Niepełnosprawny student – pomóżmy pokonać schody

1 października – początek roku akademickiego, wg raportu MNiSW, w Polsce studiuje ok.1,67 mln studentów. Ilu z nich jest niepełnosprawnych? Ilu z nich może swobodnie poruszać się po uczelni, bibliotece, stołówce, akademiku?

images

Nie wszystkie budynki są wyposażone w windy i podjazdy, w wielu z nich nie ma miejsca na wybudowanie standardowego szybu windy. Przepisy unijne zmuszają jednak wszystkie instytucje do dostosowania swoich budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mogą zainstalować podnośniki pionowe, platformy schodowe lub chociażby zakupić schodołazy.

Drodzy studenci, jeśli macie kolegów na wózkach inwalidzkich, widzicie że mają kłopot z dostaniem się do sali wykładowej, do dziekanatu – pokażcie władzom Instytutu, Wydziału naszą stronę. Niech zapoznają się z najnowszymi rozwiązaniami pozwalającymi na zlikwidowanie barier architektonicznych na niemal wszystkich schodach. Przekazując ten link, pomożecie swoim kolegom w pokonaniu schodów, nie tylko tych dosłownych na ich drodze, ale pokażecie im, że solidaryzujecie się z nimi.