Podnośnik rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych

Opiekujesz się osobą starszą lub niepełnosprawną, która wymaga codziennej pomocy? A może sam jesteś osobą niepełnosprawną i szukasz urządzenia, które pomoże Tobie i Twoim bliskim w codziennym funkcjonowaniu? Podnośnik rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych to uniwersalne urządzenie ułatwiające życie. 

Podnośnik rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych przede wszystkim ułatwia przemieszczanie się, zwiększa niezależność i podnosi komfort życia. Pozwala na przeniesienie osoby starszej lub niepełnosprawnej z pozycji leżącej na wózek inwalidzki, do wanny czy w dowolne inne miejsce. Jego sterowanie odbywa się za pomocą pilota sterującego i nie wymaga wysiłku opiekuna.

Rehabilitacyjny podnośnik ścienny dla niepełnosprawnych

Zastosowanie podnośnika rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych LeviCare Q140

Podnośnik rehabilitacyjny to wielozadaniowe urządzenie, które pomaga w przemieszczeniu się osób z ograniczeniami ruchowymi. Zwiększa niezależność i podnośni komfort życia zarówno osób niepełnosprawnych jak i ich opiekunów. Obsługa podnośnika nie wymaga wysiłku fizycznego i możliwa jest za pomocą pilota sterującego.

Cechy charakterystyczne:

 • elektryczna obsługa za pomocą pilota sterującego,
 • możliwość szybkiego montażu/demontażu i przeniesienia urządzenia,
 • kompaktowa budowa,
 • mały ciężar urządzenia – 11 kg,
 • sprawdza się w ciasnych pomieszczeniach,
 • możliwość używania jednego podnośnika w dowolnej ilości miejsc.

Podnośnik rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych – największe zalety

Podnośnik transportowo-kąpielowy to przede wszystkim urządzenie, które znacznie ułatwia życie osobom z niepełnosprawnością ruchową. Dzięki niemu mogą z pomocą opiekuna bezpiecznie wykonywać codzienne aktywności oraz dbać o swoją higienę. W przypadku takich osób korzystanie z wanny lub innych domowych urządzeń mogłoby być niemożliwe bez odpowiedniej pomocy. To duży krok w kierunku likwidacji barier w domu i innych miejscach.

Dużą zaletą, jaką posiada podnośnik dla osób niepełnosprawnych i starszych, jest łatwe sterowanie. Wszystkich działań można dokonać przy pomocy dołączonego pilota, którego obsługa jest łatwa i niezwykle intuicyjna.

Podnośnik rehabilitacyjny dla osób z niepełnosprawnościami

Takie urządzenie może być wykorzystywane jako rehabilitacyjny podnośnik pacjenta w specjalistycznych placówkach lub oddziałach zajmujących się rehabilitacją właśnie. Jest więc bardzo uniwersalny, ponieważ sprawdzi się również w domu, na potrzeby prywatne.

Jakie pozostałe zalety są godne wspomnienia?

 • Podnośnik umożliwia szybkie i łatwe podniesienie osoby z pozycji leżącej i usadowienie jej np. na wózku inwalidzkim lub muszli ustępowej,
 • Wykorzystanie urządzenia w łazience – umożliwia przenoszenie osoby niepełnosprawnej do wanny lub pod prysznic (podnośnik charakteryzuje się wysoką klasą szczelności),
 • Jeden podnośniki w kilku pomieszczeniach – dzięki montowaniu podstaw podnośnika w różnych pomieszczeniach w łatwy sposób przeniesiesz podnośnik do innego miejsca (np. z sypialni do łazienki). Montaż podstaw jest szybki i bezproblemowy a dzięki specjalnym słupkom – nawet słabe ściany nie będą przeszkodą do jego instalacji,
 • Podnośnik rehabilitacyjny jest odporny na kontakt z wodą – możesz używać go w łazience do przenoszenia osoby niepełnosprawnej do wanny lub prysznica,
 • Jest idealną alternatywą dla podnośników jezdnych – nie wymaga przebudowania całego mieszkania i pozbywania się progów oraz wąskich drzwi!
 • Jeśli mieszkasz w domu gdzie do pokonania są również schody – świetnym dopełnieniem do podnośnika rehabilitacyjnego jest krzesełko schodowe, o którym przeczytasz w naszym artykule – Krzesełka schodowe dla niepełnosprawnych
Podnośnik rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych

Jeśli chcesz korzystać z urządzenia w kilku pomieszczeniach, możesz zakupić kilka podstaw, które umożliwią korzystanie z podnośnika, wszędzie gdzie je zamontujesz. Samo urządzenie jest bardzo lekkie, dlatego jego przenoszenie nie sprawia trudności. Podnośnik rehabilitacyjny cechuje się wysoką odpornością na wilgoć – bez obaw sprawdzi się również w łazience.

Przed montażem nie musisz przebudowywać mieszkania ani dokonywać żadnych zmian. Podnośnik dla osób niepełnosprawnych LeviCare należy zamontować do ściany lub do słupka (przykręconego do podłogi lub podłogi i sufitu). Inna zaleta tego urządzenia to regulowana długość ramienia i bardzo prosta obsługa.

Dane techniczne podnośnika Q140

Maksymalne obciążenie: do 140 kg

Wysokość urządzenia: 735 mm

Promień obrotu: 0° – 180°

Zasięg ramienia: 940 mm – 1340 mm

Zakres podnoszenia: 1100 mm

Maksymalna wysokość podnoszenia: 580 mm

Minimalna wysokość podnoszenia: 500 mm

Całkowita masa (bez podstawy, wieszaka, kamizelki): 14 kg

Poziom hałasu: ≤44 dB

Cykl pracy: 10% lub 1 minuta pracy ciągłej, a następnie 9 minut przerwy

Jak zbudowany jest podnośnik rehabilitacyjny?

Podnośnik dla niepełnosprawnych Levicare - budowa
 1.   Podstawa
 2.   Maszt
 3.   Ramię
 4.   Ramię wysuwane
 5.   Wieszak transportowy(orczyk)
 6.   Siłownik elektryczny
 7.   Skrzynka kontrolna
 8.   Wyłącznik awaryjny
 9.   Pilot
 10. Trzpień ustalający
 11. Mechanizm ręcznego opuszczania
 12. Kabel pilota
Podnośnik dla niepełnosprawnych - podnoszenie w pozycji leżącej

Co wyróżnia podnośnik rehabilitacyjny ścienny LeviCare Q140?

Jest on najlżejszym na rynku podnośnikiem rehabilitacyjnym, który można przymocować do ściany, by móc bez trudu podnosić osobę niepełnosprawną z łóżka, wanny, muszli klozetowej, wózka inwalidzkiego czy podłogi. Umożliwia on wygodne transportowanie chorego na terenie całego mieszkania bez konieczności użycia siły przez opiekuna. Do jego obsługi potrzebna jest tylko jedna osoba, która dzięki funkcjonalnościom podnośnika rehabilitacyjnego LeviCare jest w stanie samodzielnie wykonać wszystkie czynności pielęgnacyjne związane z seniorem lub osobą niepełnosprawną. Co jeszcze wyróżnia go na tle innych podnośników? Sprawdź 5 najważniejszych zalet tego innowacyjnego urządzenia!

Podnośnik ścienny - podnoszenie w pozycji półleżącej

Podnośnik rehabilitacyjny nie wymaga użycia siły.

To jego kluczowy atut, który odgrywa dużą rolę zwłaszcza wtedy, gdy opiekunem niepełnosprawnego jest osoba w podeszłym wieku lub o filigranowej budowie ciała. Omawiany podnośnik ścienny działa na pilota – wystarczy założyć przenoszonej osobie odpowiednią kamizelkę. Następnie przymocować ją do urządzenia, by bezpiecznie i bez trudu przewieźć chorego do łazienki, sypialni, salonu lub na balkon.

Różne typy kamizelek wykorzystywanych w podnośnikach rehabilitacyjnych

Prosty montaż

Liczy się również prosty montaż bez zbędnych kosztów. Montaż urządzenia nie wymaga dokonywania przeróbek architektonicznych ani remontów, dzięki czemu możesz zachować pełną estetykę pomieszczeń i zredukować koszty. Podnośnik rehabilitacyjny Levicare stanowi więc alternatywę dla podnośników jezdnych, które wymagają m.in. zniwelowania wysokich progów, poszerzenia drzwi i przeprojektowania wąskiej łazienki.

Łatwe podnoszenie urządzenia

Nie do przecenienia jest także łatwe przenoszenie urządzenia. Ponieważ podnośnik LeviCare jest lekki – można go bez trudu przenosić pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami, z których korzysta osoba niepełnosprawna. Jego podstawę montuje się najczęściej bezpośrednio na ścianie. Producent zapewnił też jednak możliwość jej przymocowania do sufitu i podłogi lub tylko do podłogi (za pomocą słupka mocującego). Przykład podnośnika zamontowanego do podłogi możesz zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Zastosowanie podnośnika mocowanego do podłogi w łazience

Profesjonalny montaż

Montażem podstawy zajmują się doświadczeni specjaliści, którzy wiedzą, na co należy zwrócić uwagę, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort osobie niepełnosprawnej. Mobilną część urządzenia możesz natomiast przymocowywać samodzielnie do dowolnej podstawy – zajmie Ci to nie więcej niż kilka sekund.

Podnośnik rehabilitacyjny – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Uniwersalne zastosowanie. Kupując jeden podnośnik rehabilitacyjny, uzyskujesz narzędzie do transportu osoby starszej lub niepełnosprawnej na terenie wszystkich pomieszczeń. Urządzenia marki LeviCare z powodzeniem zastępują podnośniki wannowe, transportowe i rehabilitacyjne. Co więcej ich montaż stanowi prosty sposób na przystosowanie łazienki dla osoby niepełnosprawnejZa pomocą jednego podnośnika ściennego możesz np. przenieść chorego z wózka inwalidzkiego na muszlę klozetową oraz do wanny.

Urządzenie nie zajmuje przy tym dużo miejsca, co stanowi ogromną zaletę w przypadku niewielkich łazienek dla niepełnosprawnych. To jednak nie wszystko! Podnośnik ścienny ułatwi Ci także położenie osoby niepełnosprawnej na łóżku oraz na podłodze, np. w celu przeprowadzenia rehabilitacji. Sprawdzi się więc w każdej sytuacji, która wymaga zmiany ułożenia osoby o ograniczonej zdolności ruchowej.

Różne możliwości zastosowanie podnośnika ściennego dla osób niepełnosprawnych

Podnośniki rehabilitacyjne posiadają akcesoria dopasowane do potrzeb. Różne typy kamizelek podtrzymujących osoby niepełnosprawne i wymienne wieszaki umożliwiają dostosowanie funkcjonalności urządzenia do potrzeb przenoszonej osoby, a także specyfiki jej mieszkania. Możesz je dowolnie łączyć ze sobą, aby uzyskać najdogodniejsze rozwiązanie.

Koszt zakupu podnośnika transportowo-kąpielowego LeviCare Q140

Cena podnośnika rehabilitacyjnego wynosi  ok. 9 500 zł netto (w zależności od wyboru zestawu). Można uzyskać dofinansowanie do zakupu podnośnika Q140, które udzielane jest ze środków PFRON. Wniosek należy złożyć w MOPRze lub PCPRze (w zależności od miejsca zamieszkania osoby ubiegającej się o dofinansowanie). Jeżeli chodzi o sprzęt, jakim jest podnośnik dla niepełnosprawnych, refundacja odgrywa naprawdę znaczącą rolę. Wspomniana wcześniej firma Levicare sp. z o.o. to sprawdzony i ceniony polski producent specjalistycznego sprzętu, który swoimi produktami pomaga w likwidacji barier architektonicznych na co dzień.

Działanie podnośnika obejrzyj na filmiku w prawej kolumnie.

Masz pytanie lub jesteś zainteresowany zakupem urządzenia?
Zadzwoń:  692 44 94 74 
lub napisz: zapytanie@windy-schodowe.pl