Pokażemy Wam przewoźnika, który wychodzi naprzeciw potrzebom osób na wózkach inwalidzkich.

Czas Wakacji to czas relaksu, rehabilitacji często nad morzem lub w górach oraz podróży. Zanim przedstawimy Wam miejsca przyjazne osobom niepełnosprawnym, pokażemy Wam przewoźnika, który wychodzi naprzeciw potrzebom osób na wózkach inwalidzkich.

Jak w wielu kwestiach dotyczących wózkowiczów, w tej też nie jest wesoło. Na szczęście firma Polskibus.com posiada nowoczesne autobusy dostosowane dla niepełnosprawnych. W autobusie jest miejsce specjalnie dostosowane do wózka inwalidzkiego oraz trzy miejsca siedzące dla osób niepełnosprawnych, znajdujące się na dolnym pokładzie pojazdu. Oprócz tego autobus jest wyposażony w rampę, uławiającą wjazd. Poza typowymi udogodnieniami dla niepełnosprawnych są także gniazdka elektryczne, dostęp do internetu, klimatyzacja, wygodne siedzenia. Jest też WC, tu trzeba by jeszcze dopracować jego dostepność dla osób na wozku, ale zaliczamy to na plus, bo w wielu busach nie ma toalet.

Firma ta została wielokrotnie sprawdzona pod kątem obsługi osób niepełnosprawnych na takich trasach jak: Toruń, Warszawa, Łódź, Gdańsk, Katowice. Polskim busem możemy dojechać do miast: Warszawa, Toruń, Bydgoszcz, Łódź, Katowice, Gdańsk, Ostróda, Olsztyn, Białystok, Lublin, Rzeszów, Zakopane, Częstochowa, Wrocław, Kielce, Kraków, Poznań jak i poza krajem – Bratysława, Wiedeń, Praga, Berlin.

Zgłoszenie podróży osoby niepełnosprawnej należy zrobić pod numerem 22 417 62 26 lub adresem: info@polskibus.com nie później niż 3 dni robocze przed planowaną podróżą i potwierdzenie pracownikowi obsługi klienta, daty, godziny i miejsca docelowego podróży. Warto zaznaczyć, że ceny biletów zaczynają się od 1zł i można je wygodnie kupić poprzez stronę internetową www.polskibus.com.

Jeżeli ktoś nie myśli o takich podróżach, bo ma problem z wydostaniem się z własnego domu/mieszkania, niech zacznie od odwiedzenia stron naszych partnerów:

www.windy-schodowe.pl

www.likwidacja-barier.com.pl

 579304_431154380282442_409455263_n285082_431154670282413_1163430765_nAutorem zdjęć jest Piotr Sobiech. On też, wraz z niepełnosprawną żoną przetestował tą firmę na wspomnianych trasach. Dziękujemy i prosimy o więcej!