Krzesełka schodowe Otolift

Drodzy Czytelnicy, z czym kojarzy Wam się Holandia? Z tulipanami? Wiatrakami? Dzielnicą uciech w Amsterdamie? Nasze (i wielu niepełnosprawnych osób) pierwsze skojarzenie to Otolift – producent solidnych krzesełek schodowych, firma z wieloletnimi tradycjami i olbrzymim doświadczeniem w likwidowaniu barier architektonicznych. Ma w swojej ofercie urządzenia dedykowane na niemal każde schody, zarówno proste, zabiegowe jak i kręcone. Poniższe zdjęcie pokazuje, że można je montować nawet na stromych schodach – tor jezdny jest każdorazowo projektowany pod konkretne schody:

a

Na kolejnym zdjęciu jest model Jade – krzesełko schodowe na torze prostym.

b

Po skorzystaniu z krzesełka schodowego można je złożyć, nie blokuje ono schodów i pozostali domownicy mogą swobodnie z nich korzystać.

c

Krzesełka schodowe są z powodzeniem montowane nie tylko w domach jednorodzinnych ale również na klatkach schodowych. Są idealne wszędzie tam gdzie mieszkają osoby niepełnosprawne lub w podeszłym wieku. Osoby z orzeczoną niepełnosprawnością ze względu na trudności z poruszaniem się, mogą wystąpić do MOPSu lub PCPRu o dofinansowanie na zakup i montaż takiego urządzenia. PFRON dotuje do 80% takiej inwestycji.

krzeselko_krzywoliniowe_sieradz

Jak korzystanie z takiego krzesełka schodowego wygląda w praktyce? Zapraszamy do obejrzenia filmu opublikowanego w prawej kolumnie.

Krzesełko schodowe Otolift – podobieństwa i różnice do angielskiego Acorna. Zapraszamy do lektury 🙂