Krzesełka schodowe krzywoliniowe otolift

Zauważyliśmy, że sporo osób pytając o krzesełka na torze krzywoliniowym sądzi, iż mają tak nietypowe schody, że obawiają się, iż nie da się do nich dopasować odpowiedniego urządzenia. Pragniemy wyjaśnić, że to mit, ponieważ tor krzywoliniowy (zarówno do krzesełka jak i platformy schodowej), jest każdorazowo projektowany pod konkretne schody.  Brane są pod uwagę wszystkie zakręty, kąty, wysokości i głębokości poszczególnych stopni. Projektanci opracowują optymalne rozwiązanie, proponując np. montaż po duszy schodów lub po ich zewnętrznej stronie tak aby używanie go było sprawne i bezpieczne a jednocześnie nie utrudniać korzystania ze schodów pozostałym domownikom. Na poniższych zdjęciach pokazujemy, jakie indywidualne rozwiązania można zastosować:

różne rodzaje zakrętów parkingowych:

otolift zakręt parkingowy otolift zakręt parkingowy2

krzesełko krzywoliniowe na kilkukondygnacyjnych schodach:

otolift schody kilkukondygnacyjne

zakręt parkingowy za ścianą, nie blokuje przejścia w holu

otolift zakręt parkingowy za ścianą

Jakie wymiary warto znać przed rozmową z konsultantem / przedstawicielem handlowym?

– rodzaj schodów, tu pomocna będzie następująca infografika, są na niej pokazane zarówno kształty schodów jak i opcje montażu krzesełka schodowego

rodzaje schodów

– długość biegu schodów

– ilość i rodzaj zakrętów

– szerokość schodów

– średnia wysokość stopni

– średnia głębokość stopni

Warto również zrobić zdjęcie schodów, zarówno z dołu jak i z góry. To pomoże określić dodatkowe elementy na drodze krzesełka (wystające elementy ze ściany jak np. skrzynki elektryczne, poręcze, okna itp.).

Na podstawie takich informacji da się zaproponować optymalne rozwiązanie oraz przygotować wycenę. Przed złożeniem zamówienia niezbędna będzie wizyta przedstawiciela firmy, który zrobi dokładny pomiar do projektu technicznego. W ten sposób osoba decydująca się na zamontowanie krzesełka schodowego na torze krzywoliniowym będzie miała pewność, że wszystko będzie idealnie dopasowane do jej schodów. Jest to również powód, dla którego na rynku nie ma dostępnych używanych urządzeń na torze krzywoliniowym – mimo podobieństw w rozmiarach i budowie, trudno znaleźć schody o identycznych długościach, głębokościach, wysokościach czy idealnie pasujących do siebie zakrętach.

Na koniec prezentujemy film, pokazujący działanie krzesełka na torze krzywoliniowym (kliknij w obrazek, by uruchomić wideo):

film
W kolejnym wpisie pozostaniemy w temacie krzesełek krzywoliniowych i przybliżymy Państwu ich obsługę.