7 cech krzesełka schodowego, które odmienią Twoje życie

Aktywny styl życia jest niezbędny i bardzo wartościowy. Jest to szczególnie ważne dla osób starszych lub mających trudności z poruszaniem się. Codzienne aktywności pobudzają do działania, mają działanie przeciwdepresyjne i poprawiają nastrój. Ale co zrobić, gdy samodzielne wchodzenie po schodach staje się niemożliwe lub tak trudne, że zniechęca do jakiegokolwiek ruchu? Rozwiązaniem problemu z pokonywaniem schodów jest krzesełko schodowe, które odmieni Twoje życie. Jest to bezpieczne urządzenie do likwidacji barier architektonicznych.

W tym artykule omówimy 7 cech krzesełka schodowego, które odmieni Twoje życie. Przeczytaj i zobacz, jak krzesełko schodowe może odmienić Twoje życie.

Krzesełko schodowe prostoliniowe.
Krzesełko schodowe może usprawnić poruszenia się po Twoim domu

Krzesełko schodowe zapewnia mobilność, a co za tym idzie, niezależność

Winda schodowa to znacznie więcej niż tylko pomoc w pokonywaniu schodów. To sposób na utrzymanie niezależności i samodzielności. Niezależnie od tego, czy Twój problem z poruszaniem się między piętrami jest stały, czy tymczasowy, krzesełko schodowe pomoże Ci utrzymać aktywność na poziomie, który Cię satysfakcjonuje.

Z pewnością wiesz, jak to jest, gdy zapomnisz okularów i nie możesz czytać, dopóki ktoś Ci ich nie przyniesie. Z krzesełkiem schodowym będziesz mógł po nie pojechać samodzielnie. Nie będziesz musiał już czekać na pomoc innych w codziennych zadaniach.

Krzesełko schodowe zapewnia niezależność

Nie będziesz potrzebować pomocy innych osób przy pokonywaniu schodów. Dzięki temu, to Ty będziesz decydować, kiedy i dokąd chcesz się udać. Wyjście na spotkanie z przyjaciółmi w kawiarni lub na spacer w parku stanie się prostsze, gdy bariera architektoniczna zostanie zlikwidowana.

Bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich

Możliwe, że dopiero zaczynasz zauważać, że z wiekiem Twoje poczucie równowagi słabnie. Coraz trudniej jest uniknąć upadku, gdy przypadkowo stracisz równowagę. Nawet drobne zachwiania coraz częściej kończą się niebezpiecznym upadkiem.

Jest to szczególnie widoczne i niebezpieczne podczas wchodzenia i schodzenia ze schodów. Nawet niewielkie zawroty głowy mogą mieć poważne konsekwencje. Krzesełko schodowe to rozwiązanie, które zapewnia maksymalną stabilność podczas pokonywania schodów.

Jakie elementy krzesełka schodowego zapewniają bezpieczeństwo pasażera? Każde krzesełko schodowe wyposażone jest w elementy wspierające bezpieczeństwo i stabilność pasażera. Należą do nich:

  • Podłokietniki, które ułatwiają wsiadanie i pomagają wstać z krzesełka.
  • Obracane siedzisko, dzięki któremu, schodząc, stajesz na równej podłodze, a nie na schodach.
  • Podnóżek, który sprawia, że podróżowanie krzesełkiem jest wygodniejsze.
  • Pas bezpieczeństwa z dużą, łatwą do zapięcia klamrą, zwiększający bezpieczeństwo pasażera.
  • Czujniki bezpieczeństwa wykrywające ewentualne przeszkody na torze jazdy (np. pasek od szlafroka lub ręcznik).

Łatwość użycia

Krzesełka schodowe z naszej oferty są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Można nimi sterować za pomocą panelu sterującego lub joysticka umieszczonego na podłokietniku. Wszystkie przyciski są duże i zaprojektowane z myślą o starszych użytkownikach. Dbamy o to, aby windy schodowe wspierały samodzielność i niezależność, dlatego wybieramy rozwiązania promujące dostępność.

Rozsądna cena

Ceny krzesełek schodowych zaczynają się już od 12 tysięcy złotych za model Homeglide, najtańsze krzesełko schodowe. Urządzenia na schody zabiegowe, jak windy schodowe Otolift Modul Air, są droższe, a ich średnia cena wynosi 38 tysięcy złotych.

Choć na pierwszy rzut oka ceny mogą wydawać się wysokie, porównaj je z kosztem przeprowadzki lub zatrudnienia opiekuna. Przy założeniu, że średnia miesięczna pensja opiekuna osoby starszej to 4620 zł brutto, roczny koszt zatrudnienia opiekuna jest porównywalny do ceny krzesełka Otolift Modul Air. Pamiętaj, że zakup windy schodowej to jednorazowy wydatek.

Można także ubiegać się o dofinansowanie z PFRON. Przysługuje ono osobom posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności. Dowiedz się więcej, jak uzyskać dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych.

Dofinansowanie pfron na zakup platformy schodowej
Jak skorzystać z dofinansowania PFRON?

Zamiast przeprowadzki, zainstaluj krzesełko schodowe. Przeprowadzka zawsze jest kłopotliwa. Dla seniorów i osób z niepełnosprawnością może być prawdziwym koszmarem. Zmiana rutyny, oderwanie od znajomych oraz konieczność adaptacji do nowego miejsca to tylko niektóre trudności.

Montaż krzesełka schodowego pozwala uniknąć tych problemów. Winda schodowa to sposób na dostosowanie swojego domu do swoich potrzeb. Zamów krzesełko schodowe i ciesz się życiem we własnym domu.

Montaż i korzystanie z krzesełek schodowych nie przeszkadza innym domownikom

Krzesełko schodowe, choć zamontowane na stałe, nie utrudnia innym domownikom korzystania ze schodów. Winda schodowa zawęża schody jedynie o około 20 cm. Korzystanie ze schodów pozostaje praktycznie takie samo jak przed montażem.

Krzesełko schodowe jest wyjątkowo ciche. Twoje przejazdy nie będą zakłócać spokoju innych domowników. Twoja rodzina z pewnością będzie zadowolona, widząc, jak samodzielnie pokonujesz schody.

Inwestycja w bezpieczną przyszłość

Nawet jeśli dziś nie masz problemów z poruszaniem się po schodach, warto rozważyć to rozwiązanie na przyszłość. Możesz nie zauważać pierwszych trudności u siebie lub bliskich. Nie czekaj jednak, aż wchodzenie po schodach stanie się niemożliwe. Łatwiej będzie zachować zdrowe nawyki, jak regularne spacery czy spotkania z przyjaciółmi, gdy bariery architektoniczne nie będą przeszkadzać.

Krzesełko schodowe to inwestycja w bezpieczną przyszłość. Po latach będziesz wdzięczny sobie za podjęcie tej decyzji.

krzesełko schodowe prostoliniowe
Krzesełko schodowe na szynie prostej

Szybki i sprawny montaż

Montaż krzesełka schodowego trwa nie dłużej niż jeden dzień. Nie wymaga on także gruntownego remontu. Nasza ekipa nie kuje ścian ani nie instaluje nowych gniazdek. Montujemy jedynie szynę jezdną do schodów i na niej krzesełko. Po montażu pokazujemy, jak bezpiecznie korzystać z krzesełka. Upewniamy się, że nasi klienci są w pełni zorientowani, jak używać krzesełka. Wielokrotnie powtarzamy kluczowe informacje i wykonujemy przejazd testowy, aby zapewnić, że klient czuje się bezpiecznie. Naszą misją jest likwidacja barier architektonicznych, a ważne jest, aby senior lub osoba z niepełnosprawnością nie bała się korzystać z krzesełka.

Jak widzisz, krzesełko schodowe to nowoczesne urządzenie, które w zauważalny sposób podniesie jakość Twojego życia. Jeśli zastanawiasz się nad montażem windy schodowej, skontaktuj się z nami. Porozmawiaj z naszymi doradcami o Twoich potrzebach, a my zaproponujemy najlepsze krzesełko.