Tanie krzesełka schodowe Acorn

Tanie krzesełka schodowe Acorn

Idzie wiosna! Nie da się tego ukryć. Dni są coraz cieplejsze, a w ostatni weekend widziałem olbrzymie klucze dzikich ptaków. Aż chce się wyjść na świeże powietrze.

W związku z tym mamy ważną informację dla osób, których wyjście z domu wiąże się z pewnymi problemami. Otóż do końca kwietnia firma Windy Schodowe oferuje używane krzesełka schodowe na szynie prostej w znacznie niższych niż zazwyczaj cenach. Wiosenna promocja to jest coś nad czym warto się zastanowić. Można kupić w tej ofercie bardzo funkcjonalną windę schodową po cenie, którą potem, w ciągu całego roku ciężko będzie znaleźć.

Co więcej na krzesełka zamówione przed końcem marca otrzymujemy dwuletnią gwarancję, co wraz z nowym siedziskiem jakie mamy w zestawie daje nam praktycznie nowe krzesełko schodowe za 30% jego rynkowej wartości.

Co to jest winda schodowa?

Winda schodowa krzywoliniowa Otolift TWO

Windy schodowe służą ludziom starszym (seniorom) i niepełnosprawnym do przemieszczania się po schodach. Dosyć często korzystają z tych urządzeń również osoby młode mające trudności w poruszaniu się po schodach. Ten rodzaj wind schodowych jest tanim i szybkim oraz bardzo uniwersalnym sposobem dostosowania domu lub mieszkania na potrzeby osoby starszej albo osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku. Mówiąc krótko – dzięki krzesełku schodowemu pokonywanie schodów jest bezpieczne.

Podział krzesełek schodowych można wykonać pod kątem kształtu (wyglądu) szyny jezdnej – proste i krzywoliniowe. Krzesła schodowe prostoliniowe można kupić jako używane (np. model Acorn Superglide), wówczas cena jest sporo mniejsza niż krzesełek schodowych nowych.

Używana winda przyschodowa Acorn

W ofercie naszych, polskich firm dźwigowych można znaleźć używane krzesełko schodowe Acorn Superglide 130, które jest jedyną używaną windą schodową sprzedawaną przez producenta. Angielska firma Acorn, która jest także producentem innych rodzajów krzesełek schodowych (model krzywoliniowy Acorn A180), jako jedyna w Europie pozyskuje i oferuje sprawdzone i na gwarancji krzesełka przyschodowe na prostym torze jezdnym. Krzesło schodowe i szyna jezdna mają około 3-4 lata – siedzisko jest zawsze nowe – fabrycznie nowe w oryginalnym pudełku.
W Polsce oficjalnym dealerem firmy Acorn jest firma Windy Schodowe (www.windy-schodowe.pl) dostarczająca i montująca te windy schodowe na obszarze całego kraju.

Promocja na używane krzesełka schodowe

Po zamontowaniu krzesła schodowego Acorn w wersji używanej kupujący otrzymuje w standardzie roczną gwarancję, która niekiedy może być nawet dłuższa, czyli dwuletnia.

Cena używanego krzesła dźwigowego Acorn Superglide waha się od 5000 zł do 7000 zł – cena ta zależy od kilku rzeczy, tj.: długość szyny jezdnej, wersja wewnętrzna lub zewnętrzna, materiał wykonania schodów (drewno, beton, metal), opcje dodatkowe (zawias w dolnej części szyny lub pokrowiec) – ostateczna cena jest zawsze ustalana indywidualnie dla każdego klienta.

Czas realizacji używanej windy schodowej Acorn wynosi od około tygodnia, co przy porównaniu z innymi krzesełkami schodowymi praktycznie oznacza od ręki – często na windę schodową trzeba czekać nawet dwa miesiące. Instalacja krzesełka trwa około 5-6 godzin w zależności od długości szyny jezdnej i stopnia skomplikowania schodów.

Krzesełko schodowe Acorn w wersji używanej to dosyć szybkie i niesamowicie niskobudżetowe rozwiązanie na zniwelowanie bariery architektonicznej.

Garść niezbędnych informacji na temat krzeseł schodowych

Krzesełka dźwigowe prostoliniowe, do których zalicza się model Acorn Superglide (inne krzesełka tego rodzaju to np. HomeGlide, Otolift Jade) powinny być instalowane na schodach jedno-biegowych, prostych. Niekiedy możliwe są odstępstwa od tej reguły – później o tym napiszemy – widać także poniżej zdjęcie, które pokazuje montaż szyny prostej na schodach z zabiegiem na górze.

Do montażu krzesełka schodowego nie są wymagane najczęściej żadne przygotowawcze prace budowlane czy remontowe. Tor jezdny tego krzesełka schodowego mocuje się do stopni schodów (czasami, o wiele rzadziej można zamontować szynę jezdną do ściany). W dolnej części schodów szyna jezdna opiera się o podłogę, a w górnej części wysuwa się poza krawędź najwyższego stopnia na 18-20 cm.

Krzesełka schodowe mają bardzo wygodne siedziska – model Acorn ma możliwość powiększenia odstępu pomiędzy podłokietnikami, niektóre modele mogą mieć możliwość wyboru koloru tapicerki (np. Otolift Jade – http://www.krzesla-schodowe.pl/krzeselko-schodowe-otolift-parallel-dla-osob-starszych-i-niepelnosprawnych/). Każde krzesełko schodowe ma możliwość obrotu siedziska na górnym przystanku. Z reguły na siedzisku zainstalowany jest także pas bezpieczeństwa – niektóre modele mają możliwość dokupienia pasów wielopunktowych.
Krzesełko przyschodowe Acorn jest zasilane z akumulatorów, jednak potrzebne jest gniazdko elektryczne w które wpinamy ładowarkę dostarczoną w zestawie. W czasie kiedy krzesełko jest pozostawione na przystanku dolnym lub górnym następuje automatyczne ładowanie akumulatorów. Obsługa krzesła jest możliwa poprzez specjalne przyciski sterujące które znajdują się na obydwu podłokietnikach. Możliwe jest także uruchomienie krzesełka za pomocą pilota zdalnego sterowania.

krzesełko proste Acorn

Zgodnie z tym, co napisaliśmy wcześniej potwierdzamy, że dla dobrej ekipy montującej (firmy z doświadczeniem), która od dawna instaluje krzesełka schodowe i zna się na rzeczy jest możliwe zainstalowanie prostego krzesełka schodowego na schodach zabiegowych – przykład obok na zdjęciu.

Na zakończenie możemy podsumować, że w Polsce nadal krzesełko schodowe to urządzenie mało znane, niemniej jednak pisząc tego rodzaju teksty mamy nadzieję na pogłębienie wiedzy naszych czytelników i osób zainteresowanych likwidacją barier odnośnie krzeseł schodowych.