Platformy schodowe Ascendor

Platformy schodowe są zwykle instalowane w ciągu biegu schodowego, umożliwiając pokonywanie schodów osobom, które poruszają się na wózku inwalidzkim. Na rynku można znaleźć platformy produkowane w Austrii, Włoszech, Czechach, Niemczech czy Anglii. W niniejszym artykule skupimy się na austriackiej firmy Ascendor.

Platformy przyschodowe do transportu osób niepełnosprawnych firmy Ascendor charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem, elegancją oraz dużą funkcjonalnością, oferując przy tym maksymalnie wysoki komfort dla użytkownika tego dźwigu osobowego. Możemy wymienić trzy modele, które produkuje firma Ascendor: platforma PLG7 poruszająca na szynie prostej, platforma schodowa PLK8 poruszająca się na szynie krzywoliniowej oraz podnośnik PLV9.

Niektóre elementy konstrukcji urządzeń firmy Ascendor zostały wykonane z aluminium, dzięki czemu są niebywale lekkie, jednak takie rozwiązania jak chociażby zabezpieczenie przełamania platformy gwarantują bardzo duży poziom bezpieczeństwa podczas jego użytkowania.

Obsługa platform schodowych  jest bardzo prosta dzięki pilotom zdalnego sterowania oraz wyświetlaczowi LED, który jest wyjątkowym rozwiązaniem w tego typu urządzeniach dźwigowych. Platformy są wyposażone w  mechanizm łagodnego startu oraz zatrzymania się, a dodatkowo platformy poruszające się po torze krzywoliniowym zwalniają na zakrętach. Najazd na platformy standardowo jest możliwy z boku, ale na życzenie klienta można wykonać tzw. najazd frontowy – takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku, kiedy przed schodami nie ma wystarczającej ilości miejsca. Opuszczane barierki chronią użytkownika przed wypadnięciem, a dodatkowo platforma posiada przycisk awaryjnego zatrzymania oraz czujniki nacisku na platformie. Wszystkie urządzenia firmy Ascendor zostały objęte 3 letnim okresem gwarancji z możliwością przedłużenia do 5 lat.

Platforma schodowa Ascendor PLG7 to urządzenie przeznaczone do montażu na schodach prostych. Służy do transportu osób niepełnosprawnych, szczególnie poruszających się na wózku inwalidzkim. Sama platforma schodowa zajmuje bardzo mało miejsca, jest to najwęższa platforma dostępna na rynku. Po jej złożeniu, całość zajmuje tylko 27 cm, a przed schodami potrzebne jest 1,5 metra miejsca. Najazd na platformę jest możliwy standardowo z boku oraz dzięki opcji frontowej, która jest wygodna, gdy przed schodami nie ma wystarczającej ilości miejsca.

Platforma schodowa PLK8 to urządzenie przeznaczone do montażu na schodach krzywoliniowych lub zabiegowych. Można ją także instalować na schodach prostych ze zmiennym kątem nachylenia lub w miejscach, gdzie na dole wymagany jest zakręt parkingowy 180 lub 90 stopni.

Podnośnik ten porusza się po dwóch szynach, które mogą być mocowane do ściany nośnej budynku lub do słupków. Urządzenie nadaje się do montażu wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.
Najczęstszym dodatkiem zamawianym przez klientów wraz z tym rodzajem platformy jest zakręt parkingowy (180 stopni lub 90 stopni) – dzięki niemu urządzenie można w czasie kiedy jest nieużywane schować w miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzało innym użytkownikom schodów.

Podnośnik pionowy PLV9  idealnie nadaje się w miejsca, gdzie wysokość podnoszenia nie jest większa niż 100 cm. Podnośnik ten zajmuje bardzo mało miejsca na tle konkurencji, dzięki składanej platformie. Montaż urządzenia jest możliwy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Wykonanie z aluminium oraz stali nierdzewnej, gwarantują długie lata przyjemnego użytkowania. Projekt techniczny windy jest w dużej mierze identyczny do platform schodowych PLG 7 oraz PLK8, a jego sterowanie odbywa się za pomocą pilotów radiowych oraz wyświetlacza LCD.

Na zakup platform można uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON, które obsługiwane jest przez jednostki samorządowe (PCPRy i MOPRy).

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania związane z wyborem platformy schodowej Ascendor lub cenami urządzeń zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego: kontakt.