Ośrodki wczasowe, wypoczynkowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

Mamy 3 dzień wiosny… póki co musimy uwierzyć  w to co pokazuje nam kalendarz, bo wielu z nas za oknem ma typowo zimowy krajobraz. Skoro jednak prawdziwa wiosna lada moment zapuka do naszych drzwi, ani się nie obejrzymy jak będzie lato. Słońce, woda, plaża… i…. No właśnie, zanim się rozmarzymy na dobre, warto przejrzeć ofertę pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych, pod kątem przystosowania do osób niepełnosprawnych.

Co z tego, że w kuszących ofertach znajdziemy ilość metrów od plaży, liczbę leżaków wokół basenu i listę zabiegów pielęgnacyjnych w sześciu językach, skoro nie wiadomo czy po dotarciu na miejsce, osoba niepełnosprawna swobodnie dostanie się do pokoju, na stołówkę czy na wcześniej wspomnianą plażę.  Tu jest zadanie dla Was – polećcie listę sprawdzonych ośrodków, z windą, podjazdami dla niepełnosprawnych, łazienkami dostosowanymi do  potrzeb osób niepełnosprawnych, w których można miło spędzić wakacyjne miesiące. A może są tu właściciele / pracownicy takich ośrodków? Prześlijcie namiary na siebie, stworzymy listę miejsc dostępnych dla „4 kółek”.

FINAL_sm_beach

Nie uprawiamy tu czarnego PR, nie piętnujemy ośrodków, gdzie niepełnosprawny napotyka na szereg barier architektonicznych, ale lansujemy te, które nie różnicują klientów ze względu na ich sprawność fizyczną.

Jeżeli któryś z właścicieli chciałby szybko dostosować swój ośrodek dla osób niepełnosprawnych a tym samym uatrakcyjnić swoją ofertę, niech zajrzy stronę windy-schodowe.pl – znajdzie tam opis różnych rozwiązań, modeli wind, platform czy krzesełek schodowych, wraz z przykładami konkretnych montaży.