Czy da się sprawnie pokonać schody mając zniszczone przez chorobę płuca?

Zamontowaliśmy u Pani Wandy krzesełko schodowe prostoliniowe wewnętrzne model Acorn Superglide.

Opis sytuacji:

Nasza Klientka Pani Wanda ze Słupska mieszka w jednorodzinnym budynku. Po zapaleniu płuc wywołanym przez bakterię gronkowca, płuca Pani Wandy uległy zniszczeniu. W związku z tym nie była w stanie wchodzić po schodach na pierwsze piętro w domku jednorodzinnym, gdzie ma wygodną sypialnię i dużą łazienkę. Nie chciała przenosić swojej sypialni do mniejszego pokoju na parterze, dlatego w jej głowie powstał pomysł montażu krzesełka schodowego. Tak by mogła korzystać z całego domu a nie tylko z parteru.

Rozwiązanie:

Rozwiązania problemu tej bariery architektonicznej szukała w internecie. Wcześniej już spotkała się z takimi rozwiązaniami technicznymi, jak na przykład platforma schodowa dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wiedziała, że istnieją takie rozwiązania jak krzesełka schodowe montowane w domach jednorodzinnych, które ułatwiają osobom starszym i schorowanym poruszanie się po schodach. Firmy montującej takie krzesełka szukała w Internecie przeglądając wyświetlone oferty. Po konsultacji z mężem podpisała umowę z naszą firmą Windy Schodowe.

Bardzo ważne dla niej były opinie klientów o naszej firmie – Windy Schodowe. Wskazywały, że jest to firma, której można zaufać. Średnia z ocen na wizytówce google to 5,0 a same opinie i szerokie opisy Klientów na temat jakości współpracy utwierdziły Panią Wandę w wyborze wykonawcy. Klientka miała wątpliwości ze względu na dużą odległość Warszawy od Słupska. Chodziło o ewentualną konieczność serwisowania i konserwacji krzesełka, lecz te obawy skutecznie zostały rozwiane.  

Schody proste też mogą być trudne do pokonania.
Schody proste drewniane prowadzące na piętro w budynku jednorodzinnym.

Efekty:

Krzesełko schodowe model Acorn Superglide na schody proste wewnętrzne nasi monterzy zamontowali sprawnie. Sam kontakt od pierwszego zapytania, przez podpisanie umowy i końcowy montaż prowadziliśmy profesjonalnie. Każde zapytanie, czy wątpliwość była omawiana z Panią Wandą. Krzesełko zostało zamontowane szybko, a po instalacji Pani Wanda otrzymała szczegółowe szkolenie z zakresu obsługi urządzenia dźwigowego.  Podsumowując obecnie Pani Wanda cieszy się życiem, nie ma problemu związanego wejściem po schodach i korzysta z całej powierzchni swojego domu.

Krzesełko schodowe Acorn Superglide zamonotowane u Klientki.

Opinia:

Jak napisała sama Pani Wanda „Współpraca z Firmą to czysta przyjemność. Wspaniała organizacja. Bardzo dobry kontakt, wiarygodność i profesjonalizm firmy. Montaż krzesełek schodowych wykonano w ustalonym terminie, przeszkolono mnie i wszystko działa bez zarzutu. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Firmą Windy Schodowe. Dziękuję!”

Informacje techniczne o krzesełku Acorn Superglide

Krzesełko schodowe Acorn Superglide na schody proste to najlepsze krzesełko schodowe jakie zostało stworzone przez człowieka. Krzesełko posiada wygodne siedzisko oraz nowy system sterowania, umożliwiający wyposażenie krzesełka w automatycznie obracane siedzisko, automatycznie składany podnóżek oraz automatycznie składaną dolną końcówkę szyny jezdnej (tzw. zawias). To urządzenie dźwigowe można montować zarówno po prawej jak i lewej stronie schodów, na zewnątrz i wewnątrz domu. Windy krzesełkowe Acorn Superglide 130 mogą poruszać się po schodach o kącie nachylenia od 23 do 55 stopni (zalecenie producenta), jednak dzięki opracowaniu unikalnej techniki regulacji krzesła możemy instalować je nawet na schodach o nachyleniu 20 stopni. Krzesełko działa cicho, gładko i stabilnie.

Zapoznaj się z naszymi filmowymi materiałami:

  • Jak działa krzesełko schodowe Acorn SuperGlide wewnątrz domu?
  • Przewodnik po zakupie krzesełka schodowego.
  • Jak otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON na zakup krzesełka schodowego?

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o możliwościach montażu tego bądź podobnego rozwiązania w Twoim domu zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Napisz info@windy-schodowe.pl

Skontaktuj się z naszym doradcą.