Zewnętrzne krzesełko schodowe Twoją szansą na wiosenny spacer

Zimowa aura nie zachęca do spacerów, zwłaszcza seniorów i osób niepełnosprawnych. Już za kilka tygodni zrobi się jednak cieplej i przebywanie na świeżym powietrzu stanie się prawdziwą przyjemnością. Zapewnij sobie radość ze spacerowania w promieniach słońca, montując zewnętrzne krzesełko schodowe.

Bariery architektoniczne przed Twoim domem

Zimą wielu seniorów rzadko wychodzi z domu, aby nie ryzykować poślizgnięcia się na śliskich schodach. Oblodzona powierzchnia płytek stwarza ryzyko upadku nawet dla młodych i w pełni zdrowych osób. W przypadku niepełnosprawnych czy ludzi w podeszłym wieku staje się natomiast przeszkodą nie do pokonania. Wiosną i latem problem maleje, lecz wraz z biegiem czasu seniorzy skarżą się na coraz większe trudności z poruszaniem się. W końcu ograniczenie sprawności ruchowej jest już tak duże, że uniemożliwia zejście po schodach na spacer lub do ogrodu. Zewnętrzne schody stanowią jednak łatwą do pokonania barierę architektoniczną, jeżeli zamontujesz na nich krzesełko schodowe dla niepełnosprawnych. Ta estetyczna miniwinda jest odporna na warunki atmosferyczne i nie stwarza ryzyka poślizgnięcia się. Możesz więc z niej bezpiecznie korzystać także wtedy, gdy schody są śliskie od deszczu lub zamarzającego śniegu.

Zewnętrzne krzesełko schodowe Acorn
Zewnętrzne krzesło schodowe pozwoli Ci do woli korzystać z pięknej pogody.

Gdzie sprawdzą się krzesełka schodowe dla niepełnosprawnych?

Praktyczne krzesełka zewnętrzne Acorn Superglide mogą być montowane wyłącznie na schodach o prostym biegu, są  to więc krzesełka prostoliniowe. Zazwyczaj pojawiają się przed wejściem do domu jednorodzinnego lub przy wyjściu na taras, lecz nasza firma montuje je także obok drzwi prowadzących do bloku lub obiektu użyteczności publicznej. Z zewnętrznego krzesełka schodowego możesz zacząć korzystać od razu po jego zamontowaniu, niezależnie od pory roku. Do każdego urządzenia dołączamy specjalny pokrowiec, który ułatwia jego użytkowanie podczas deszczu lub śnieżycy oraz pozwala zachować na dłużej kolor krzesełka. Dzięki niemu nie będziesz więc musiał tracić czasu na usuwanie suchych liści, kropel wody lub śniegu z siedziska.

Zewnętrzne krzesełko schodowe jest odporne na warunki atmosferyczne. Można z niego korzystać przez cały rok.
Krzesełko schodowe sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych

Krzesełka schodowe dla niepełnosprawnych możesz zamontować również wewnątrz domu – np. na wysokich lub krętych schodach prowadzących do zejścia na taras. Jeżeli posiadasz grupę inwalidzką pierwszego lub drugiego stopnia, jeszcze przed montażem złóż wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON na likwidację barier. Pozwoli Ci to obniżyć koszty nawet o 95%.

Krzesełko schodowe – bezpieczeństwo i wygoda

Korzystanie z urządzenia zamontowanego na zewnątrz zapewni Ci pełne bezpieczeństwo – nie narazi Cię na kontakt ze śliskimi schodami i zminimalizuje ryzyko upadku podczas jazdy dzięki pasom bezpieczeństwa. Urządzenie zostało wyposażone w funkcje łagodnego startu i hamowania, które pozwolą Ci zachować stabilność na każdym etapie pokonywania schodów. Zewnętrzne krzesełka schodowe zawierają też specjalne czujniki, które reagują na pojawienie się ewentualnych przeszkód na drodze. Przez cały czas jazdy zachowujesz pełną kontrolę nad krzesełkiem, kierując nim za pomocą wygodnego joysticka lub pilota.

Kliknij, by zobaczyć, jak działa zewnętrzne krzesełko przyschodowe Acorn Superglide.

Urządzenie nie przeszkadza też w wygodnym korzystaniu ze schodów pozostałym członkom rodziny. Po jego złożeniu, które zajmuje tylko kilka sekund, szerokość krzesełka wynosi ok. 30 cm. Niewielkie wymiary umożliwiają jego montaż nawet na wąskich schodach, bez konieczności uciążliwego wymijania urządzania przez inne osoby.

W celu pokonania bariery architektonicznej krzesełko jeżdżące montuje się na schodach prowadzących do budynku lub w jego wnętrzu.
Krzesełko schodowe Acorn Superglide można zamontować na schodach zewnętrznych oraz wewnątrz budynku

Nie czekaj na wiosnę!

W zależności od modelu krzesełka schodowego, czas oczekiwania na jego montaż wynosi od 3 tygodni do 2 miesięcy. Już teraz przygotuj się więc na nadejście wiosny, zamawiając miniwindę do montażu zewnętrznego. Aby to zrobić, skontaktuj się z nami i wyślij zdjęcia schodów w celu uzyskania bezpłatnej wyceny. Pomoże Ci ona oszacować koszty i uzyskać dofinansowanie na likwidację barier z PFRON-u. Zupełnie za darmo podpowiemy Ci też, jakie możesz zastosować rozwiązania, by osiągnąć maksymalny komfort korzystania z krzesełka i jednocześnie zmniejszyć koszty.

Skontaktuj się z nami i zamów urządzenie dziś, by móc korzystać z niego na wiosnę!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerami telefonów:

+48 692 44 94 74 | +48 698 132 056 | +48 606 686 002

i adresem e-mail:

zapytanie@windy-schodowe.pl