Liftboy – mały podnośnik pionowy dla niepełnosprawnych

Podnośnik Liftboy został zaprojektowany dla osób niepełnosprawnych, które muszą pokonywać różnice wysokości 83 cm (tj. ok. 1-6 schodów). Wjazd i zjazd z platformy możliwy jest z każdej strony. Dla bezpieczeństwa jest ona jednak zaopatrzona w poręcz po obu stronach.

Podnośnik Liftboy

Liftboy korzysta z napędu nożycowego, jednak dodatkowo użyto tu elektrycznego siłownika liniowego. Siłownik zasilany jest bezpiecznym napięciem 24V. Zarówno ładowarka, jak i gniazdko zasilające można bez problemu schować wewnątrz budynku.

Urządzenie jest bardzo ciche dzięki zastosowanej konstrukcji i napędowi z wysokiej klasy siłownikiem elektrycznym. Całość waży ok. 75 kg, a udźwig wynosi do 300 kg.

Fabrycznie zamontowane kurtyny bezpieczeństwa zabezpieczają przed przytrzaśnięciem przez platformę, w przypadku gdy znajduje się ona w górnym położeniu i zjeżdża na dół.

Urządzenie cały mechanizm napędowy ma schowany pod spodem, dzięki czemu maszynownia nie jest widoczna. Podnośnik nie musi być na stałe związany z gruntem.

Podnośnik Liftboy

Dane techniczne podnośnika Liftboy

Dane techniczne Liftboy

Różne wersje podnośnika Liftboy to również różne rampy wjazdowe. Może być to rampa manualna lub automatyczna. Dodatkowo najazd lub wyjazd z podnośnika może być umieszczony pod kątem 90 stopni w stosunku do wjazdu lub wyjazdu. Urządzenie może też posiadać specjalne barierki na górze.

Cena tego rodzaju podnośnika jest stosunkowo nie duża w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami. W zależności od wybranych opcji, wynosi ona ok. 20-24 tys. zł. Warto również wiedzieć, że można uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON na zakup takiego udogodnienia.