypialni, salonu lub na balkon.
Różne typy kamizelek wykorzystywanych w podnośnikach ściennych
Podnośnik rehabilitacyjny – różne zastosowania
  1. Prosty montaż bez zbędnych kosztów. Montaż urządzenia nie wymaga dokonywania przeróbek architektonicznych ani remontów, co pozwala na zachowanie pełnej estetyki pomieszczeń i redukcję kosztów. Podnośnik rehabilitacyjny Levicare Q140 stanowi więc alternatywę dla podnośników jezdnych, które wymagają m.in. zniwelowania wysokich progów, poszerzenia drzwi i przeprojektowania wąskiej łazienki.
  2. Łatwe przenoszenie urządzenia. Podnośnik LeviCare jest lekki – można go bez trudu przenosić pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami, z których korzysta osoba niepełnosprawna. Jego podstawę montuje się najczęściej bezpośrednio na ścianie. Producent zapewnił też jednak możliwość jej przymocowania do sufitu i podłogi lub tylko do podłogi (za pomocą słupka mocującego). Przykład podnośnika zamontowanego do podłogi możesz zobaczyć na poniższym zdjęciu.
Zastosowanie podnośnika mocowanego do podłogi w łazience
Podnośnik rehabilitacyjny przymocowany do podłogi w łazience

Montażem podstawy zajmują się doświadczeni specjaliści, którzy wiedzą, na co należy zwrócić uwagę, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort osobie niepełnosprawnej. Mobilną część urządzenia możesz natomiast przymocowywać samodzielnie do dowolnej podstawy – zajmie Ci to nie więcej niż kilka sekund.

  1. Uniwersalne zastosowanie. Kupując jeden podnośnik rehabilitacyjny, uzyskujesz narzędzie do transportu osoby starszej lub niepełnosprawnej na terenie wszystkich pomieszczeń. Urządzenia marki LeviCare z powodzeniem zastępują podnośniki wannowe, transportowe i rehabilitacyjne. Ich montaż stanowi prosty sposób na przystosowanie łazienki dla osoby niepełnosprawnej. Za pomocą jednego podnośnika ściennego możesz np. przenieść chorego z wózka inwalidzkiego na muszlę klozetową oraz do wanny. Urządzenie nie zajmuje przy tym dużo miejsca, co stanowi ogromną zaletę w przypadku niewielkich łazienek dla niepełnosprawnych. To jednak nie wszystko! Podnośnik ścienny ułatwi Ci także położenie osoby niepełnosprawnej na łóżku oraz na podłodze, np. w celu przeprowadzenia rehabilitacji. Sprawdzi się więc w każdej sytuacji, która wymaga zmiany ułożenia osoby o ograniczonej zdolności ruchowej.
Różne możliwości zastosowanie podnośnika ściennego
Podnośnik rehabilitacyjny (ścienny) – metody użytkowania
  1. Akcesoria dopasowane do potrzeb. Różne typy kamizelek podtrzymujących osoby niepełnosprawne i wymienne wieszaki umożliwiają dostosowanie funkcjonalności urządzenia do potrzeb przenoszonej osoby, a także specyfiki jej mieszkania. Możesz je dowolnie łączyć ze sobą, aby uzyskać najdogodniejsze rozwiązanie.

Likwidowanie barier architektonicznych w mieszkaniu stanie się proste, jeśli wybierzesz podnośnik dla niepełnosprawnych. Refundacja może wynieść nawet 95% kosztów zakupu i montażu urządzenia, warto więc złożyć dokumentację o udzielenie wsparcia ze środków PFRON. Zanim to jednak zrobisz, porozmawiaj z naszymi ekspertami o możliwościach montażu urządzenia i zamów bezpłatną wycenę.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o podnośniku ściennym LeviCare!

Czekamy na Twój telefon:

+48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002

lub e-maila:

zapytanie@windy-schodowe.pl