Podnośnik rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych

Mieszkasz z osobą niepełnosprawną lub starszą, która wymaga codziennej pomocy? A może jesteś osobą niepełnosprawną i szukasz ciekawych rozwiązań, które ułatwią Tobie i Twoim bliskim codzienne funkcjonowanie?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które pomagają osobom z ograniczeniami ruchowymi, pisaliśmy już o krzesełkach schodowych, windach czy podjazdach. Czas przedstawić Wam urządzenie jakim  jest podnośnik rehabilitacyjny, który ułatwia przemieszczanie się, zwiększa niezależność i podnosi komfort życia zarówno osób niesamodzielnych, jak i opiekunów. Podnośnik pozwala w szybki i łatwy sposób podnieść osobę z pozycji leżącej i usadowić ją na wózku inwalidzkim. Doskonale sprawdza się zarówno w ciasnych, jak i dużych pomieszczeniach.

Podnośnik rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych

Podnośnik LeviCare Q140

Daje możliwość używania jednego urządzenia w kilku pomieszczeniach, dzięki montowaniu podstaw w różnych miejscach. Sam montaż podstaw jest szybki i bezproblemowy, zamontowanie podnośnika na specjalnym słupku pozwala na jego używanie nawet, jeśli ściany są słabe lub gdy jest konieczność umiejscowienia go gdzie indziej niż na ścianie.

Podnośnik rehabilitacyjny LeviCare charakteryzuje się wysoką klasą szczelności, dzięki czemu można go używać również w łazience, do przenoszenia osoby z ograniczeniami ruchowymi do wanny lub prysznica. Jest alternatywą dla podnośników jezdnych, gdyż nie wymaga przebudowywania całego mieszkania i pozbywania się progów oraz wąskich drzwi.

Podnośnik rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych

Dane techniczne podnośnika

Maksymalne obciążenie, które podnośnik jest w stanie udźwignąć wynosi do 140 kg. Promień obrotu urządzenia jest w przedziale od 0° do 180°, a zasięg jego ramienia wynosi od 940 mm do 1340 mm. Podnośnik jest w stanie podnieść osobę na wysokość maksymalnie 580 mm i opuścić ją na minimum 500 mm. Wysokość urządzenia wynosi 735 mm, a jego waga całkowita to 14 kg. Cykl pracy podnośnika to 10% lub 1 minuta pracy ciągłej, a następnie 9 minut przerwy.

Koszty zakupu

Cena podnośnika LeviCare Q140 oscyluje w przedziale od ok. 6 500 zł do 7 600 zł brutto. Cena jest zależna m.in. od wyboru zestawu.

Warto wiedzieć, że na zakup podnośnika przysługuje osobie niepełnosprawnej dofinansowanie. Szczegóły na temat dofinansowań można znaleźć na naszej stronie.