Podnośnik platformowy dla niepełnosprawnych – ceny i przykłady użycia

Czasami schody są na tyle wąskie, że zamontowanie platformy schodowej nie jest możliwe. W takich sytuacjach warto rozważyć wykorzystanie podnośnika pionowego, który pozwoli na skuteczne zlikwidowanie bariery architektonicznej bez konieczności przebudowywania obiektu. Poznaj przykłady wykorzystania tego urządzenia w różnych typach budynków.

Podnośnik pionowy przy bloku
Podnośnik platformowy pozwala zlikwidować bariery w bloku i budynku jednorodzinnym.

Z artykułu dowiesz się:

Podnośnik Kali B może być montowany w dużej odległości od schodów.
Przykład wykorzystania podnośnika Kali B w bloku.

Podnośnik dla niepełnosprawnych przy balkonie

Sposobem na ominięcie bariery architektonicznej w postaci schodów w bloku jest zamontowanie podnośnika pionowego Kali B tuż obok balkonu. Ze względu na maksymalną wysokość unoszenia platformy, która wynosi 3 m, taki sposób montażu sprawdzi się w przypadku niskich kondygnacji. Ominięcie schodów umożliwia zlikwidowanie bariery architektonicznej nawet w budynku, w którym przepisy przeciwpożarowe zakazują montażu krzesełek lub platform na schodach. Pozwala też zachować pozostałym mieszkańcom bloku lub domu jednorodzinnego swobodę wchodzenia i schodzenia po całej szerokości stopni. Podnośnik dla niepełnosprawnych Kali B można montować bez podszybia, dzięki czemu unikniesz problemów z odpływem wody.

Podnośnik pionowy wyróżnia się intuicyjną obsługą.
Z obsługą modelu Kali B poradzi sobie nawet osoba w podeszłym wieku.

Kliknij, aby pobrać dokumentację techniczną podnośnika platformowego Kali B.

Kliknij, aby pobrać dokumentację techniczną.

Podnośnik platformowy dla niepełnosprawnych obok tarasu

Dźwigi wyposażone w platformę do przewożenia osób niepełnosprawnych znajdują zastosowanie zarówno w domach oraz blokach, jak i niewielkich obiektach handlowych. Są także z powodzeniem montowane na posterunkach policji, przed wejściami do przychodni oraz w bibliotekach czy filiach urzędów. Niewątpliwymi zaletami podnośników pionowych są: odporność na warunki atmosferyczne oraz niewielkie wymagania montażowe. Likwidowanie barier architektonicznych za pomocą tych urządzeń nie musi nawet wymagać przebudowywania instalacji elektrycznej. Jeżeli zdecydujesz się na dokupienie falownika, podnośnik platformowy będzie czerpał prąd ze zwykłego gniazdka elektrycznego.

Kliknij, aby pobrać dokumentację techniczną modelu LiftBoy.

Kliknij, aby pobrać dokumentację techniczną.

Podnośnik pionowy dla niepełnosprawnych – cena

Koszt zakupu windy Kali B zależy od wielu czynników, m.in. od jej rozmiarów oraz wybranych opcji. Ceny niewielkiej wersji podstawowej wraz z montażem i dowozem rozpoczynają się od ok. 33 tys. zł. netto. Istnieje możliwość dokupienia opcji dodatkowych m.in.:

  • zasilania 230V z falownikiem (pozwala na korzystanie ze zwykłego gniazdka elektrycznego),
  • wypełnienia barierek i furtek bezpiecznym szkłem,
  • elektrycznego zjazdu awaryjnego,
  • personalizacji koloru urządzenia.
Mały podnośnik pionowy LiftBoy
Mała platforma podośnikowa dla niepełnosprawnych może być montowana na zewnątrz – np. przy tarasie.

Znacznie tańszy jest montaż modelu LiftBoy, a więc niewielkiego podnośnika pionowego dla niepełnosprawnych. Ceny urządzenia o platformie unoszonej do wysokości 595 mm rozpoczynają się już od 22 tys. zł. netto. Na wszystkie rodzaje podnośników dla niepełnosprawnych można uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON, które zmniejsza koszty średnio o 65-85%.