Platforma pionowa Kali B do transportu osób niepełnosprawnych

Platformy pionowe pomagają tysiącom osób poruszającym się na wózku inwalidzkim. Zadaniem podnośników jest likwidacja barier architektonicznych – zostały stworzone przede wszystkim z myślą o osobach niepełnosprawnych. Dziś chcemy zapoznać Cię z urządzeniem dźwigowym jakim jest – platforma pionowa Kali B do transportu osób niepełnosprawnych

Gdzie sprawdzi się podnośnik pionowy Kali B? 

Winda schodowa Kali B jest stosowana głównie na zewnątrz budynku. Idealnie sprawdza przy tarasach, balkonach, schodach wejściowych itp. Można ją spotkać w wielu miejscach publicznych, ale również w domach prywatnych. Jak wspomnieliśmy, podnośnik pionowy jest montowany przede wszystkim na zewnątrz, natomiast można go również używać wewnątrz budynku. Czyli wszędzie tam, gdzie trzeba zniwelować barierę architektoniczną i ułatwić poruszanie się osobie na wózku inwalidzkim.

Poniżej zamieszczamy film, gdzie zobaczysz jak działa podnośnik Kali B:

Charakterystyka podnośnika pionowego Kali B

Producent platformy położył duży nacisk na zabezpieczenie antykorozyjne – możesz  korzystać z platformy bez obaw o każdej porze roku. Urządzenie jest wyposażone w napęd śrubowy, który znajduje się w bocznej części urządzenia. Podnośnik pionowy możesz dostosować indywidualnie do swoich potrzeb i preferencji. Możliwy jest wybór koloru z palety RAL.

Kali B to platforma bez szybu o wysokości podnoszenia do 3 metrów. Blaszane panele z wypełnieniem wygłuszającym pracę napędu, stanowią obudowę maszynowni. Platforma pionowa może być montowana na powierzchni ok. 2,2 m2.Kali B jest zgodne z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE.

Parametry techniczne Kali B

Wysokość podnoszenia: do 3 metrów
Liczba przystanków: 2
Miejsce instalacji: wewnątrz lub na zewnątrz budynku
Szyb: bez szybu
Wymiary platformy: 900×1400 mm (wersja 180˚) i 1100×1400 mm (wersja 90˚)
Podszybie: 60 mm lub 0 mm (rampa najazdowa)
Napęd: śrubowy
Udźwig: 385 kg
Prędkość: 0,06 m/s
Moc: 1,5 kW
Zasilanie: 400 V (3-fazowe) lub 230 V (1-fazowe), 50 Hz

Cena platformy Kali B

Koszt podnośnika pionowego Kali B rozpoczyna się od 25 000 zł. Natomiast przed zakupem urządzenia, możesz starać się o przyznanie dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych.

Jeśli szukasz podobnych urządzeń, zapraszamy do zapoznania się z artykułem: ‚Urządzenia dźwigowe dla osób starszych i niepełnosprawnych‚ (kliknij w link obok)

Kontakt

Masz pytania? 
Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń: +48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002
lub napisz: zapytanie@windy-schodowe.pl