Porównanie platform schodowych na szynie prostej

Platformy schodowe to urządzenia pomagające w likwidacji barier architektonicznych, które możemy spotkać w domach jednorodzinnych, w pracy lub w miejscach użyteczności publicznej. Platformy służą do transportu osoby na wózku inwalidzkim, dzięki czemu umożliwiają pokonanie schodów. W artykule skupimy się na charakterystyce trzech rekomendowanych przez nas platform schodowych, poruszających się na szynie prostej. 

Platforma schodowa DELTA.

Montaż platform schodowych jest możliwy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, tak jest również w przypadku platformy schodowej Delta. Urządzenie charakteryzuje się bardzo cichą pracą a jego montaż jest możliwy na bardzo wąski schodach, dzięki płaskiej konstrukcji. Producent oferuje szeroką paletę kolorystyczną, dzięki czemu istnieje możliwość wyboru koloru platformy, która idealnie wkomponuje się w otoczenie. Platforma schodowa Delta porusza się po szynach, które mogą służyć jako poręcz. Udźwig urządzenia wynosi 225 kg (w opcji 300 kg), a kąt nachylenia to od 15 do 45 stopni. Delta jest objęta dwuletnią gwarancją oraz charakteryzuje się najniższą ceną na tle pozostałych urządzeń.

Platforma schodowa Ascendor PLG7

Platforma Ascendor PLG7 służy do transportu osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku inwalidzkim lecz dzięki możliwości skorzystania z dodatkowej opcji jaką jest rozkładane siedzenie, platforma może pomóc również osobom bez wózka. Montaż platformy schodowej jest możliwy, gdy przed schodami jest dostępne 1,5 metra wolnej przestrzeni. Dzięki wykonaniu większości elementów z aluminium, platforma jest bardzo lekka.

Wprawienie urządzenia w ruch jest możliwe dzięki pilotowi zdalnego sterowanie lub panelu, znajdującego się na platformie. Przycisk awaryjnego zatrzymania oraz czujniki nacisku na platformie dbają o bezpieczeństwo podczas użytkowania. Platforma schodowa Ascendor PLG7 oraz barierki bezpieczeństwa otwierają i zamykają się automatycznie. Udźwig urządzenia to 225 kg (w opcji 300 kg), kąt nachylenia szyny jezdnej wynosi od 0 do 47 stopni. Urządzenie charakteryzuje się najlepszą jakością oraz trzyletnią gwarancją (w opcji pięcioletnią).

Platforma schodowa Extrema Logic

Platforma schodowa Logic sprawdzi się jeśli potrzebują Państwo montażu urządzenia w bardzo krótkim czasie, jej dostawa i instalacja odbywa się bardzo szybko na tle pozostałych modeli. Platforma schodowa Logic jest w pełni zautomatyzowana, a jej udźwig wynosi 255 kg. Urządzenie porusza się po aluminiowym torze, który jest montowany do ściany lub na słupach. Urządzenie zajmuje zaledwie 35 cm po złożeniu, jeśli zostało zamontowane do ściany.

Aby przekonać się jak działa platforma, zapraszamy do obejrzenia załączonego materiału wideo:

Po przeczytaniu naszego artykułu w dalszym ciągu mają Państwo problem z wyborem odpowiedniego modelu?
Z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości i udzielimy fachowej porady dotyczącej urządzeń dźwigowych – zapraszamy do kontaktu!