Winda dla niepełnosprawnych – cena

Winda dla niepełnosprawnych to urządzenie mające olbrzymi wpływ na komfort życia osoby z ograniczeniami ruchowymi lub poruszającej się na wózku inwalidzkim. Urządzenie dźwigowe pozwala łatwo, bezpiecznie, a przede wszystkim samodzielnie pokonać schody. Jeśli czytasz ten artykuł pewnie już wiesz – jak działają poszczególne modele wind schodowych. W niniejszym artykule skupimy się na temacie, jakim jest – cena windy dla niepełnosprawnych. Natomiast jeśli chcesz poznać urządzenia dźwigowe, zapoznaj się z artykułem – Urządzenia dźwigowe dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Winda dla niepełnosprawnych cena

Cena windy schodowej zależy od wielu czynników, takich jak; długość toru jezdnego, ilość zakrętów czy opcje dodatkowe (np. kolor lub wyposażenie). Dlatego pamiętaj, że podane przez nas ceny wind schodowych są wartościami przybliżonymi.

Ceny schodołazów

Schodołaz kroczący
Najtańszym urządzeniem, które spotkasz wśród urządzeń dźwigowych jest używany schodołaz kroczący marki Scalomobil. Jego cena wraz z dostawą oraz kompletem dokumentacji wynosi ok. 3 500 zł brutto. Obsługa schodołazu wymaga obsługi przez opiekuna. Poniżej znajdziesz grafikę, która przedstawia sposób korzystania oraz podczepiania schodołazu do wózka inwalidzkiego.

Schodołaz kroczący Scalamobil

Schodołaz gąsienicowy
Innym modelem może być schodołaz gąsienicowy, który podobnie jak poprzednik jest urządzeniem mobilnym. Dzięki schodołazowi gąsienicowemu możliwy jest transport po schodach osoby na wózku inwalidzkim. Urządzenie sprawdzi się zarówno do użytku wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Jest on nieco droższy, cena używanego schodołazu gąsienicowego rozpoczyna się od 7 000 zł brutto.

Cena używanego krzesełka schodowego na szynie prostej

W bardzo atrakcyjne cenie możesz kupić używane krzesełka na torze prostym. Modele używanych krzesełek schodowych są w pełni sprawne, obejmuje je gwarancja oraz przed sprzedażą są serwisowane – mają wymieniane akumulatory oraz siedzisko. Ilość oraz dostępność wszystkich używanych urządzeń jest ograniczona i nie zawsze są dostępne w ofercie.  Cena używanej windy schodowej wynosi ok. 6 000 zł brutto. 

Dwa krzesełka proste zamiast jednego krzywoliniowego?

Istnieją sytuację w których instalacja krzesełka na szynie prostej, sprawdzi się również na schodach zabiegowych. Na poniższym przykładzie zobaczysz schody zabiegowe na których zostało zainstalowane krzesełko proste. Takie rozwiązanie sprawdzi się, gdy osoba korzystająca z krzesełka jest w stanie pokonać 3 pierwsze schodki.

Dla przykładu przedstawiamy również sposób montażu dwóch krzesełek na torze prostym z przesiadką na pół piętrze. Dlaczego warto rozważyć zakup dwóch krzesełek na szynie prostej zamiast jednego krzesełka na torze krzywoliniowym? Ponieważ takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić do 10 000 zł! Pamiętaj jednak, że nie na każdych schodach taka opcja jest możliwa.

Cena nowego krzesełka schodowego na szynie prostej

Nowe krzesełka schodowe na torze prostym są w równie atrakcyjnych cenach. Najpopularniejszym modelem dostępnym na rynku jest Acorn Superglide, urządzenie do montażu wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Cena krzesełka schodowego na torze prostym zaczyna się od 8 500 zł brutto dokładna kwota jest uzależniona od indywidualnych parametrów krzesełka czy długości toru jezdnego. Warto zaznaczyć, że podane przez nas ceny zawierają: koszt urządzenia, koszt dostawy (na terenie całego kraju) oraz montażu. 

Krzesełko schodowe Acorn Superglide na szynie prostej

Cena używanego krzesełka schodowego na szynie krzywoliniowej

Tor jezdny krzesełka krzywoliniowego jest produkowany indywidualnie pod konkretne schody, dlatego zakup używanego krzesła jest nieco utrudniony lecz możliwy. Koszt takiego urządzenia wynosi od 15 000 zł brutto w zależności od konkretnego modelu.

Cena krzesełka na torze krzywoliniowym

Winda schodowa w postaci urządzenia krzywoliniowego kosztuje od 25 000zł. Na ostateczny koszt krzesełka poruszającego się po torze krzywoliniowym ma wpływ m.in.; długość toru jezdnego, ilość i rodzaj zakrętów oraz dodatkowe opcje czy model urządzenia. Jeśli chcesz, aby Twoje krzesełko było zamontowane na klatce schodowej, można je sfinansować ze środków zgromadzonych na fundusz remontowy!

Ceny platform schodowych

Platformy schodowe podobnie jak podnośniki pionowe – to najwygodniejsze urządzenia dźwigowe dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Platformy schodowe występują w wersji prostoliniowej oraz krzywoliniowej. Cena platformy schodowej na torze prostym zaczyna się od 30 000 zł brutto, a platforma na torze krzywoliniowym od 50 000 zł brutto. 

A jeśli jeszcze nie wiesz, które urządzenie będzie idealnie pasowało do Twoich potrzeb, przeczytaj artykuł – Urządzenia dźwigowe dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Dofinansowanie na zakup urządzenia dźwigowego

Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą otrzymać dofinansowanie na zakup windy schodowej z PFRON – nawet do 95% wartości urządzenia! Więcej informacji o dofinansowaniu przeczytasz w artykule – Dofinansowania do likwidacji barier.

Kontakt

Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz wsparcia w doborze odpowiedniego urządzenia – skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Telefon: 692 44 94 74 
E-mail: zapytanie@windy-schodowe.pl