Winda dla niepełnosprawnych – cena

Winda dla niepełnosprawnych to urządzenie mające olbrzymi wpływ na komfort życia osoby z ograniczeniami ruchowymi lub poruszającej się na wózku inwalidzkim. Urządzenie dźwigowe pozwala łatwo, bezpiecznie, a przede wszystkim samodzielnie pokonać schody. Jeśli czytasz ten artykuł, pewnie już wiesz – jak działają poszczególne modele wind schodowych. W niniejszym artykule skupimy się na temacie, jakim jest cena windy dla niepełnosprawnych. Natomiast jeśli chcesz poznać urządzenia dźwigowe, zapoznaj się z artykułem – Urządzenia dźwigowe dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Winda dla niepełnosprawnych cena

Winda dla niepełnosprawnych – cennik

W dalszej części artykułu przedstawimy kompleksowy cennik wind oraz pozostałych urządzeń mających pomóc w likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Zanim to jednak nastąpi, warto zaznaczyć, że cena windy schodowej zależy od wielu czynników, takich jak; długość toru jezdnego, ilość zakrętów czy opcje dodatkowe (np. kolor lub wyposażenie). Musisz więc pamiętać, że podane przez nas ceny wind schodowych są wartościami przybliżonymi.

W tekście wyróżniliśmy najważniejsze rodzaje mechanizmów – opisana jest m.in. platforma pionowa dla niepełnosprawnych – cena w tym przypadku różni się znacząco od windy w postaci krzesła schodowego. Główny nacisk zosta położony na wersję schodową. Zwróciliśmy również uwagę na mniejsze urządzenia służące do pomocy dla osób niepełnosprawnych, takich jak schodołazy. Zapraszamy do naszego wpisu!

Ceny schodołazów

Schodołaz kroczący

Najtańszym urządzeniem, które spotkasz wśród urządzeń dźwigowych, jest używany schodołaz kroczący. Jego cena wraz z dostawą oraz kompletem dokumentacji wynosi ok. 7 000 zł netto. Schodołaz kroczący dla niepełnosprawnych wymaga obsługi przez opiekuna. Poniżej znajdziesz grafikę, która przedstawia sposób korzystania oraz podczepiania schodołazu do wózka inwalidzkiego.

Schodołazy kroczące

Schodołaz gąsienicowy

Innym modelem może być schodołaz gąsienicowy, który podobnie jak poprzednik jest urządzeniem mobilnym. Dzięki schodołazowi gąsienicowemu możliwy jest transport po schodach osoby na wózku inwalidzkim. Urządzenie sprawdzi się zarówno do użytku wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Jest on nieco droższy, cena schodołazu gąsienicowego używanego rozpoczyna się od 7 000 zł netto. Pamiętaj że takie urządzenia można również wynająć w wypożyczalni schodołazów.

Winda schodowa, schodołaz

Ceny wind krzesełkowych

Winda dla niepełnosprawnych to pojęcie, które ma szersza znaczenie niż tylko tradycyjny podnośnik z szybem lub platforma dla osób niepełnosprawnych na szynie. Bardzo popularne rozwiązanie stanowi winda na schody dla niepełnosprawnych w postaci krzesełka z mechanizmem, poruszającego się na szynie

W bardzo atrakcyjne cenie możesz kupić używane krzesełka na torze prostym. Modele używanych krzesełek schodowych są w pełni sprawne, obejmuje je gwarancja oraz przed sprzedażą są serwisowane – mają wymieniane akumulatory oraz siedzisko. Ilość oraz dostępność wszystkich używanych urządzeń jest ograniczona i nie zawsze są dostępne w ofercie.  Cena używanej windy schodowej wynosi ok. 7 000 zł netto. Oczywiście jeżeli chodzi o nowe, schodowe windy dla niepełnosprawnych, ceny mogą być dużo wyższe – wszystko tak naprawdę zależy od producenta, jakości wykonania, zastosowanych materiałów i dodatkowych udogodnień.

Winda zewnętrzna dla niepełnosprawnych – cena

Warto również zaznaczyć, że krzesełka są bardzo uniwersalne. Stosuje się je nie tylko we wnętrzach budynków. Jeżeli wybierze się odpowiedni model, może być on zastosowany również na zewnętrznych schodach. Jakie są ceny takiego rozwiązania? Tak naprawdę nie odbiegają znacząco od cen standardowych modeli, a często takie instalacje mogą sprawdzić się zarówno w pomieszczeniu, jak i poza nim. Krzesełka schodowe zewnętrzne dla niepełnosprawnych mają dodatkową zaletę, ponieważ mogą pomóc również osobom, które w standardowych warunkach radzą sobie z niewielkimi schodami, ale przy wystąpieniu ryzyka poślizgnięcia sytuacja znacznie się utrudnia.

Winda schodowa dla niepełnosprawnych

Dwa krzesełka proste zamiast jednego krzywoliniowego?

Winda dla osób niepełnosprawnych w postaci krzesełka może występować na schodach różnego rodzaju, ale warto zaznaczyć, że im bardziej skomplikowana konstrukcja, tym wyższa cena. W niektórych przypadkach da się całkiem rozsądnie optymalizować koszty. Istnieją sytuacje, w których instalacja krzesełka na szynie prostej, sprawdzi się również na schodach zabiegowych. Na poniższym przykładzie zobaczysz schody zabiegowe, na których zostało zainstalowane krzesełko proste. Taka zwykła winda schodowa – cena jak za standardową konstrukcję – sprawdzi się, gdy osoba korzystająca z krzesełka jest w stanie pokonać 3 pierwsze schodki.

Dla przykładu przedstawiamy również sposób montażu dwóch krzesełek na torze prostym z przesiadką na pół piętrze. Dlaczego warto rozważyć zakup dwóch krzesełek na szynie prostej zamiast jednego egzemplarza na torze krzywoliniowym? Ponieważ koszt windy dla niepełnosprawnych w takim wydaniu jest dużo niższy. Wspomniane rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić do 10 000 zł! Pamiętaj jednak, że nie na każdych schodach taka opcja jest możliwa.

Winda dla osób niepełnosprawnych

Cena nowej windy w postaci krzeseł

Wspominaliśmy już używane, krzesełkowe windy dla osób niepełnosprawnych, których ceny oscylowały na poziomie 7 000 zł. Nowe krzesełka schodowe na torze prostym nadal prezentują się atrakcyjnie w odniesieniu do ewentualnego zakupu. Najpopularniejszym modelem dostępnym na rynku jest Acorn Superglide, urządzenie do montażu wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Cena windy dla niepełnosprawnych w takiej postaci zaczyna się od 12 500 zł netto. Dokładna kwota jest uzależniona od indywidualnych parametrów krzesełka czy długości toru jezdnego. Warto zaznaczyć, że podane przez nas ceny zawierają: koszt urządzenia, koszt dostawy (na terenie całego kraju) oraz montażu.

Winda schodowa dla osób niepełnosprawnych - krzesełko

Cena używanej windy krzesełkowej na szynie krzywoliniowej

Tor jezdny w przypadku windy krzywoliniowej jest produkowany indywidualnie pod konkretne schody dlatego zakup używanego krzesła jest nieco utrudniony (lecz nadal możliwy). Ile kosztuje winda dla niepełnosprawnych w takiej postaci? Cena nowego urządzenia wynosi od 31 500 zł netto w zależności od konkretnego modelu. Gołym okiem widoczna jest różnica pomiędzy tym rozwiązaniem a krzesełkiem prostym. Czasem może okazać się ono nawet trzy razy droższe. Pozwala jednak osiągnąć duży komfort.

Cena nowej windy na torze krzywoliniowym

Winda schodowa w postaci urządzenia krzywoliniowego kosztuje od 31 500 zł. Na ostateczny koszt krzesełka poruszającego się po torze krzywoliniowym ma wpływ wiele czynników. Należą do nich: długość toru jezdnego, liczba i rodzaj zakrętów oraz dodatkowe opcje czy model urządzenia. Jeśli chcesz zamontować Twoje krzesełko na klatce schodowej, można je sfinansować ze środków zgromadzonych na fundusz remontowy!

Cena windy schodowej

Cena windy w postaci platformy

Platformy schodowe podobnie jak podnośniki pionowe – to najwygodniejsze urządzenia dźwigowe dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Platformy występują w wersji prostoliniowej oraz krzywoliniowej. Cena takiej instalacji, poruszającej się po torze prostym zaczyna się od 43 500 zł netto.  Jeżeli chodzi o poruszającą się po torze krzywoliniowym platformę schodową, cena zaczyna się od 73 000 zł netto

Nie wiesz jeszcze, które urządzenie będzie idealnie pasowało do Twoich potrzeb? Przeczytaj artykuł – Urządzenia dźwigowe dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Winda - platforma schodowa

Winda dla niepełnosprawnych – cena po dofinansowaniu

Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą otrzymać dofinansowanie na zakup windy schodowej z PFRON – nawet do 95% wartości urządzenia! Więcej informacji o dofinansowaniu przeczytasz w artykule – Dofinansowania do likwidacji barier.

Cena windy dla niepełnosprawnych – podsumowanie

Jak widać ceny wind dla osób niepełnosprawnych w postaci krzesełek schodowych czy platform zróżnicowane. Wszystko zależy tutaj od konkretnych potrzeb danej osoby oraz oczywiście możliwości montażu w danym budynku. Dobrą informacją jest naturalnie fakt, że PFRON stosuje duże dofinansowania. W ten sposób nawet osoby niezamożne mogą pozwolić sobie na urządzenie, które znacznie ułatwi im codzienne życie. Jeżeli chodzi zarówno o platformy schodowe, jak i windy dla niepełnosprawnych zewnętrzne, cena nie będzie w takim wypadku czynnikiem uniemożliwiającym korzystanie z ułatwień.

Kontakt

Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz wsparcia w doborze odpowiedniego urządzenia – skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
Telefon: 692 44 94 74 
E-mail: zapytanie@windy-schodowe.pl