Podnośnik Liftboy – cena, najważniejsze cechy i właściwości

Podnośnik Liftboy to bardzo popularne urządzenie, które montowane jest w wielu budynkach i pomieszczeniach, a jego głównym celem jest naturalnie likwidacja barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Dzisiejszy wpis poświęcamy w pełni temu modelowi, ponieważ chętnie wybierają go zarządcy, właściciele firm oraz osoby prywatne. Jakie ma właściwości? Jaka jest cena podnośnika Liftboy? Czy warto się na niego zdecydować? Na te pytania odpowiadamy w artykule!

Najważniejsze cechy podnośnika Liftboy

Na początku warto wspomnieć, że podnośnik pionowy Liftboy zaprojektowano dla osób niepełnosprawnych, które muszą pokonywać różnice wysokości wynoszącą do 83 cm. Odpowiada to przeszkodzie w postaci 1-6 schodów. Podstawowa funkcja tego urządzenia to oczywiście pomoc w dostaniu się na wzniesienie, na które wjazd wózkiem okazuje się niemożliwy lub przynajmniej znacznie utrudniony.

Podnośnik Liftboy - cena

Podnośnik Liftboy – krótka charakterystyka

 • Wjazd i zjazd z platformy możliwy jest z każdej strony. Dla bezpieczeństwa po obu stronach podręcznika znajduje się poręcz.
 • Liftboy korzysta z napędu nożycowego, jednak dodatkowo użyto tu elektrycznego siłownika liniowego. Siłownik zasilany jest bezpiecznym napięciem 24V. Zarówno ładowarka, jak i gniazdko zasilające można bez problemu schować wewnątrz budynku.
 • Co więcej urządzenie jest bardzo ciche dzięki zastosowanej konstrukcji i napędowi z wysokiej klasy siłownikiem elektrycznym. Całość waży ok. 75 kg, a udźwig wynosi do 300 kg.
 • Fabrycznie zamontowane kurtyny bezpieczeństwa zabezpieczają przed przytrzaśnięciem przez platformę, w przypadku gdy znajduje się ona w górnym położeniu i zjeżdża na dół.
 • Podnośnik Liftboy cały mechanizm napędowy ma schowany pod spodem, dzięki czemu maszynownia nie jest widoczna. Urządzenie nie musi być na stałe związane z gruntem.

Podnośnik ma odpowiednie wymiary do wszystkich rodzajów wózków inwalidzkich, a wspomniany udźwig całkowicie wystarczy do przewozu jednej osoby. Co ważne, urządzenie to jest niezwykle uniwersalne, pod względem zastosowania.

Gdzie można używać podnośnika Liftboy?

Najważniejsza cecha podnośników to ich odporność na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki temu mogą być użytkowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. W jakich miejscach wykorzystuje się je najczęściej?

 • Domy lub bloki mieszkalne,
 • Budynki użyteczności publicznej,
 • Biura, siedziby firm,
 • Rozwiązania architektoniczne w mieście, wymagające pokonania schodów np. na chodniku,
 • Obiekty kulturalne,
 • Restauracje, lokale.

Podnośniki Liftboy sprawdzą się w zasadzie wszędzie, gdzie niezbędne jest pokonanie wysokości kilku schodów. Są łatwe w użyciu i niezawodne.

Podnośnik Liftboy

Dane techniczne podnośnika Liftboy

Dane techniczne Liftboy

Różne wersje podnośnika Liftboy to również różne rampy wjazdowe. Może być to rampa manualna lub automatyczna. Dodatkowo najazd lub wyjazd z podnośnika może być umieszczony pod kątem 90 stopni w stosunku do wjazdu lub wyjazdu. Urządzenie może też posiadać specjalne barierki na górze.

Ile kosztuje podnośnik Liftboy?

Jeżeli chodzi o opisywany podnośnik Liftboy, cena jest stosunkowo nieduża w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami. W zależności od wybranych opcji, wynosi ona ok. 28,5 – 33,5 tys. zł. Warto również wiedzieć, że można uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON na zakup takiego udogodnienia.

Podnośniki Liftboy to bardzo funkcjonalne urządzenia, które mogą w dużym stopniu ułatwić życie osobom niepełnosprawnym, poruszającym się na wózku inwalidzkim. Posiada wiele zalet, wśród których jest stosunkowo niska cena, prosta konstrukcja, wystarczający udźwig oraz intuicyjna obsługa. Dzięki temu są tak popularne zarówno wśród klientów prywatnych, jak i biznesowych. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o podnośnikach Liftboy lub innych rozwiązaniach przeznaczonych dla niepełnosprawnych lub osób o obniżonej sprawności ruchowej (np. seniorów), przeczytaj inne nasze wpisy lub skontaktuj się z nami!