Transport osoby starszej po schodach przy użyciu krzesełka schodowego HomeGlide

Krzesełka schodowe powstały z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych, mających trudności z pokonywaniem schodów. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się z problemem, jakim jest codzienne pokonywanie schodów, warto rozważyć transport osoby starszej po schodach przy użyciu krzesełka schodowego HomeGlide. Rozwiązanie to jest w pełni bezpieczne, komfortowe oraz łatwe w obsłudze.

Krzesełko schodowe zamontowane na szynie prostej

Krótka charakterystyka krzesełka schodowego HomeGlide

Krzesło dźwigowe HomeGlide produkowane jest w Holandii przez firmę ThynssenKrupp. Występuje w 3 wersjach: podstawowej, extra i zewnętrznej. Każda wersja oferuje podobną funkcjonalność. Ruch urządzenia w każdej z wersji odbywa się po prostym torze jezdnym, który jest mocowany do stopni schodów. Winda schodowa HomeGlide płynnie i bezpiecznie porusza się w górę i w dół schodów oraz zatrzymuje się automatycznie na dolnym i górnym przystanku.

Wyposażenie krzesła przyschodowego HomeGlide

Cały zestaw krzesełka na schody składa się z:

  • napędu (wagonika jezdnego),
  • siedziska z pasem bezpieczeństwa,
  • aluminiowej szyny jezdnej ze stalową listwą zębatą,
  • ładowarki akumulatorów,
  • dwóch pilotów zdalnego sterowania (na podczerwień).

Krzesełko schodowe wyposażone jest w funkcję obrotu na górnym przystanku, aby je obrócić możesz posłużyć się dźwignią znajdującą się przy siedzisku. Winda schodowa posiada również pas bezpieczeństwa, który zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Wersje krzesełka schodowego HomeGlide

Winda schodowe w wersji Extra:

  • Posiada zaokrąglone podłokietniki,
  • Ma możliwość wyboru koloru tapicerki (obicia siedziska i oparcia),
  • Krzesełko wyposażone jest w automatycznie obracane siedzisko oraz automatycznie składaną/rozkładaną szynę na dole.

Wersja zewnętrzna krzesełka schodowego HomeGlide:

  • Krzesełko ma dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych (deszcz, śnieg, słońce, niskie/wysokie temperatury),
  • W zestawie otrzymasz pokrowiec ochronny, który jest dodatkowym zabezpieczeniem przed zróżnicowaną pogodą. Gdy urządzenie nie jest używane, wystarczy je przykryć – unikniesz odśnieżania krzesełka, czy zgarniania liści.

Transport osoby starszej po schodach przy użyciu krzesełka schodowego HomeGlide

Używanie krzesełka schodowego HomeGlide jest bardzo komfortowe i nie wymaga użycia siły. Osoba starsza lub niepełnosprawna, samodzielnie może usiąść na krzesełku i przy użyciu joysticka przemieścić się w górę lub dól. Wystarczy wcisnąć i przytrzymać joystick, aby krzesełko schodowe powoli ruszyło. Joystick znajduje się na podłokietniku. Dodatkowo otrzymasz dwa piloty zdalnego sterowania. Sygnały dźwiękowe, które emituje ta winda schodowa, poinformują Cię o ewentualnych błędach urządzenia.

Cena krzesełka schodowego HomeGlide

Cena krzesełka schodowego HomeGlide jest uzależniona od kilku czynników oraz rodzaju windy, niemniej jednak w wersji podstawowej koszt krzesła windowego to około 8 tys. zł brutto. Jeśli chcesz poznać szczegóły skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo! 

Telefon: +48 692 44 94 74 | +48 698 132 056 | +48 606 686 002
Adres e-mail: windy.schodowe.biuro@gmail.com

Więcej informacji o podobnych windach schodowych, znajdziesz w artykule: Urządzenia dźwigowe dla osób starszych i niepełnosprawnych.