Czy krzesełko schodowe sprawdzi się na zewnątrz?

Większość z Was myśli o krzesełkach schodowych jako urządzeniach do wykorzystania wewnątrz budynku. Co zrobić, jeśli schody, które chcemy pokonać znajdują się na dworze? Przed naszym domem, blokiem, miejscem pracy lub w ogrodzie. Czy wiesz, że istnieją krzesełka schodowe odporne na zmienne warunki atmosferyczne?

Gdzie mogę wykorzystać zewnętrzne krzesełko schodowe?

Odpowiedź jest bardzo prosta – wszędzie tam, gdzie masz do pokonania schody o biegu prostym, znajdujące się na dworze. Zewnętrzne krzesełka schodowe, bardzo często znajdują swoje zastosowanie w takich miejscach jak: schody przed domem jednorodzinnym, tarasem, blokiem, obiektami publicznymi czy schodami w Twoim ogrodzie.

Winda schodowa odporna jest na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego możesz z niej korzystać zarówno latem jak i zimą. Oblodzone i ośnieżone schody również przestaną być dla Ciebie niebezpieczną przeszkodą – unikniesz poślizgu i pokonasz je w pełni bezpiecznie.

Zobacz, jak działa krzesełko Acorn Superglide zamontowane przed domem:

Jak działa krzesełko schodowe montowane na zewnątrz budynku

Korzystanie z krzesełka odbywa się tak samo jak w przypadku windy schodowej zamontowanej wewnątrz budynku. Krzesełko możesz sterować za pomocą pilota zdalnego sterowania lub wbudowanego joysticka. A co najważniejsze korzystanie z krzesełka jest w pełni bezpieczne dzięki pasom bezpieczeństwa, funkcji łagodnego startu i stopu, jak i czujnikom wykrywającym przeszkody na drodze. Zewnętrzne krzesełko schodowe posiada w komplecie, specjalny plastikowy pokrowiec. Ochroni on krzesełko przed wyblaknięciem oraz zaoszczędzi czas podczas zbierania liści lub śniegu przed użyciem windy schodowej.

O czym warto pamiętać?

  • Krzesełka schodowe montowane na zewnątrz, możesz wykorzystać na schodach prostych,
  • W komplecie otrzymasz specjalny pokrowiec, który zapobiega gromadzeniu się liści lub śniegu,
  • Winda schodowa jest odporna na zróżnicowane warunki atmosferyczne,
  • Pokonasz bez problemu oblodzone lub zaśnieżone schody,
  • Korzystanie z krzesełka schodowego jest bardzo komfortowe oraz bezpieczne,
  • Udźwig krzesełka wynosi 127 kg, a kąt nachylenia schodów to od 23° do 55° (dokładne parametry krzesełka znajdziesz tutaj),
  • Winda schodowa idealnie sprawdzi się dla osób starszych i niepełnosprawnych,
  • Konkurencyjna cena oraz możliwość otrzymania dofinansowanie ze środków PFRON

 

Jesteś osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim? Możesz rozważyć wykorzystanie platformy schodowej jako alternatywy dla krzesełka schodowego. Windy schodowe pomagają w pokonywaniu schodów osobom, które poruszają się na wózku inwalidzkim. Sprawdź nasze artykuły o platformach schodowych.

Więcej informacji o urządzeniach dźwigowych znajdziesz w naszym artykule – Urządzenia dźwigowe dla osób starszych i niepełnosprawnych. Zapoznaj się również z pozostałymi materiałami na naszym blogu, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Chętnie udzielimy odpowiedzi na Twoje pytania. Napisz lub zadzwoń – dane kontaktowe znajdziesz klikając tutaj.