Bolące nogi nie będą stanowić problemu w przemieszczaniu się po schodach w domu

Zamontowaliśmy u Pana Mirosława dwa krzesełka schodowe prostoliniowe wewnętrzne model Acorn Superglide. Jedno krzesełko schodowe prowadzące z poziomu garażu na parter i drugie z parteru na pierwsze piętro.

Nasz Klient Pan Mirosław ma zamontowane krzesełko schodowe model Acorn Superglide.

Opis sytuacji:

Nasz Klient Pan Mirosław z Wrocławia mieszka w jednorodzinnym budynku. Oboje z żoną mają już swoje lata.  Żona ma 78 i do tego jest bardzo schorowana (trudno znaleźć chorobę, której nie ma). Natomiast Pan Mirosław ma 79 lat i też zaczął poważnie chorować, bardzo dokuczają mu szczególnie nogi, które ma słabe. Ich dom jest wielopoziomowy, żyją w zasadzie na trzech poziomach: przyziemie, parter i piętro. Mają życie tak zorganizowane od czterdziestu lat, że trzeba wielokrotnie się przemieszczać z poziomu na poziom. Oczywiście można byłoby przeorganizować życie, ale byłoby to trudne i nie komfortowe.

Schody przed montażem krzesełka schodowe.
Schody przed montażem krzesełka schodowego.

Krzesełko schodowe a rozwiązanie:

Rozwiązania problemu tej bariery architektonicznej szukał w internecie. Jak mówi sam Pan Mirosław podobne windy dźwigowe widział na przełomie lat 50 i 60 w amerykańskich firmach, a ponieważ jest człowiekiem techniki utkwiły mu w pamięci. Wiedział, że istnieją takie rozwiązania jak krzesełka schodowe montowane w domach jednorodzinnych, które ułatwiają osobom starszym i schorowanym poruszanie się po schodach.

Firmy montującej takie krzesełka szukał w Internecie przeglądając wyświetlone oferty. Firmę Windy Schodowe wybrał ponieważ jako pierwsza udzieliła mi fachowej i kompetentnej odpowiedzi na zadane pytania.

U Pana Mirosława zamiast jednego krzesełka krzywoliniowego zostały zamontowane dwa prostoliniowe. Jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze, gdyż szyny jezdnej nie projektuje się na indywidualne zamówienie. Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady – wystającą szynę jezdną u dołu schodów oraz mniejszy komfort przemieszczania się między piętrami.

U Pana Mirosława w jednym z krzesełek zamontowaliśmy szynę jezdną z tak zwanym zawiasem. Składana, dolna część toru jezdnego umożliwia montaże w takich sytuacjach kiedy na dole, przed schodami znajdują się drzwi lub ciąg komunikacyjny.

Krzesełko schodowe Acorn Superglide.
Szyna jezdna z zawiasem.

Efekty:

Dwa krzesełka schodowe model Acorn Superglide na schody proste wewnętrzne zostały zamontowane sprawnie. Kontakt z doradcą z firmy był zawsze sprawny i kompetentny. Pan Mirosław otrzymał odpowiedzi na wszystkie zadane pytania. Nie musiał się upominać o kontakt, wiedział jak będzie wyglądać procedura od pomiaru, po wycenę, podpisanie umowy i finalny montaż. Obecnie jak twierdzi Pan Mirosław nie wyobraża sobie życia bez krzesełka schodowego, szczególnie jego żona która do projektu podchodziła dość sceptycznie.

Opinia:

Jak napisała sam Pan Mirosław „W moim przypadku firma Windy Schodowe wykazała się rzetelnością, komunikatywnością i terminowością, co oznacza, ze spełniła wszystkie moje oczekiwania.”

Informacje technicznie o krzesełku Acorn Superglide:

Krzesełko schodowe Acorn Superglide na schody proste to najlepsze krzesełko schodowe jakie zostało stworzone przez człowieka. Krzesełko posiada wygodne siedzisko oraz nowy system sterowania, umożliwiający wyposażenie krzesełka w automatycznie obracane siedzisko, automatycznie składany podnóżek oraz automatycznie składaną dolną końcówkę szyny jezdnej (tzw. zawias). To urządzenie dźwigowe można montować zarówno po prawej jak i lewej stronie schodów, na zewnątrz i wewnątrz domu. Windy krzesełkowe Acorn Superglide 130 mogą poruszać się po schodach o kącie nachylenia od 23 do 55 stopni (zalecenie producenta). Dzięki opracowaniu unikalnej techniki regulacji krzesła możemy instalować je nawet na schodach o nachyleniu 20 stopni. Krzesełko działa cicho, gładko i stabilnie.

Zapoznaj się z naszymi filmowymi materiałami:

  • Jak działa krzesełko schodowe Acorn SuperGlide wewnątrz domu
  • Przewodnik po zakupie krzesełka schodowego
  • Jak otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON na zakup krzesełka schodowego –

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o możliwościach montażu tego bądź podobnego rozwiązania w Twoim domu zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Napisz info@windy-schodowe.pl

Skontaktuj się z naszym doradcą.