Windy Stiltz – doskonałe rozwiązanie do domu

Schody utrudniają swobodne przemieszczanie się po domu zarówno osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim, jak i najstarszym członkom rodziny. Choć istnieje kilka możliwości usunięcia przeszkody w postaci stopni, to niewiele urządzeń jest przeznaczonych jednocześnie dla seniorów i dla osób niepełnosprawnych. Przykładem jednego z nich jest cicha winda Stiltz. Zobacz, który model ma najszersze zastosowanie.

Cicha winda Stiltz

Czytając artykuł, dowiesz się:

  • w jaki sposób działają windy Stiltz,
  • jakie są różnice pomiędzy windami DUO i TRIO,
  • która z nich ma szersze zastosowanie i dlaczego,
  • jak wygląda montaż cichej windy Stiltz w domu.

Jak działa cicha winda Stiltz?

Windy z tej serii poruszają się w pionie – w górę i w dół, umożliwiając pasażerom wygodne przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami. Urządzenia produkowane przez angielską firmę Stiltz działają w oparciu o bęben linowy z przekładnią zębatkową. Na ich samonośną konstrukcję składają się 2 pionowe szyny, wzdłuż których przesuwa się dwu- lub trzyosobowa kabina. Układ napędowy wind Stiltz zajmuje niewiele miejsca i jest ukryty w górnej części podnośnika. Dzięki temu pozostaje niewidoczny dla oczu, w przeciwieństwie do wyraźnie wyeksponowanego, nowoczesnego wzornictwa kabiny, podkreślonego obecnością energooszczędnych LED-ów.

Windy Stiltz - niska cena
Winda Stiltz nie musi sąsiadować ze ścianą.

Warianty windy Stiltz

W naszej ofercie znajdziesz 2 modele cichych wind do domu. Różnią się one przede wszystkim wielkością, udźwigiem i zastosowaniem. Winda Stiltz DUO służy do jednoczesnego przewozu 2 osób o łącznej wadze sięgającej 170 kg. Z kolei model Stiltz TRIO umożliwia transportowanie pomiędzy piętrami 3 pasażerów lub osoby na wózku inwalidzkim z opiekunem. Maksymalny udźwig wynosi w tym przypadku aż 250 kg! Trzyosobowa winda pozwala zlikwidować bariery architektoniczne o wysokości wynoszącej nawet 6 000 mm.

Winda Stiltz TRIO
Winda TRIO umożliwia wygodne przewożenie osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim.

Winda Stiltz DUO czy TRIO – którą wybrać?

Jeżeli zależy Ci na tym, by zlikwidować bariery dla osoby niepełnosprawnej i seniora za pomocą jednego urządzenia, wybierz wersję trzyosobową. Mogą z niej korzystać wszyscy domownicy – także ci, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich lub przy pomocy chodzików. Winda Stiltz TRIO to znakomite rozwiązanie dla wieloosobowej familii, która chce zapewnić seniorom bezpieczeństwo i wygodę podczas przemieszczania się między piętrami. To także świetna alternatywa dla osób, które często transportują po schodach ciężkie przedmioty – bagaże, sprzęt sportowy czy instrumenty muzyczne. Mniej uniwersalnym wariantem windy jest model DUO, który z kolei sprawdza się w niewielkich domach, zamieszkiwanych przez 1 lub 2 seniorów. Jest on przeznaczony dla osób, które mają problemy z pokonywaniem schodów, lecz poruszają się samodzielnie.

Mała winda Stiltz
Winda DUO zajmuje mało miejsca, więc zmieści się w niemal każdym domu.

Montaż windy Stiltz od A do Z

Niezależnie od wybranego przez Ciebie modelu, założenie urządzenia zajmie tylko 1 dzień. Nie będzie wymagało od Ciebie remontu, ani rozbudowywania instalacji elektrycznej – do zasilania windy wystarczy prąd płynący ze zwykłego gniazdka. Uzyskasz niemal pełną dowolność w wyborze miejsca montażu, ponieważ ciche windy Stiltz nie muszą sąsiadować ze ścianą. Możesz je założyć zarówno na korytarzu, jak i w miejscu oddalonym od schodów – np. w jadalni czy sypialni seniora. Choć modele DUO i TRIO są często montowane w domach, to sprawdzają się także w mieszkaniach dwukondygnacyjnych. Ich zainstalowanie ułatwia życie niepełnosprawnym domownikom i seniorom, a także zwiększa komfort całej rodziny i podnosi wartość rynkową domu.

Winda dla całej rodziny - Stiltz DUO i TRIO
Winda domowa Stiltz ułatwia życie osobom niepełnosprawnym i zwiększa komfort całej rodziny.

Winda do domu jednorodzinnego – cena

Koszt zakupu i montażu urządzeń Stiltz jest znacznie niższy niż założenie tradycyjnej windy dla niepełnosprawnych. W zależności od wybranych opcji ceny wind angielskiej marki mieszczą się w orientacyjnym przedziale od 75 000 do 100 000 zł. Możesz dodatkowo obniżyć koszty inwestycji, uzyskując dofinansowanie na likwidację barier ze środków PFRON. Dzięki otrzymaniu dotacji Twoje wydatki zmaleją nawet o 60%-85%.

Chcesz wiedzieć więcej o cichych windach Stiltz? Zadaj pytanie ekspertom z firmy Windy Schodowe!