Jak krzesełko schodowe pomogło p. Grażynie z Milanówka?

Schody proste zewnętrzne prowadzące od wejścia do domu na półpiętrze do poziomu podwórza a krzesełko schodowe

Zamontowaliśmy u Pani Grażyny krzesełko schodowe prostoliniowe zewnętrzne model Acorn Superglide.

Czy krzesełko schodowe może pomóc osobie w wydostaniu się z własnego domu?

Opis sytuacji:

Nasza Klientka Pani Grażyna z Milanówka pod Warszawą mieszka w jednorodzinnym budynku. Drzwi wejściowe do domu znajdują się na poziomie półpiętra nad poziomem chodnika/ogródka. Pani Grażyna przeszła parę lat temu udar móżdżkowy. Nabyta przez chorobę całkowita utrata równowagi powodowała, iż od wielu lat przebywała tylko w domu. Zejście do ogrodu i pokonanie siedmiu schodków było wielkim problemem. Nie była w stanie pokonać tej bariery architektonicznej by przesiąść się na przykład do wózka inwalidzkiego i do samochodu siostry.

Rozwiązanie:

Po rozmowie ze swoją rehabilitantką usłyszała o dostępnych na rynku rozwiązaniach technologicznych. Do tej pory nie wiedziała, że istnieją takie możliwości jak montaż na schodach samobieżnego krzesełka schodowego, które może efektywnie pomóc w przemieszczeniu się w górę i w dół osoby niepełnosprawnej. Firmy montującej takie krzesełka szukała w internecie przeglądając wyświetlone oferty. Po konsultacji z mężem podpisała umowę z naszą firmą Windy Schodowe.

Efekty:

Krzesełko schodowe model Acorn Superglide na schody proste zewnętrzne zostało zamontowane jak mówi Pani Grażyna „w super ekspresie”. Krzesełko zostało zamontowane szybko, a monterzy posprzątali po pracy i przeszkolili z obsługi. Obsługa jak mówi nasza Klientka była fachowa i bardzo kulturalna. Obecnie Pani Grażyna nie ma problemu związanego ze strachem przed upadkiem na schodach w związku z zawrotami głowy. Urządzenie działa cicho i szybko. Klientka nie męczy się fizycznie i psychicznie i jak sama mówi „ma kontakt ze światem i naturą”.

Opinia:

Jak napisała sama Pani Grażyna „Dziękuję serdecznie Firmie Pana Rafała Kurzyny -dzisiaj 20-IV-2023 r przyjechali montażyści: p. Robert i p. Artur ekspresowo zamontowali mi krzesełko schodowe zewnętrzne i posprzątali po robotach w Milanówku. Zostaliśmy przeszkoleni z mężem. Świetna obsługa fachowa i bardzo kulturalna i polecam wszystkim. BRAWO I GRATULACJE DLA SZEFA ŻE MA TAKICH FACHOWCÓW. Pozdrawiamy wszystkich bez wyjątku, bo sprawna obsługa całej usługi to wielki plus dla nas inwalidów.”

Krzesełko schodowe Acorn Superglide – informacje techniczne

Krzesełko schodowe Acorn Superglide na schody proste to najlepsze krzesełko schodowe jakie zostało stworzone przez człowieka. Urządzenie posiada wygodne siedzisko oraz nowy system sterowania, umożliwiający wyposażenie krzesełka w automatycznie obracane siedzisko, automatycznie składany podnóżek oraz automatycznie składaną dolną końcówkę szyny jezdnej (tzw. zawias). To urządzenie dźwigowe można montować zarówno po prawej jak i lewej stronie schodów, na zewnątrz i wewnątrz domu. Windy krzesełkowe Acorn Superglide 130 mogą poruszać się po schodach o kącie nachylenia od 23 do 55 stopni (zalecenie producenta), jednak dzięki opracowaniu unikalnej techniki regulacji krzesła możemy instalować je nawet na schodach o nachyleniu 20 stopni. Krzesełko działa cicho, gładko i stabilnie.

Zapoznaj się z naszymi filmowymi materiałami:

  • Montaż krzesełka Acorn SuperGlide na zewnątrz domu
  • Przewodnik po zakupie krzesełka schodowego
  • Jak otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON na zakup krzesełka schodowego

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o możliwościach montażu tego bądź podobnego rozwiązania w Twoim domu zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Napisz info@windy-schodowe.pl

Skontaktuj się z naszym doradcą.
Skontaktuj się z naszym doradcą.