Porównanie krzesełek schodowych na torze krzywoliniowym

Z upływem lat nasza sprawność ruchowa spada do tego stopnia, że uniemożliwia pokonywanie barier architektonicznych. Najczęściej spotykaną i najbardziej uciążliwą barierą są schody, które znajdują się w naszych domach, na podwórkach czy blokach. Co zatem zrobić, jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie wyjść z domu lub mieszkania? Krzesełko schodowe krzywoliniowe to urządzenie, które odmieniło życie tysiącom osób w naszym kraju. 

Krzesła schodowe dzielimy na dwa rodzaje w zależności od schodów, które chcemy pokonać; krzesełka na torze prostym do schodów o biegu prostym i krzesełka schodowe krzywoliniowe dla schodów zabiegowych, krętych czy o zmiennym kącie nachylenia. O porównaniu krzesełek prostych pisaliśmy już w artykule: „Porównanie krzesełek na szynie prostej„. W niniejszym tekście skupimy się na krzesłach krzywoliniowych. Pośród dostępnych na rynku urządzeń, wybraliśmy trzy urządzenia, których zakup rekomendujemy – zapraszamy do lektury.

Porównanie krzesełek schodowych na torze krzywoliniowym
Porównanie krzesełek schodowych na torze krzywoliniowym
 
 

Bestseller, czyli najpopularniejsze krzesełko na torze krzywoliniowym ACORN A180

Krzesełko schodowe Acorn A180 to jedno z najpopularniejszych urządzeń do transportu osób starszych. Jednocześnie jest to najczęściej wybierana winda schodowa na torze krzywoliniowym. Polacy obdarzyli ogromnym zaufaniem angielską firmę Acorn, o czym świadczą liczne realizacje na terenie całego kraju – sprawdź naszą mapę realizacji. To krzesło krzywoliniowe sprawdzi się szczególnie dobrze wewnątrz Twojego domu. Montaż szyny na której porusza się krzesełko jest możliwy na słupkach przymocowanych do schodów (zarówno betonowych i drewnianych).

Krzesełko schodowe na schody krzywoliniowe Acorn
Krzesło na szynie krzywoliniowej, model A180
 
Standardowe wyposażenie krzesełka schodowego:
 • Obracane siedzisko (ręcznie lub automatycznie) – dzięki niemu bezpiecznie wsiądziesz i zsiądziesz z krzesełka
 • Pasy dbające o Twoje bezpieczeństwo w trakcie transportu
 • Składany podnóżek i siedzisko – gdy nie używasz krzesełka przyschodowego, możesz je złożyć aby zaoszczędzić miejsce na schodach
 • Czujniki bezpieczeństwa – wykrywają przeszkody znajdujące się na schodach podczas jazdy
 • Sterowanie krzesełkiem odbywa się dzięki joysticku wbudowanym w podłokietniki lub pilotowi zdalnego sterowania.

Wybierając windę krzesełkową firmy Acorn, model A180 otrzymasz 2 letnią gwarancję na urządzenie, a czas realizacji wynosi ok 3-4 tygodni. Cena tego modelu krzesełka krzywoliniowego jest uzależniona od wielu czynników w zależności od długości toru jezdnego czy wyboru dodatkowych funkcji – rozpoczyna się od 33 800 zł netto.

Winda krzesełkowa Acorn zamontowana w domu
Winda krzesełkowa Acorn zamontowana w domu

Sprawdzony produkt – krzesełko schodowe krzywoliniowe OTOLIFT TWO

Kolejnym rekomendowanym przez nas urządzeniem jest krzesełko krzywoliniowe Otolift TWO. Równie uniwersalne i niezawodne urządzenia jak jego poprzednik. Aby ułatwić Twój wybór wymienimy najważniejsze różnice, które mogą wpłynąć na wybór krzesełka krzywoliniowego Otolift TWO:

 • Model Otolift TWO jest przystosowany do pracy przy zmiennych warunkach atmosferycznych – jako jedyny nadaje się również do użytku na zewnątrz np. przed domem
 • Największy dostępny udźwig – standardowo wynosi 130 kg, lecz w opcji dodatkowej Otolift Two może udźwignąć do 150 kg
 • Montaż krzesełka jest możliwy standardowo do schodów (lub do ściany)
 • Co więcej urządzenie pasuje do Twojego wnętrza – Otolift umożliwia Ci wybór koloru tapicerki oraz szyny
Krzesełko krzywoliniowe Otolit TWO
Krzesełko przyschodowe dla seniorów krzywoliniowe Otolit TWO

Krzesełko krzywoliniowe Otolit TWO również oferuje Ci 2-letnią gwarancję, a czas dostawy wynosi ok. 5-7 tygodni. Do obsługi krzesełka służy; pilot zdalnego sterowania lub joystick wbudowany w podłokietnik. Po instalacji urządzenia, musisz pamiętać, aby zawsze podłączyć krzesełko do źródła zasilania. Akumulatory wbudowane w krzesełko schodowe są automatycznie doładowywane podczas postoju – pozwala to na używanie krzesełka nawet podczas zaniku prądu. Cena urządzenia zawsze zależy od wielu czynników i może różnić się od kwoty podstawowej, która wynosi 33 800 zł.

Windy schodowe Otolift świetnie sprawdzają się w blokach
Windy schodowe Otolift świetnie sprawdzają się w blokach

Nowoczesne krzesełko schodowe krzywoliniowe OTOLIFT AIR

Na sam koniec zostawiliśmy nowość na polskim rynku – krzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift Modul AIR. Krzesełka schodowe pod względem technologicznym, nie zostają w tyle i są ciągle udoskonalane tak, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników. Modul AIR jest tego świetnym przykładem. Posiada najcieńszą pojedynczą szynę dostępną wśród krzesełek schodowych z możliwością instalacji do schodów lub do ściany.

Nowoczesne krzesło schodowe krzywoliniowe MODUL AIR
Nowoczesne krzesełko schodowe krzywoliniowe MODUL AIR

Nowoczesne wzornictwo i najcieńsza szyna to nie wszystkie cechy tego modelu. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć wybór tego urządzenia:

 • Wydaje Ci się, że Twoje schody są zbyt wąskie na instalacje krzesełka schodowego? Winda schodowa Modul AIR jest wyposażona w nowoczesną technologię „Reverse Drive” umożliwiająca siedzenie częściowo lub całkowicie tyłem podczas transportu po schodach – to doskonałe rozwiązanie likwidujące problem wąskich schodów
 • Krzesełko schodowe krzywoliniowe Otolift AIR sprawdzi się nie tylko w przypadku wąskich ale i stromych schodów – posiada największy kąt nachylenia schodów wśród konkurencji wynoszący od 0 do 75 stopni.
 • Mimo zaawansowania technologicznego krzesełka schodowego, czas realizacji wynosi zaledwie 3-4 tygodnie
 • Krzesełko jest bardzo dyskretne – po jego złożeniu zajmuje mało miejsca, udostępniając tym samym przestrzeń na schodach innym domownikom
Eleganckie krzesełko na szynie krzywoliniowej
Eleganckie krzesełko na szynie krzywoliniowej

Marka Otolift w przypadku windy schodowej Modul AIR również oferuje możliwość wyboru koloru tapicerki oraz szyny. Zastanawiasz się, ile kosztuje ta nowoczesna, elegancka i zaawansowana technologicznie winda schodowa? I tutaj Cię zaskoczymy – koszt tego urządzenia zaczyna się od 33 800 zł! 

Dofinansowanie na zakup krzesełka krzywoliniowego dla seniorów

Zakup urządzenia dźwigowego przewyższa Twoje możliwości finansowe? Skontaktuj się z odpowiednią instytucją w Twoim mieście (MOPR lub PCPR) i dowiedz się o możliwość otrzymania dofinansowanie ze środków PFRON na zakup urządzenia do likwidacji bariery architektonicznej. Dofinansowanie może pokryć nawet do 95% wszystkich kosztów! Więcej dodatkowych informacji o dofinansowaniach przeczytasz w naszym artykule: Dofinansowanie do likwidacji barier.

Kontakt

Jeśli zainteresowało Cię prezentowane urządzenia, lub szukasz innego rozwiązania do pokonania bariery architektonicznej – skontaktuj się z nami.

Telefon: +48 692 44 94 74 | +48 606 686 002
Adres e-mail: zapytanie@windy-schodowe.pl