Podnośnik transportowo-kąpielowy LeviCare

Podnośnik rehabilitacyjny LeviCare Q140 dla osób niepełnosprawnych ułatwia przemieszczanie się, zwiększa niezależność i podnosi komfort życia. Pozwala na przeniesienie osoby starszej lub niepełnosprawnej z pozycji leżącej na wózek inwalidzki, do wanny czy w dowolne inne miejsce. Jego sterowanie odbywa się za pomocą pilota sterującego i nie wymaga wysiłku opiekuna.

Podnośnik dla osób niepełnosprawnych – największe zalety

Podnośnik transportowo kąpielowy to przede wszystkim urządzenie, które znacznie ułatwia życie osobom z niepełnosprawnością ruchową. Dzięki niemu mogą z pomocą opiekuna bezpiecznie wykonywać codzienne aktywności oraz dbać o swoją higienę. W przypadku takich osób korzystanie z wanny lub innych domowych urządzeń mogłoby być niemożliwe bez odpowiedniej pomocy. To duży krok w kierunku likwidacji barier w domu i innych miejscach.

Dużą zaletą, jaka posiada podnośnik dla osób niepełnosprawnych i starszych, jest łatwe sterowanie. Wszystkich działań można dokonać przy pomocy dołączonego pilota, którego obsługa jest łatwa i niezwykle intuicyjna.

Takie urządzenie może być wykorzystywane jako rehabilitacyjny podnośnik pacjenta w specjalistycznych placówkach lub oddziałach zajmujących się rehabilitacją właśnie. Jest więc bardzo uniwersalny, ponieważ sprawdzi się również w domu, na potrzeby prywatne. Poniżej prezentujemy najważniejsze cechy, jakie posiada transportowy podnośnik dla osób niepełnosprawnych Levi Care.

Podnośnik transportowy LeviCare Q140 – cechy charakterystyczne

 • elektryczna obsługa za pomocą pilota sterującego,
 • możliwość szybkiego montażu/demontażu i przeniesienia urządzenia,
 • kompaktowa budowa,
 • mały ciężar urządzenia – 11 kg,
 • sprawdza się w ciasnych pomieszczeniach,
 • możliwość używania jednego podnośnika w dowolnej ilości miejsc.

Podnośnik dla osób z ograniczeniami ruchowymi Levicare

Jeśli chcesz korzystać z urządzenia w kilku pomieszczeniach, możesz zakupić kilka podstaw, które umożliwią korzystanie z podnośnika, wszędzie gdzie je zamontujesz. Samo urządzenie jest bardzo lekkie, dlatego jego przenoszenie nie sprawia trudności. Podnośnik rehabilitacyjny cechuje się wysoką odpornością na wilgoć – bez obaw sprawdzi się również w łazience.

Przed montażem nie musisz przebudowywać mieszkania ani dokonywać żadnych zmian. Podnośnik dla osób niepełnosprawnych LeviCare należy zamontować do ściany lub do słupka (przykręconego do podłogi lub podłogi i sufitu). Posiada regulowaną długość ramienia, a jego obsługa jest bardzo prosta.

Podnośnik dla osób niepełnosprawnych

Dane techniczne podnośnika LeviCare Q140

Maksymalne obciążenie: do 140 kg
Wysokość urządzenia: 735 mm
Promień obrotu: 0° – 180°
Zasięg ramienia: 940 mm – 1340 mm
Zakres podnoszenia: 1100 mm
Maksymalna wysokość podnoszenia: 580 mm
Minimalna wysokość podnoszenia: 500 mm
Całkowita masa (bez podstawy, wieszaka, kamizelki): 14 kg
Poziom hałasu: ≤44 dB
Cykl pracy: 10% lub 1 minuta pracy ciągłej, a następnie 9 minut przerwy

Budowa podnośnika LeviCare Q140

Podnośnik pacjenta Levi Care - schemat

 

 1.   Podstawa
 2.   Maszt
 3.   Ramię
 4.   Ramię wysuwane
 5.   Wieszak transportowy(orczyk)
 6.   Siłownik elektryczny
 7.   Skrzynka kontrolna
 8.   Wyłącznik awaryjny
 9. Pilot
 10.  Trzpień ustalający
 11. Mechanizm ręcznego opuszczania
 12. Kabel pilota

Podnośnik pacjenta – przykładowe zastosowanie

Podnośnik transportowo kąpielowy LeviCare
Źródło: levicare.com

Koszt zakupu podnośnika transportowo-kąpielowego LeviCare Q140

Cena podnośnika rehabilitacyjnego wynosi  od 6 599 zł do 7 649 zł brutto (w zależności od wyboru zestawu). Można uzyskać dofinansowanie do zakupu podnośnika Q140, które udzielane jest ze środków PFRON. Wniosek należy złożyć w MOPRze lub PCPRze (w zależności od miejsca zamieszkania osoby ubiegającej się o dofinansowanie). Firma Levicare sp. z o.o. to sprawdzony i ceniony polski producent specjalistycznego sprzętu, który swoimi produktami pomaga w likwidacji barier architektonicznych na co dzień.

Działanie podnośnika LeviCare Q140 obejrzyj na filmiku w prawej kolumnie.