Krzesło schodowe – idealny prezent na Dzień Babci lub Dziadka

Jak co roku niebawem będziemy świętować Dzień Babci i Dzień Dziadka. To dobry moment, aby zastanowić się, jak seniorzy radzą sobie w codziennym życiu i czy nie potrzebują naszej pomocy. Źródłem trudności może być dla nich np. wchodzenie po schodach. Rozwiązanie tego problemu jest proste: krzesło schodowe.

Bombonierki, kwiaty… i co dalej?

Dzień Babci to okazja do spotkań z rodziną, wręczenia bukietu kwiatów i wyrażenia wdzięczności za wspólnie spędzone chwile. Oprócz wymiany serdeczności warto jednak także dyskretnie rozejrzeć się po mieszkaniu dziadków i zobaczyć, czy jest ono wolne od barier utrudniających seniorowi samodzielne funkcjonowanie. Sprawdź więc, czy pod prysznicem zmieści się krzesełko umożliwiające krótki odpoczynek podczas kąpieli. A może dziadkowie poczują się bezpieczniej, jeżeli zamontujesz im w wannie ławeczkę z uchwytami, która ochroni ich przed upadkiem? Jeśli poruszają się z trudem, zaproponuj także zamontowanie na ścianach łazienki specjalnych uchwytów i poręczy. Barierki sprawdzą się również w sypialni – ułatwią wstanie z łóżka lub fotela, na którym odpoczywa senior.

Krzesełko schodowe - prezent dla babci
Krzesło ruchome na schody dla babci

Największym problemem dla coraz mniej sprawnych dziadków są jednak bariery architektoniczne ze schodami na czele. Codzienne pokonywanie stopni może być dużym wyzwaniem, aż w końcu zacznie przekraczać możliwości seniora. Tym samym samotnie mieszkająca babcia zostanie uwięziona w domu i nawet zrobienie zakupów będzie zależało od dobrej woli jej sąsiadów. Nie czekaj, aż tak się stanie! Zamiast ofiarować babci i dziadkowi niepotrzebne przedmioty, podaruj im możliwość samodzielnego funkcjonowania i bezpiecznego pokonywania schodów bez ryzyka upadku. Kupując krzesełko schodowe dla seniora przekazujesz mu prezent, który będzie służył przez długi czas. Także wtedy, gdy po zakończeniu rodzinnego spotkania Twoja babcia stanie przed koniecznością wejścia po schodach do sypialni lub wyjścia na zakupy.

Windy dla niepełnosprawnych w domowym wydaniu

Choć rozmiary krzeseł schodowych są niewielkie, a ich wygląd dobrze komponuje się z wystrojem wnętrz, pamiętaj, że w rzeczywistości są to profesjonalne miniwindy. Aby jej uruchomić, wystarczy przywołać windę przyciskiem, usiąść wygodnie na siedzisku, zapiąć pasy i spokojnie czekać na zakończenie transportu pomiędzy piętrami. Estetyczne krzesło schodowe porusza się tuż nad stopniami i można je zamontować nawet wtedy, gdy schody są wyjątkowo wąskie. W takich przypadkach sprawdza się urządzenie Otolift Air, w którym zastosowano innowacyjną technologię „Reverse Drive”. Sprawia ona, że osoba siedząca na krzesełku przemieszcza się tyłem do kierunku jazdy, a jej kolana są zwrócone ku dołowi schodów, dzięki czemu pomimo niewielkiej przestrzeni nie uderzają o ścianę ani o poręcze.

Krzesło schodowe dla dziadka
Krzesełko Otolift Air uszczęśliwi nie jednego dziadka.

Zalety krzesełka schodowego Otolift

Jeśli chcesz podarować dziadkowi lub babci w pełni bezpieczne, wygodne oraz estetyczne urządzenie do pokonywania schodów, to Twój wybór powinien paść właśnie na Otolift Air. Zobacz, dlaczego!

  • Wybierając Otolift Air, oszczędzasz miejsce na schodach, a nowatorski sposób poruszania się krzesełka umożliwia jego montaż nawet na wąskiej przestrzeni.
  • Możesz zwiększyć bezpieczeństwo seniora, zamawiając obrotowe siedzenie, które ułatwi mu siadanie i wstawanie z krzesełka.
  • Zapewniasz babci intuicyjną obsługę windy za pomocą joysticka.
  • Likwidujesz ryzyko upadku – stabilne krzesełko jest wyposażone w pasy bezpieczeństwa.
  • Zapewniasz seniorowi możliwość poruszania się w każdej sytuacji – urządzenie działa nawet podczas awarii prądu.
  • Wybierasz komfort i estetykę – składany podnóżek, wygodne oparcia i możliwość wybrania rodzaju tapicerki sprawiają, że Otolift Air pasuje do wystroju wnętrz oraz zapewnia dziadkom wygodę podczas pokonywania schodów.

Zobacz, w jak prosty sposób Twoi bliscy mogą bezpiecznie przemierzać schody dzięki jeżdżącemu krzesełku.

Krzesło schodowe = niezależność

Krzesło schodowe Otolift Air pozwoli Twoim bliskim na samodzielne funkcjonowanie nawet w przypadku ograniczonej sprawności fizycznej. Jeżeli Twoja babcia lub dziadek ma orzeczenie o niepełnosprawności, możesz uzyskać dofinansowanie na zakup krzesełka, które najczęściej pokrywa ok. 80% kosztów montażu. Cena urządzenia zależy od modelu i rodzaju schodów – może ona wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Istnieje jednak tańsza opcja  – montaż krzesełka schodowego używanego, które jest dostępne już od 6 000 zł.

Urządzenie sprawdzi się zarówno w domku jednorodzinnym, jak i bloku oraz na schodach zewnętrznych. Obejrzyj nasze przykładowe realizacje:

Różne zastosowania krzesełek schodowych dla osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku.
Krzesełka schodowe sprawdzają się w domach jednorodzinnych, blokach i na schodach zewnętrznych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o krzesełku schodowym dla seniora, skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły.

Interesującą alternatywą dla krzesełka schodowego jest mała winda do domu Stiltz. Może z niej korzystac nie tylko senior, ale także cała rodzina. Kliknij tutaj, aby zobaczyć, ile kosztuje winda w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu dwupoziomowym. 

Czekamy na Twój telefon:

+48 692 44 94 74 | +48 698 132 056 | +48 606 686 002

oraz e-maila:

zapytanie@windy-schodowe.pl