Krzesełka krzywoliniowe Otolift

Wiele osób mieszkających w domkach jednorodzinnych uważa, że ma na tyle nietypowe schody, że nie ma możliwości zamontowania na nich krzesełka schodowego. Nic bardziej mylnego. Nie ma nietypowych schodów, albo inaczej – wszystkie są traktowane jako nietypowe, bo krzesełka krzywoliniowe są projektowane każdorazowo pod konkretne schody. Najpierw robi się bardzo dokładne pomiary, mierzy się je z każdej strony, potem robi się do nich projekt. Po sprawdzeniu czy projekt pasuje do rzeczywistości, jest produkowana szyna, wyprofilowana dokładnie wg projektu. Można je montować nawet na takich schodach:

A jak nie ma miejsca przed schodami na zaparkowanie krzesełka, to można zamówić opcję z zakrętem, jak np. tu:

2

Czy tu:

1

Jak widać na powyższych zdjęciach, szyna może być montowana zarówno po wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie schodów – wszystko jest dopasowane pod względem wygody przyszłego użytkownika.

Oprócz opcji typowo technicznych (strona montażu, montaż do ściany lub do schodów, parkowanie z zakrętem, składana szyna itp.) można także wybierać spośród wielu kolorów tapicerki oraz szyny. Dzięki temu można krzesełko schodowe idealnie dopasować do wystroju wnętrza.

1 2 DSCN4199 DSCN4231

W sytuacji, gdy nie ma zbyt dużo miejsca na końcu toru, można zamontować składaną szynę.  Powyższe zdjęcie to przykład krzesełka schodowego holenderskiej marki Otolift.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć z polskich domów, nie katalogowych, tylko prawdziwych montaży, zajrzyjcie na stronę windy-schodowe.pl