Mały podnośnik pionowy Liftboy czy platforma Kali B?

Podnośnik pionowy to typ urządzenia, które pomaga tysiącom osób poruszającym się na wózku inwalidzkim. Zadaniem podnośników jest likwidacja barier architektonicznych – zostały stworzone przede wszystkim z myślą o osobach niepełnosprawnych. Dziś chcemy zapoznać Cię z urządzeniami dźwigowym: platformą pionową Kali B do transportu osób niepełnosprawnych oraz podnośnikiem elektrycznym Liftboy.

podnośnik pionowy Kali B

Gdzie sprawdzi się podnośnik pionowy Kali B? 

Winda schodowa Kali B jest stosowana głównie na zewnątrz budynku. Idealnie sprawdza przy tarasach, balkonach, schodach wejściowych itp. Można ją spotkać w wielu miejscach publicznych, ale również w domach prywatnych. Jak wspomnieliśmy, podnośnik pionowy Kali B jest montowany przede wszystkim na zewnątrz, natomiast można go również używać wewnątrz budynku. Czyli wszędzie tam, gdzie trzeba zniwelować barierę architektoniczną i ułatwić poruszanie się osobie na wózku inwalidzkim.

Poniżej zamieszczamy film, gdzie zobaczysz, jak działa podnośnik Kali B:

Charakterystyka podnośnika pionowego Kali B

Producent platformy dla niepełnosprawnych Kali B położył duży nacisk na zabezpieczenie antykorozyjne – możesz  korzystać z platformy bez obaw o każdej porze roku. Urządzenie jest wyposażone w napęd śrubowy, który znajduje się w bocznej części urządzenia. Podnośnik pionowy możesz dostosować indywidualnie do swoich potrzeb i preferencji. Co więcej możliwy jest wybór koloru z palety RAL.

platforma dla niepełnosprawnych Kali B

Kali B to platforma bez szybu o wysokości podnoszenia do 3 metrów. Blaszane panele z wypełnieniem wygłuszającym pracę napędu, stanowią obudowę maszynowni. Platforma pionowa może być montowana na powierzchni ok. 2,2 m2. Kali B jest zgodne z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE.

Parametry techniczne podnośnika śrubowego Kali B

 • Wysokość podnoszenia: do 3 metrów
 • Liczba przystanków: 2
 • Miejsce instalacji: wewnątrz lub na zewnątrz budynku
 • Szyb: bez szybu
 • Wymiary platformy: 900×1400 mm (wersja 180˚) i 1100×1400 mm (wersja 90˚)
 • Podszybie: 60 mm lub 0 mm (rampa najazdowa)
 • Napęd: śrubowy
 • Udźwig: 385 kg
 • Prędkość: 0,06 m/s
 • Moc: 1,5 kW
 • Zasilanie: 400 V (3-fazowe) lub 230 V (1-fazowe), 50 Hz
podnośnik śrubowy elektryczny Kali B

Cena platformy dla niepełnosprawnych Kali B

Koszt podnośnika pionowego Kali B rozpoczyna się od 37 500 zł. Natomiast przed zakupem urządzenia możesz starać się o przyznanie dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych.

Jeśli szukasz podobnych urządzeń, zapraszamy do zapoznania się z artykułem: Urządzenia dźwigowe dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Liftboy – mały podnośnik pionowy dla niepełnosprawnych

Podnośnik Liftboy zaprojektowano z myślą o osobach z niepełnosprawnością, które muszą pokonywać różnice wysokości 83 cm (tj. ok. 1-6 schodów). Wjazd i zjazd z platformy możliwy jest z każdej strony. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, po obu stronach platformy zawsze montowane są poręcze.

mały podnośnik pionowy platformowy Liftboy

Mały podnośnik Liftboy korzysta z napędu nożycowego, jednak dodatkowo użyto tu elektrycznego siłownika liniowego. Do zasilania siłownika używa się bezpiecznego napięcia 24 V. Zarówno ładowarka, jak i gniazdko zasilające można bez problemu schować wewnątrz budynku.

Dodatkowo, urządzenie jest bardzo ciche dzięki zastosowanej konstrukcji i napędowi z wysokiej klasy siłownikiem elektrycznym. Całość waży ok. 75 kg, a udźwig wynosi do 300 kg.

Fabrycznie zamontowane kurtyny bezpieczeństwa zabezpieczają przed przytrzaśnięciem przez platformę, w przypadku gdy znajduje się ona w górnym położeniu i zjeżdża na dół.

Urządzenie Liftboy cały mechanizm napędowy ma schowany pod spodem, dzięki czemu maszynownia nie jest widoczna. Nie trzeba na stałe przytwierdzać podnośnika do gruntu.

podnośnik pionowy Liftboy

Dane techniczne podnośnika elektrycznego Liftboy

Dane techniczne Liftboy

Różne wersje podnośnika elektrycznego Liftboy to również różne rampy wjazdowe. Może być to rampa zarówno manualna jak i automatyczna. Dodatkowo najazd lub wyjazd z podnośnika można umieścić pod kątem 90 stopni w stosunku do wjazdu lub wyjazdu. Urządzenie może też posiadać specjalne barierki na górze.

podnośnik platformowy Liftboy

Ile kosztuje podnośnik pionowy Liftboy

Cena tego rodzaju podnośnika jest stosunkowo nieduża w porównaniu z innymi tego typu urządzeniami. W zależności od wybranych opcji wynosi ona ok. 28 500 – 33 500 złotych netto. Warto również wiedzieć, że można uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON na zakup takiego udogodnienia.

Kontakt

Masz pytania? 
Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń: +48 692 44 94 74 | +48 698 132 056 | +48 606 686 002
lub napisz: zapytanie@windy-schodowe.pl