Czym skorupka za młodu nasiąknie – czyli integracja od małego

Takie społeczeństwo mamy, jakie wychowamy, dlatego tak ważne jest uczenie dzieci, że niepełnosprawność jest czymś zupełnie normalnym. Że są ludzie z różnymi dysfunkcjami, np. nie mogą chodzić, widzieć czy słyszeć. Część z nich przyszła tak na świat, część zachorowała lub uległa wypadkowi. Dzieci przyjmują takie sytuacje naturalnie, trzeba wykorzystać ich ciekawość o otwartość na świat i pójść krok dalej. Oprócz akceptacji niepełnosprawności nauczyć ich jak mogą pomóc oraz tego, że zdrowie jest przemijające i w przyszłości każdy z nas może stać się niepełnosprawny. Mając tę świadomość nie będą wyśmiewać dysfunkcji innych. Dzięki temu wychowamy pokolenie wrażliwe na potrzeby osób specjalnej troski.
Można kupić „niepełnosprawne” zabawki – poniżej przedstawiamy kilka przykładów, które powinny znaleźć się w każdym przedszkolu czy szkole:

Wychowanie dzieci wrażliwych i otwartych na innych przyniesie wiele korzyści. Zadbajmy o to, szczególnie w kontekście zbliżających się świąt. Pokażmy, że społeczeństwo jest jednością a każdy z nas może w życiu pełnić różne role. Pokażmy niepełnosprawnym, że są akceptowani tacy jacy są, bez względu na dysfunkcję ich ciała.