Kiedy warto wypożyczyć krzesełko transportowe?

Stosowane głównie przez służby ratownicze krzesełko transportowe jest coraz częściej wykorzystywane również w codziennym życiu przy opiece nad osobą niepełnosprawną, schorowaną lub starszą. Niektórzy decydują się na zakup tego typu sprzętu medycznego, inni z kolei potrzebują krzesełka tylko w wybranych sytuacjach i dlatego decydują się na współpracę z wypożyczalnią. Podpowiadamy, kiedy warto zastanowić się nad wypożyczeniem takiego sprzętu medycznego.

krzesełko transportowe wypożyczalnia

Charakterystyka krzesełka transportowego

Krzesełko transportowe do noszenia osób chorych lub niepełnosprawnych zazwyczaj jest wykonane z aluminiowej konstrukcji i wytrzymałego materiału. Dzięki aluminiowemu stelażowi krzesełka transportowe są wytrzymałe, a jednocześnie nie ważą dużo. Ważne, by przy wyborze tego typu sprzętu kierować się właśnie tym, żeby krzesełko charakteryzowała właśnie niewielka waga oraz wymiary. Chodzi głównie o to, by krzesełko transportowe było jak najbardziej kompaktowe i praktyczne w zastosowaniu.

Krzesełka transportowe stanowią alternatywę dla wózków inwalidzkich, które są ciężkie i najczęściej mają spore gabaryty, dlatego przeniesienie na nich osoby niepełnosprawnej mogłoby być nieco problematyczne. Okazuje się, że tego typu urządzenia medyczne są stosowane nie tylko w pracy służb ratowniczych. Coraz częściej na ich zakup lub wypożyczenie decydują się osoby opiekujące się na co dzień osobą niepełnosprawną.

Zazwyczaj krzesełka transportowe są tak skonstruowane, aby zapewniały:

  • bezpieczny transport,
  • komfort pacjenta,
  • wygodny uchwyt,
  • wytrzymałość i solidność całej konstrukcji przy jednoczesnej niewielkiej wadze,
  • łatwe rozkładanie i składanie.

W jakich sytuacjach używać krzesełka transportowego?

Zastosowanie krzesełka transportowego jest niezwykle szerokie: można wykorzystywać je w pracy służb ratunkowych, punktach medycznych, ośrodkach opieki, a także w firmie lub w domowych warunkach. Taki sprzęt medyczny znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku osób chorych czy starszych, ale również w sytuacji, gdy na przykład któryś z członków rodziny złamie nogę lub ulegnie innemu wypadkowi, który mógłby wpłynąć na jego tymczasowe problemy w samodzielnym poruszaniu się. Dla takiej osoby zejście schodami mogłoby stanowić duże wyzwanie, natomiast z wykorzystaniem tego sprzętu i pomocy innych osób można w skuteczny sposób przezwyciężyć barierę architektoniczną.

Prawie każde krzesło do noszenia po schodach jest wyposażone również w pasy, które zabezpieczają osobę lub pacjenta w trakcie przenoszenia. Najważniejszy jest przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo – zarówno osoby przenoszonej, jak i tych, którzy udzielają jej pomocy.

Krzesełko transportowe – wypożyczalnia

Przewóz niepełnosprawnych, chorych lub starszych osób, które mają problem ze sprawnym poruszaniem się, wymaga inwestycji w odpowiedni sprzęt. Nie każdy może pozwolić sobie na zakup profesjonalnego sprzętu medycznego, dlatego właśnie może zdecydować się na wypożyczenie krzesełka transportowego.

krzesełko transportowe realizacja

Krzesełko transportowe używane spełnia te same funkcje, co nowe – czasem takie rozwiązanie jest niekiedy lepsze, ponieważ nie trzeba wydawać dużej kwoty na zakup wysokojakościowego sprzętu medycznego, a zainwestować wyłącznie w jego wypożyczenie na konkretny czas.

Jakie ceny oferuje wypożyczalnia krzesełek transportowych?

Warunki wypożyczenia krzesła transportowego zazwyczaj można ustalić indywidualnie, jeśli chodzi na przykład o kwotę i czas wynajmu. Cena będzie zależeć od tych dwóch czynników oraz od rodzaju wynajmowanego urządzenia. Warto uzmysłowić sobie przede wszystkim to, że krzesło do przenoszenia chorych może okazać się niezbędnym elementem wyposażenia przy opiece nad niesprawną osobą.

Każda wypożyczalnia krzesełek transportowych powinna doradzić najkorzystniejsze rozwiązanie w zakresie oferowanej konstrukcji, wykonania i zastosowania tego sprzętu medycznego.

Krzesło schodowe – czy warto?

Alternatywą takiego przenośnego i składanego sprzętu jest krzesełko schodowe, czyli profesjonalne urządzenie montowane do barierki schodowej. Bariery architektoniczne, które czekają na osoby niepełnosprawne i starsze nawet w zaciszu własnego domu, mogą zostać zlikwidowane właśnie przy pomocy tego urządzenia. Krzesło schodowe montuje się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach firmowych czy użyteczności publicznej.

Można wyróżnić 2 rodzaje krzesełek schodowych: prostoliniowe i krzywoliniowe. Pierwsze zaprojektowane są dla schodów prostych o jednym biegu, drugie do niestandardowych układów. Zakup takiego sprzętu może okazać się dużym przedsięwzięciem, dlatego w sytuacji, gdy krzesło jest niezbędne, warto zwrócić się do wypożyczalni krzesełek transportowych.

Niezależnie od rodzaju krzesełka transportowe nadają się do przenoszenia osoby niepełnosprawnej, chorej lub starszej:

  • z łóżka do innego pomieszczenia w domu,
  • z domu do przychodni,
  • do samochodu,
  • po schodach.

Dzięki wypożyczalni krzesełek transportowych można w łatwy sposób przenieść osobę chorą na podłożu płaskim lub po schodach. To tylko wybrane sytuacje, w których warto wypożyczyć krzesło transportowe. To nieoceniona pomoc zarówno dla samego chorego, jak i osób, które się nim opiekują.