Odsprzedaż windy schodowej w praktyce

Platformy i krzesełka schodowe są niezastąpione w budynkach, w których zachodzi konieczność trwałego zlikwidowania  bariery architektonicznej. Czasami przestają być jednak potrzebne – np. wtedy, gdy stan zdrowia osoby korzystającej z urządzenia się poprawi lub rodzina zdecyduje się na przeprowadzkę. W takich sytuacjach warto skontaktować się ze skupem używanych krzesełek schodowych.

Z artykułu dowiesz się:

  • które rodzaje używanych wind schodowych możesz odsprzedać,
  • co możesz zrobić, aby uzyskać nowe krzesełko schodowe lub platformę za niższą cenę,
  • kiedy warto skorzystać ze skupu wind schodowych,
  • jak wyglądają urządzenia dostępne w odsprzedaży.
Skup wind schodowych
Skup wind schodowych w praktyce

Skup wind schodowych – kiedy warto z niego skorzystać?

Oferta używanych krzesełek oraz platform przyschodowych powinna Cię zainteresować, jeśli chcesz:

  • kupić windę krzesełkową za niższą cenę,
  • sprzedać urządzenie, które przestało być potrzebne.

Czasami nagłe pogorszenie się stanu zdrowia lub wypadek sprawiają, że stajesz przed koniecznością natychmiastowego zakupu krzesełka bądź platformy schodowej. Może się jednak okazać, że nie dysponujesz oszczędnościami, które wystarczyłyby na pokrycie wszystkich kosztów tego typu inwestycji. W takiej sytuacji warto sprawdzić, czy w ofercie skupu wind schodowych pojawiło się używane krzesełko lub platforma schodowa w niższej cenie. Możesz także skorzystać z opcji odkupienia windy schodowej, która pozwoli Ci uzyskać zwrot części kosztów założenia dźwigu. Rozważ skorzystanie z tego rozwiązania, jeżeli planujesz przeprowadzkę lub dzięki rehabilitacji odzyskałeś sprawność fizyczną.

Skup wind krzesełkowych

Odsprzedaż windy schodowej – warunki

Skup używanych urządzeń obejmuje tylko krzesełka i platformy schodowe na torze prostoliniowym. Nie odkupujemy od klientów podnośników pionowych ani urządzeń krzywoliniowych, które wymagają indywidualnego dopasowania toru jezdnego do kształtu schodów. Chętnie natomiast nabędziemy używane krzesełko schodowe Acorn lub platformę przyschodową Extrema Logic. Jeżeli masz w domu uszkodzony model krzesełka, do którego nie są już produkowane części zamienne, możemy go wymienić na nowe urządzenie. Starą windę krzesełkową odbierzemy od Ciebie w rozliczeniu, co pozwoli obniżyć koszty zakupu nowoczesnego i w pełni sprawnego fotelika.

Winda krzesełkowa - skup
Windy na torze krzywoliniowym nie nadają się do ponownego montażu u innego klienta.

Co wyróżnia używane krzesełka schodowe ze skupu?

Na pierwszy rzut oka urządzenia te nie różnią się niczym od nowych wind schodowych. Każde z nich charakteryzuje się estetycznym wyglądem oraz zachowaniem pełnej funkcjonalności. Sprzedawane przez nas prostoliniowe foteliki samobieżne oraz platformy schodowe są sprawne i mogą z powodzeniem spełniać swoją funkcję przez wiele lat. Każda winda krzesełkowa dostępna w skupie została zregenerowana i dokładnie sprawdzona przez inżynierów z firmy Rav-Net (dotyczy to także używanych platform schodowych). Sprzedajemy tylko urządzenia od renomowanych producentów – jesteśmy pewni ich jakości, dlatego dajemy gwarancję na każdy dźwig – niezależnie od jego daty produkcji.

Acorn - model krzesełka nadający się do późniejszej odsprzedaży
Jeśli myślisz o odsprzedaży krzesełka schodowego w przyszłości, wybierz model Acorn.

Odkupienie windy krzesełkowej szansą na Twój zysk

Marka Windy Schodowe ma w swojej ofercie szeroki wybór nowych urządzeń prosto- i krzywoliniowych. Niektóre rodzaje wind mogą być jednak stosowane zamiennie – na schodach zabiegowych korzystniejsze cenowo będzie założenie 2 krzesełek prostych niż 1 na torze krzywym. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku osób, które są w stanie bez wysiłku pokonywać trasę pomiędzy obydwoma urządzeniami. Jeżeli już w chwili montażu zakładasz, że w długiej perspektywie czasowej windy mogą stać się niepotrzebne, wybierz modele krzesełek prostoliniowych Acorn. Gdy zdecydujesz się na ich usunięcie, będziesz mógł odzyskać część kosztów inwestycji, sprzedając krzesełka do naszego skupu. W przypadku wyboru innych modeli wind krzesełkowych ich późniejsze zbycie może nie być możliwe.

Zobacz, jak wygląda w praktyce korzystanie z dwóch krzesełek prostoliniowych zamiast jednego krzywoliniowego. 
Dwa krzesełka schodowe Acorn

Chcesz odsprzedać windę schodową? A może jesteś zainteresowany zakupem używanego krzesełka schodowego w korzystnej cenie? Skontaktuj się z nami, aby otrzymać indywidualnie dopasowaną ofertę!

Skontaktuj się z firmą Rav-Net Rafał Kurzyna.