Windy platformowe bez obudowy

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce, gdy wysokość podnoszenia nie przekracza 2,99 metra można zastosować platformy windowe bez obudowy. Nie wymagają one stosowania szybu. Platforma instalowana jest do płyty podszybia i chroniona jest barierką ochroną o wysokości 1100 mm i drzwiami o tej samej wysokości.

winda_platformowa_bez_obudowy

Wypełnienie barierek ochronnych platformy i furtek może być wykonane z poliwęglanu komorowego i bezpiecznego szkła. W dodatkowej opcji możliwe jest wykonanie elementów urządzenia ze stali nierdzewnej. Możliwe jest również wykonanie paneli maskujących i barierek ochronnych w dowolnej kolorystyce z palety RAL.

Dane techniczne platform bez obudowy:

Udźwig: do 400 kg / 4 osoby (osoba na wózku z osobą towarzyszącą)
Wysokość podnoszenia: do 3,0 m
Prędkość jazdy: 0,08 m/s
Zasilanie: 230/400 V
Moc: 1,5/1,1 kW
Napęd: śrubowy
Ilość przystanków: 2-3
Wymiary platformy: 1100×1400 mm  (jest możliwość dostosowania wymiaru do potrzeb osoby zamawiającej lub do nietypowej lokalizacji urządzenia)
Wersja platformy: przelotowa lub pod kątem

Przykładem windy platformowej bez obudowy jest model Silver. Jest to urządzenie, które unosi się na wysokość maksymalnie 1 metra. Jest łatwe w obsłudze i szybkie w montażu. Posiada nowoczesne systemy aktywnego i biernego bezpieczeństwa. Kasety wezwań są wyposażone w kluczyk. Winda dostępna jest w dwóch wersjach wysokości podnoszenia: 80 cm i 1 m. Jej zaletą jest funkcjonalność i estetyka.

winda_platformowa_bez_obudowy_silver

Innym przykładem windy platformowej bez obudowy jest model Strateg. Urządzenie nie posiada wydzielonej i widocznej maszynowni. W przypadku montażu windy do ściany budynku nie jest wymagany fundament. Posiada rampę najazdową, która jest automatycznie rozkładana na dolnym przystanku. Całość jest ocynkowana. Wysokość podnoszenia w przypadku tego modelu wynosi do 3 m.

winda_platformowa_bez_obudowy_strateg

Kolejnym przykładem windy platformowej bez obudowy jest model Multilift. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i tanie w eksploatacji. Posiada mechanizmy podnoszące komfort i bezpieczeństwo użytkowania takie jak: system awaryjnego opuszczania, przycisk awaryjny „stop”, aktywna podłoga z rampami bocznymi zabezpieczającymi wózek przed ześlizgnięciem się w trakcie jazdy. Może pracować w trudnych warunkach atmosferycznych, przy temperaturach od -30 do +40 st. C. Posiada dwa rodzaje wysokości podnoszenia: typ 1 do 1219 mm i typ 2 do 1829 mm.

winda_platformowa_bez_obudowy_multilift