Cena krzesełka krzywoliniowego – sprawdź koszt likwidacji barier

Z wiekiem, wraz z pogarszającą się sprawnością fizyczną, nawet codzienne czynności, jak wchodzenie po schodach stają się trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Na szczęście, istnieją techniczne rozwiązania, dzięki którym seniorzy i osoby z niepełnosprawnością mogą swobodnie korzystać z wyższych pięter domu. W firmie Windy Schodowe od ponad dziesięciu lat zajmujemy się likwidacją barier architektonicznych. Przez ten czas zamontowaliśmy krzesełka schodowe w setkach domów i pomogliśmy tysiącom seniorów i osób z niepełnosprawnościami w codziennym funkcjonowaniu. Cena krzesełka krzywoliniowego Otolift Modul AIR to około 34-40 tysięcy złotych. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w likwidację barier architektonicznych.

Zastanawiasz się, jak zlikwidować bariery architektoniczne w swoim domu? Nie wiesz, ile za to zapłacisz? Jesteś w dobrym miejscu. 

W tym artykule:

Cena krzesełka krzywoliniowego to ok. 34 tysiące złotych.

Co to jest krzesełko schodowe?

Krzesełka schodowe to urządzenia pomagające likwidować bariery architektoniczne. Są one na stałe montowane do krawędzi schodów. W domach prywatnych, z powodu oszczędności miejsca, często projektowane są schody zabiegowe, czyli z zakrętem. W takiej sytuacji trzeba pamiętać o tym, że nie wszystkie krzesełka schodowe będą odpowiednie. Krzesełka krzywoliniowe to urządzenia bardziej skomplikowane. Ich zamówienie wymaga dokładniejszych pomiarów, aby możliwe było zaprojektowanie i wykonanie szyny jezdnej dopasowanej do konkretnych schodów. 

Krzesełko schodowe to urządzenie montowane na stałe do krawędzi schodów, które umożliwia łatwe i bezpieczne przemieszczanie się między piętrami. Rodzaj krzesełka, jaki wybierzesz, zależy między innymi od tego, do jakich schodów chcesz je zamontować. W tym artykule skupimy się na krzesełkach na schody zabiegowe. Więcej informacji znajdziesz w artykule, w którym opisaliśmy 4 różnice między krzesełkiem krzywoliniowym a prostoliniowym

Bezpieczne krzesełko schodowe krzywoliniowe

Jaka jest cena krzesełka krzywoliniowego?

Cena krzesełka krzywoliniowego Otolift Modul AIR to od około 34 tysiące złotych dla 5-metrowej szyny do ok. 40 tysiące złotych w przypadku szyny o długości 9 metrów. Cena urządzenia zawiera oczywiście montaż. Jego końcowym etapem jest przeszkolenie z bezpiecznego użytkowania krzesełka. Nasi monterzy wielokrotnie powtarzają najważniejsze informacje i pokazują, jak korzystać z krzesełka. Chcemy, aby nasi klienci czuli się pewnie i bezpiecznie.

Czemu krzesełko krzywoliniowe jest droższe niż winda schodowa na schody proste?

Rozbieżności cenowe między krzesełkami krzywoliniowymi, a prostoliniowymi wynikają z tego, że produkcja urządzenia na schody zabiegowe jest bardziej skomplikowana. Przede wszystkim, krzesełko prostoliniowe pasuje na każde schody. Dlatego też szyny jezdne produkowane są masowo, według jednego wzoru. W przypadku zaś urządzeń na schody zabiegowe, niezbędne jest indywidualne zaprojektowanie i dopasowanie szyny, po jakiej będzie się poruszać krzesełko.

Winda schodowa w dobrej cenie

Krzesełko krzywoliniowe w dobrej cenie – Otolift Modul AIR

Cena krzesełka krzywoliniowego Otolift Modul AIR to około 34-40 tysięcy złotych. Jest to najtańsze krzesełko krzywoliniowe dostępne na rynku. Poznaj powody, dla których urządzenie Otolift Modul AIR jest tańsze niż inne krzesełka krzywoliniowe. 

Modułowa konstrukcja szyny jezdnej 

Aby zamontować krzesełko na schodach zabiegowych, niezbędne jest indywidualne dopasowanie szyny jezdnej. Produkcja pojedynczego wzoru szyny na konkretne schody byłaby zbyt droga i czasochłonna. Zamiast tego, producent krzesełka Otolift Modul AIR dostarcza wiele rozmaitych krótszych i dłuższych części toru jezdnego. Z nich następnie składamy docelową szynę. To rozwiązanie pozwala na olbrzymią oszczędność środków finansowych. Przeczytaj, jak wygląda proces projektowania i produkcji szyny jezdnej do krzesełka Otolift Modul AIR.

Szybki czas realizacji zamówienia

Kolejną zaletą krzesełek Otolift Modul AIR jest stosunkowo krótki czas realizacji zamówienia. Podobnie jak niższa cena, wynika on z tego, że szyna jezdna nie jest produkowana na zamówienie, a jedynie składana z krótszych odcinków o różnych kształtach. Dzięki temu, czas oczekiwania na zamówione krzesełko krzywoliniowe możemy skrócić nawet do 3 tygodni. Jest to zdecydowanie krócej, niż czekalibyśmy na wyprodukowanie nowej szyny. 

Czy cena krzesełka krzywoliniowego może być niższa?

Jeśli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności, możesz wystąpić do PFRON o dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych. Przeczytaj artykuł w którym krok po kroku wyjaśniamy, jak przejść całą procedurę ubiegania się o wsparcie finansowe PFRON. Wiemy, że nasi klienci często korzystają z tej możliwości i otrzymują refundację środków wydanych na likwidację barier, czyli montaż windy schodowej.