«

Lut 19

Podnośnik rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych

Mieszkasz z osobą niepełnosprawną lub starszą, która wymaga codziennej pomocy? A może jesteś osobą niepełnosprawną i szukasz ciekawych rozwiązań, które ułatwią Tobie i Twoim bliskim codzienne funkcjonowanie?

Na rynku dostępnych jest już dużo sprzętów, które pomagają tym, którzy mają problem np. we wchodzeniu po schodach czy przesiadaniu się z wózka do wanny, łóżka, toalety, itp. O krzesełkach schodowych już sporo pisaliśmy. Teraz pora na uzupełnienie informacji o kolejne ciekawostki.

Podnośniki rehabilitacyjne

Ułatwiają przemieszczanie się. Zwiększają niezależność i podnoszą komfort życia zarówno osób niesamodzielnych, jak i opiekunów. Pozwalają szybko i w łatwy sposób podnieść osobę z np. pozycji leżącej i usadowić np. na wózku inwalidzkim. Doskonale sprawdzają się zarówno w ciasnych, jak i dużych pomieszczeniach.

Podnośnik rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych

Podnośnik LeviCare Q140

Daje możliwość używania jednego urządzenia w kilku pomieszczeniach, dzięki montowanym w różnych miejscach podstawach. Montowanie w podstawie jest szybkie i bezproblemowe. Zamontowanie podnośnika na specjalnym słupku pozwala na jego używanie nawet, jeśli ściany są słabe lub gdy jest konieczność umiejscowienia go gdzie indziej niż na ścianie.

Posiada wysoką klasę szczelności, dzięki czemu można go używać również w łazience, do przenoszenia do wanny czy prysznica. Może służyć zarówno jako podnośnik wannowy i kąpielowy, jak i transportowy.

Podnośnik rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych

Podnośnik rehabilitacyjny LeviCare jest alternatywą dla podnośników jezdnych. Nie wymaga bowiem przebudowywania całego mieszkania i pozbywania się progów i wąskich drzwi. Idealnie sprawdza się również w ciasnych pomieszczeniach.

Dane techniczne podnośnika

Maksymalne obciążenie, które podnośnik jest w stanie udźwignąć wynosi do 140 kg. Promień obrotu urządzenia jest w przedziale od 0° do 180°, a zasięg jego ramienia wynosi od 940 mm do 1340 mm. Podnośnik jest w stanie podnieść osobę na wysokość maksymalnie 580 mm i opuścić ją na minimum 500 mm. Wysokość urządzenia wynosi 735 mm, a jego waga całkowita to 14 kg. Cykl pracy podnośnika to 10% lub 1 minuta pracy ciągłej, a następnie 9 minut przerwy.

Koszty zakupu

Cena podnośnika LeviCare Q140 oscyluje w przedziale od ok. 6 500 zł do 7 600 zł brutto. Cena jest zależna m.in. od wyboru zestawu.

Warto wiedzieć, że na zakup podnośnika przysługuje osobie niepełnosprawnej dofinansowanie. Szczegóły na temat dofinansowań można znaleźć na naszej stronie.