Krzesełko schodowe Acorn A180 na szynie krzywoliniowej

Krzesełko schodowe (lub inaczej – winda schodowa) pozwala na likwidację barier architektonicznych w postaci schodów. Pomaga osobom starszym i niepełnosprawnym w łatwy sposób pokonywać schody. Krzesełka schodowe dzielą się na te montowane na szynie prostej i na krzywoliniowej. W poniższym artykule przedstawimy Ci urządzenie poruszające się na szynie krzywoliniowej – krzesełko schodowe Acorn A180 na szynie krzywoliniowej.

Kilka słów o firmie Acorn

Firma Acorn jest wieloletnim liderem wśród producentów krzesełek schodowych. Są one projektowane i montowane w Wielkiej Brytanii. Urządzenia charakteryzują się prostotą obsługi i bezpieczeństwem działania. Posiadają też wszystkie certyfikaty i normy, które obowiązują w Unii Europejskiej CE i TÜV.

Acorn produkuje również urządzenia poruszające się na szynie prostej. Więcej o takich krzesełkach, znajdziesz w artykule >> Porównanie krzesełek schodowych na szynie prostej.

Do czego służy Acorn A180

Krzesełka schodowe służą do transportu osoby, mającej trudności w samodzielnym pokonywaniu schodów. Ten konkretny model – Acorn A180 możesz wykorzystać wewnątrz budynku na schodach krzywoliniowych. Krzesełko schodowe A180 porusza się po szynie jezdnej, którą mocuje się do stopni schodów. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze oraz gwarantuje bezpieczeństwo – mogą korzystań z niego osoby w różnym wieku.

Specyfikacja i wyposażenie

Maksymalne obciążenie krzesełka wynosi 120 kg. Porusza się po torze krzywoliniowym o zmiennym kącie nachylenia toru w zakresie 0-58 stopni.

Acorn A180 jest standardowo wyposażony w składane i obracane siedzisko, system antyzakleszczeniowy, pasy bezpieczeństwa oraz składany podnóżek. W standardzie jest też ładowarka, która musi być na stałe podłączona do gniazdka elektrycznego.

Wśród elementów dodatkowych warto wymienić specjalny zakręt, który pozwala parkować krzesełko na górze lub na dole schodów.

Maksymalna długość szyny jezdnej w tej windzie schodowej wynosi 30 metrów. Tor jezdny krzesełka można montować po prawej oraz po lewej stronie schodów (w zależności od potrzeb). Czas dostawy i montażu urządzenia jest bardzo krótki w porównaniu z innymi podobnymi urządzeniami, dzięki zastosowaniu unikalnego sposobu produkcji toru jezdnego.

Budowa krzesełka schodowego Acorn A180

Cena krzesełka schodowego Acorn A180

Cena krzesełka Acorn A180 w zależności od wybranych opcji zaczyna się od 25 tys. zł brutto. Warto wiedzieć, że do zakupy windy schodowej możesz ubiegać się o dofinansowanie, szczegóły znajdują się na naszej stronie.