Podnośnik ścienny LeviCare – 5 największych zalet

Osoby niepełnosprawne oraz starsze, które mają problemy z poruszaniem się wymagają bardzo często pomocy w wykonywaniu pewnych czynności związanych z koniecznością zmiany swojego położenia. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się podnośniki ścienne, które pozwalają na bezpieczną zmianę lokalizacji – np. w łazience (do wanny, na toaletę lub w inne miejsca). Podnośnik ścienny to również urządzenie, które okazuje się bardzo przydatne w procesie rehabilitacji. Jakie są zalety takiego rozwiązania i dlaczego warto wybrać akurat podnośnik LeviCare Q140?

Przydatność podnośników ściennych

Przydatność podnośników ściennych dla osób niepełnosprawnych jest naprawdę wszechstronna. W przypadku potrzeb rehabilitacyjnych chodzi tu zarówno o konieczność przetransportowania takiej osoby na łóżko lub w inne miejsce, a także o pomoc w wykonywaniu ćwiczeń rehabilitacyjnych. W codziennych zastosowaniach podnośnik ścienny może ułatwiać opiekunowi osoby starszej lub niepełnosprawnej pomoc w wykonywaniu podstawowych czynności z zakresu higieny i nie tylko.

Ogólnie rzecz biorąc podnośniki mogą być bardzo zróżnicowane, ze względu na swoją konstrukcję, jak i sposób obsługi. W tym artykule skupiamy się konkretnie na jednym rodzaju, który montowany jest do ściany w danym pomieszczeniu (w pewnych sytuacjach może również być zamontowany do sufitu). Jakie są największe zalety podnośników ściennych?

  1. Konstrukcje montowane do ściany są bardzo stabilne, co daje duże możliwości w zakresie ich wykorzystania.
  2. Dobrze przytwierdzone podnośniki ścienne pozwalają na znacznie większy zakres ruchu niż mobilne wersje.
  3. Ścienne podnośniki pochodzące od renomowanych firm obsługuje się bardzo łatwo.

Przenoszenie osoby w podeszłym wieku lub niepełnosprawnej nie musi już stanowić obciążenia dla opiekuna lub rodziny. Praktyczny podnośnik rehabilitacyjny sprawi, że bez trudu przetransportujesz chorego do łazienki lub do łóżka. Zobacz, dlaczego jeszcze warto zamontować go w swoim domu. W dzisiejszym artykule szczegółowo opisujemy popularny, ścienny podnośnik LeviCare Q140.

Podnośnik ścienny

Podnośnik ścienny LeviCare Q140

W tym artykule zwracamy uwagę na ogólną charakterystykę podnośników dla osób niepełnosprawnych, które montowane są na ścianach, jednak szczególną uwagę poświęcamy podnośnikowi LeviCare Q140. Dlaczego? Jest to bardzo popularne urządzenie renomowanej marki, które chętnie wybierane jest przez opiekunów osób starszych czy niepełnosprawnych.

Co wyróżnia podnośnik ścienny LeviCare Q140?

  • Jest on najlżejszym na rynku podnośnikiem rehabilitacyjnym, który można przymocować do ściany, by móc bez trudu podnosić osobę niepełnosprawną z łóżka, wanny, muszli klozetowej, wózka inwalidzkiego czy podłogi. 
  • LeviCare Q140 umożliwia wygodne transportowanie chorego na terenie całego mieszkania bez konieczności użycia siły przez opiekuna. 
  • Do jego obsługi potrzebna jest tylko jedna osoba, która dzięki funkcjonalnościom podnośnika rehabilitacyjnego LeviCare Q140 jest w stanie samodzielnie wykonać wszystkie czynności pielęgnacyjne związane z seniorem lub osobą niepełnosprawną. 

Podnośniki ścienne LeviCare Q140 - różne rodzaje kamizelek

Podnośnik LeviCare Q140 dla osób niepełnosprawnych i starszych – dlaczego warto go mieć?

1. Urządzenie nie wymaga użycia siły

To jego kluczowy atut, który odgrywa dużą rolę zwłaszcza wtedy, gdy opiekunem niepełnosprawnego jest osoba w podeszłym wieku lub o filigranowej budowie ciała. Podnośnik ścienny LeviCare Q140 działa na pilota – wszystko odbywa się za pomocą tego małego akcesorium. Wystarczy założyć przenoszonej osobie odpowiednią kamizelkę, a następnie przymocować ją do urządzenia, by bezpiecznie i bez trudu przewieźć chorego do łazienki, sypialni, salonu lub na balkon.

2. Prosty montaż bez zbędnych kosztów

Montaż urządzenia nie wymaga dokonywania przeróbek architektonicznych ani remontów, co pozwala na zachowanie pełnej estetyki pomieszczeń i redukcję kosztów. Podnośnik rehabilitacyjny Levicare Q140 stanowi więc alternatywę dla podnośników jezdnych, które wymagają m.in. zniwelowania wysokich progów, poszerzenia drzwi i przeprojektowania wąskiej łazienki.

3. Łatwe przenoszenie urządzenia

Podnośniki ścienne LeviCare Q140 są lekkie – można je bez trudu przenosić pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami, z których korzysta osoba niepełnosprawna. Jego podstawę montuje się najczęściej bezpośrednio na ścianie. Producent zapewnił też jednak możliwość jej przymocowania do sufitu i podłogi (za pomocą słupka mocującego). Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz wymagań.

4. Uniwersalne zastosowanie

Kupując jeden podnośnik LeviCare Q140 montowany na ścianie, uzyskujesz narzędzie do transportu osoby starszej lub niepełnosprawnej na terenie wszystkich pomieszczeń. Urządzenia marki LeviCare z powodzeniem zastępują podnośniki wannowe, transportowe i rehabilitacyjne. Ich montaż stanowi prosty sposób na przystosowanie łazienki dla osoby niepełnosprawnej. Za pomocą jednego podnośnika ściennego możesz np. przenieść chorego z wózka inwalidzkiego na muszlę klozetową oraz do wanny.

Urządzenie nie zajmuje przy tym dużo miejsca, co stanowi ogromną zaletę w przypadku niewielkich łazienek dla niepełnosprawnych. To jednak nie wszystko! Podnośniki ścienne ułatwiają także położenie osoby niepełnosprawnej na łóżku oraz na podłodze, np. w celu przeprowadzenia rehabilitacji. Sprawdzi się więc w każdej sytuacji, która wymaga zmiany ułożenia osoby o ograniczonej zdolności ruchowej.

5. Akcesoria dopasowane do potrzeb

Różne typy kamizelek podtrzymujących osoby niepełnosprawne i wymienne wieszaki umożliwiają dostosowanie funkcjonalności urządzenia do potrzeb przenoszonej osoby, a także specyfiki jej mieszkania. Możesz je dowolnie łączyć ze sobą, aby uzyskać najdogodniejsze rozwiązanie. Dzięki temu podnośnik LeviCare Q140 staje się o wiele bardziej funkcjonalny.

Zastosowanie podnośnika mocowanego do podłogi w łazience
Podnośnik ścienny i podłogowy LeviCare Q140 przymocowany do podłogi w łazience.

Ścienne podnośniki dla każdego

Podnośniki ścienne to bardzo przydatne urządzenia, które mogą w znaczący sposób ułatwić życie osób niepełnosprawnych oraz seniorów z trudnościami w poruszaniu się. Warto zainteresować się montażem takiego urządzenia, zwłaszcza w pomieszczeniach takich, jak łazienka. Funkcjonalne podnośniki montowane do ściany (jak omawiany LeviCare Q140) mogą również stanowić element wyposażenia punktów medycznych czy centrów rehabilitacyjnych, w których konieczne jest przenoszenie pacjenta i wykonywanie określonych ćwiczeń. Przenoszenie odbywa się za pomocą wygodnego mechanizmu, który sterowany jest pilotem.

Montażem podstawy zajmują się doświadczeni specjaliści, którzy wiedzą, na co należy zwrócić uwagę, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort osobie niepełnosprawnej, a także dostosować funkcje do indywidualnych potrzeb. Mobilną część urządzenia możesz natomiast przymocowywać samodzielnie do dowolnej podstawy – zajmie Ci to nie więcej niż kilka sekund.

Dowiedz się więcej!

Likwidowanie barier architektonicznych w mieszkaniu stanie się proste, jeśli wybierzesz podnośnik ścienny dla niepełnosprawnych. Polecamy szczególnie model LeviCare Q140. Refundacja może wynieść nawet 95% kosztów zakupu i montażu urządzenia, warto więc złożyć dokumentację o udzielenie wsparcia ze środków PFRON. Zanim to jednak zrobisz, porozmawiaj z naszymi ekspertami o możliwościach montażu urządzenia i zamów bezpłatną wycenę.

Czekamy na Twój telefon:

+48 692 44 94 74 | +48 698 132 056 | +48 606 686 002

lub e-maila:

zapytanie@windy-schodowe.pl