Krzesełka Acorn A180, 130, 120 – prezentacja modeli, ceny, oferta

Krzesełka Acorn to najtańsza i najprostsza droga do odzyskania samodzielności przez osoby, które mają kłopot z poruszaniem się po schodach. Wzdłuż schodów montowana jest szyna, po której porusza się samobieżny fotelik. Krzesełko jest wygodne i bezpieczne,  wyposażone w obracane siedzisko, podnóżek, podłokietniki i pas bezpieczeństwa.

Krzesełka acorn

Kilka słów o firmie Acorn

Firma Acorn jest wieloletnim liderem wśród producentów krzesełek schodowych. Są one projektowane i montowane w Wielkiej Brytanii. Urządzenia charakteryzują się prostotą obsługi i bezpieczeństwem działania. Posiadają też wszystkie certyfikaty i normy, które obowiązują w Unii Europejskiej CE i TÜV.

Acorn produkuje również urządzenia poruszające się na szynie prostej. Więcej o takich krzesełkach, znajdziesz w porównaniu krzesełek schodowych na szynie prostej oraz na torze krzywoliniowym.

Acorn A180 – do czego służy?

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie krzesełka schodowe służą do transportu osoby, mającej trudności w samodzielnym pokonywaniu schodów. Ten konkretny model – Acorn A180 – możesz wykorzystać wewnątrz budynku na schodach krzywoliniowych. Krzesełko A180 porusza się po szynie jezdnej, którą mocuje się do stopni schodów. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze oraz gwarantuje bezpieczeństwo – mogą korzystac z niego osoby w różnym wieku.

Specyfikacja i wyposażenie modelu A180

Maksymalne obciążenie krzesełka wynosi 120 kg. Porusza się po torze krzywoliniowym o zmiennym kącie nachylenia toru w zakresie 0-58 stopni.

Acorn A180 jest standardowo wyposażony w:

 • składane i obracane siedzisko, 
 • system antyzakleszczeniowy, 
 • pasy bezpieczeństwa,
 • składany podnóżek. 

W standardzie jest też ładowarka, która musi być na stałe podłączona do gniazdka elektrycznego.

Wyposażenie krzesełka Acorn A180

Wśród elementów dodatkowych warto wymienić specjalny zakręt, który pozwala parkować krzesełko na górze lub na dole schodów.

Krzesełko schodowe na schody krzywoliniowe Acorn A180

Maksymalna długość szyny jezdnej w tej wynosi 30 metrów. Tor jezdny krzesełka Acorn A180 można montować po prawej oraz po lewej stronie schodów (w zależności od potrzeb). Czas dostawy i montażu urządzenia jest bardzo krótki w porównaniu z innymi podobnymi urządzeniami, dzięki zastosowaniu unikalnego sposobu produkcji toru jezdnego.

Budowa krzesełka schodowego Acorn A180

Budowa krzesełka Acorn A180

Acorn A180 – cena

Cena krzesełka Acorn A180 w zależności od wybranych opcji zaczyna się od 25 tys. zł brutto. Warto wiedzieć, że w przypadku zakupu takiego urządzenia możesz ubiegać się o dofinansowanie, szczegóły znajdują się na naszej stronie.

Acorn Superglide 120 i 130

Model Acorn Superglide 120 charakteryzuje się tym, że jego tor jezdny mocowany jest do stopni schodów. Schody mogą być wykonane z dowolnego materiału: betonu, drewna, kamienia czy metalu.

Autodiagnostyczny panel sterowania, w który zaopatrzony jest Acorn Superglide 120, ostrzega o ewentualnych problemach (np. o przypadkowym wyłączeniu krzesełka czy nieprawidłowym zaparkowaniu), jeszcze przed ich wystąpieniem.

Acorn superglide 130

Obsługa urządzenia odbywa się poprzez specjalne przyciski sterujące, które znajdują się na obydwu podłokietnikach. Można także je uruchomić za pomocą pilota zdalnego sterowania. Krzesełko posiada wygodne i ergonomiczne siedzisko. Na nim zamocowany jest pas bezpieczeństwa.

Urządzenie może poruszać się po schodach o kącie nachylenia od 25 do 55 stopni. Minimalna szerokość schodów powinna wynosić ok. 65 cm. Krzesełko może przewieźć osobę o maksymalnej wadze do 130 kg.

Krzesełko acorn superglide

Cena Acorn Superglide 120 

Cena używanego krzesełka schodowego Acorn Superglide 120 zależy od kilku czynników, m.in.: długości toru jezdnego, materiału, z jakiego wykonane są schody, wersji wewnętrznej czy zewnętrznej oraz opcji dodatkowych. Waha się ona od 5000 zł do 6000 zł.

Używane krzesełko Acorn 130

W ofercie naszych, polskich firm dźwigowych można znaleźć używane krzesełko schodowe Acorn Superglide 130. Angielska firma Acorn, która jest także producentem innych, opisywanych tu rodzajów krzesełek (m.in. modelu krzywoliniowego Acorn A180), jako jedyna w Europie pozyskuje i oferuje sprawdzone modele na gwarancji. Krzesło schodowe i szyna jezdna mają około 3-4 lata – siedzisko jest zawsze nowe – fabrycznie nowe w oryginalnym pudełku.

W Polsce oficjalnym dealerem firmy Acorn jest firma Windy Schodowe, dostarczająca i montująca te windy schodowe na obszarze całego kraju.

Kobieta na krzesełku Acorn

Po zamontowaniu krzesła schodowego Acorn w wersji używanej kupujący otrzymuje w standardzie roczną gwarancję, która niekiedy może być nawet dłuższa, czyli dwuletnia.

Acorn Superglide 130 – cena używanej wersji

Cena używanego krzesła dźwigowego Acorn Superglide 130 waha się od 5000 zł do 7000 zł – cena ta zależy od kilku rzeczy, tj.: długość szyny jezdnej, wersja wewnętrzna lub zewnętrzna, materiał wykonania schodów (drewno, beton, metal), opcje dodatkowe (zawias w dolnej części szyny lub pokrowiec) – ostateczna cena jest zawsze ustalana indywidualnie dla każdego klienta.

Zalety krzesełek Acorn

 • Są odporne na warunki atmosferyczne, 
 • Z powodzeniem mogą być montowane zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz,
 • Dzięki zasilaniu akumulatorowemu można z nich korzystać także podczas przerwy w dostawie prądu,
 • Zmieszczą się nawet na wąskich schodach, 
 • Siedzisko, podłokietniki i podnóżek są składane, nie przeszkadzają pozostałym mieszkańcom,
 • Dzięki niskim kosztom (ceny w granicach 5500-6500 zł za używany model wraz z montażem) są bardzo popularne wśród właścicieli domów jednorodzinnych, właścicieli prywatnych praktyk lekarskich itp.

Poza krzesełkami schodowymi, dostępne są również inne, bardzo praktyczne rozwiązania, ułatwiające poruszanie się po schodach: platformy schodowe, podnośniki pionowe i schodołazy. W zależności od potrzeb, warunków technicznych i finansowych, można wybrać optymalne rozwiązanie, dzięki któremu poruszanie po schodach będzie łatwe, przyjemne a przede wszystkim bezpieczne.

Krzesełka dla niepełnosprawnych mają bardzo wygodne siedziska – modele Acorn mają możliwość powiększenia odstępu pomiędzy podłokietnikami, niektóre wersje mogą mieć możliwość wyboru koloru tapicerki. Każde urządzenie ma możliwość obrotu siedziska na górnym przystanku. Z reguły na siedzisku zainstalowany jest także pas bezpieczeństwa – niektóre modele mają możliwość dokupienia pasów wielopunktowych.

Krzesełko Acorn jest zasilane z akumulatorów, jednak potrzebne jest gniazdko elektryczne, w które wpinamy ładowarkę dostarczoną w zestawie. W czasie kiedy urządzenie jest pozostawione na przystanku dolnym lub górnym następuje automatyczne ładowanie akumulatorów. 

Acorn na szynie prostej

Używane krzesełka schodowe Acorn

Trudna sytuacja finansowa osób niepełnosprawnych, nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Dostępność urządzeń pomagających pokonywać im przeszkody i bariery architektoniczne np. schody jest coraz większa, ale koszt często przekracza możliwości statystycznego Kowalskiego. Tym bardziej Kowalskiego na wózku inwalidzkim, który ma utrudniony dostęp (zarówno w przenośni jak i w rzeczywistości) do dobrze płatnej pracy.

Na szczęście można kupić używane krzesełka schodowe Acorn. Używany model po demontażu, zostaje poddany gruntownej kontroli technicznej a siedzisko i akumulatory są wymieniane na całkiem nowe. Takie krzesełko ma gwarancję, standardowo na rok, ale za nie wielką dopłatą można ją przedłużyć dożywotnio.

Krzesełko Acorn można montować zarówno na torze prostym jak i krzywoliniowym, wewnątrz budynku i na zewnątrz. Jeżeli ma ono służyć przed domem trzeba zadbać o zabezpieczenie układu zasilającego i siedziska przed wilgocią. Nie wymaga ono w zasadzie żadnych prac konserwatorskich, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć szynę. Dodatkowo:

 • Ma ono wygodne podłokietniki, pas bezpieczeństwa, nie trzeba się bać, że osoba z niego korzystająca przechyli się i spadnie ze schodów.
 • Krzesełko to jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z poruszaniem się po schodach, ale radzą sobie z chodzeniem po płaskiej nawierzchni, służy ono bowiem do przewozu samych osób, a nie osób na wózkach inwalidzkich. Dla tych jest dedykowany szereg innych urządzeń.

 

Przed decyzją o kupnie krzesełka Acorn, warto skonsultować się z firmą, która je dostarcza i przedyskutować projekt szyny, na której ma się ono poruszać.

W przypadku zakupu używanych modeli Acorn obowiązuje dwuletnia gwarancja. Używana wersja dostarczana jest zawsze z nowym siedziskiem i akumulatorami. z poprzedniej instalacji pochodzi tylko napęd i tor jezdny. Urządzenia są zwykle 3-4 letnie.

Czas realizacji używanej wersji Acorn wynosi od około tygodnia, co przy porównaniu z innymi krzesełkami schodowymi praktycznie oznacza od ręki – często na taki9e urządzenie trzeba czekać nawet dwa miesiące. Instalacja krzesełka trwa około 5-6 godzin w zależności od długości szyny jezdnej i stopnia skomplikowania schodów.

Tanie krzesełka schodowe Acorn

Krzesełka Acorn – doskonałe dla każego!

Krzesełko schodowe Acorn w to dosyć szybkie i niesamowicie niskobudżetowe rozwiązanie na zniwelowanie bariery architektonicznej. Wybierz swój model, zdecyduj, czy chcesz wersję nowa czy używaną i zacznij zmieniać życie swoje lub swoich bliskich. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z przedstawicielem firmy Windy Schodowe. Zadzwoń pod jeden z numerów:

+48 692 44 94 74  lub +48 606 686 002  lub +48 787 986 002

lub napisz wiadomość na adres windy.schodowe.biuro@gmail.com

W prawej kolumnie możesz dodatkowo zobaczyć film prezentujący działanie krzesełka schodowego Acorn.