Windy platformowe z napędem śrubowym

Windy platformowe z napędem śrubowym posiadają własną konstrukcję samonośną, która jest dostępna w dowolnej kolorystyce. Zaprojektowane są tak, aby zabierać jak najmniej przestrzeni w miejscach, w których są instalowane. Charakteryzują się niskim poborem energii elektrycznej i tanimi kosztami eksploatacji.

Są zaprojektowane dla takich obiektów jak: budynki mieszkalne, przychodnie, domy pomocy społecznej, szkoły, biura. Bardzo dobrze spisują się w przypadku transportu osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku, jednak z urządzenia może skorzystać każdy, któremu pokonywanie schodów sprawia trudności.

Mogą być wykonane w konstrukcji własnej samonośnej w obudowie panoramicznej lub pełnej. Można je montować w już istniejących szybach na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Nie wymagają one dodatkowego pomieszczenia na maszynownię.

Windy platformowe z napędem śrubowym charakteryzują się wysoką niezawodnością i bezpieczeństwem użytkowania oraz prostotą w obsłudze. Posiadają certyfikaty zgodne z UE/CE.

Przykładem windy platformowej ze śrubowym napędem może być dźwig Genesis B. Urządzenie wyposażone jest w platformę posiadającą boczną pionową ściankę o wysokości 1,10 metrów zintegrowaną z panelem sterowania. Dzięki temu możliwy jest transport pionowy do wysokości 13 metrów. Panel sterowania na platformie i kasety dyspozycji na przystankach zostały wyposażone w duże, oznaczone wypukłymi cyframi przyciski jazdy. Napęd urządzenia i tablica sterowa znajdują się w obrębie szybu. W opcji dodatkowej możliwe jest zamówienie np. blokady jazdy przez osoby niepowołane, systemu głośnomówiącego czy rozkładanego krzesełka na platformie. Udźwig urządzenia wynosi maksymalnie 400 kg.

winda_platformowa_genesis_b

Innym przykładem windy platformowej ze śrubowym napędem może być dźwig Cibes A5000. Jest on przeznaczony do korzystania w miejscach o nie dużym natężeniu ruchu. Wysokość podnoszenia możliwa jest w zakresie od 0,50 do kilkunastu metrów. Napęd śrubowy jest cichy i ma opatentowaną konstrukcję. Może być obudowany szybem w konstrukcji stalowo-aluminiowym, pełnym lub przeszklonym. Wymagane jest tu zakotwienie szybu do ściany budynku. Drzwi w standardzie wyposażone są w samozamykacz oraz kasetę wezwań. Udźwig urządzenia wynosi maksymalnie 500 kg.

winda_platformowa_cibes_a5000

Jeszcze innym przykładem windy platformowej ze śrubowym napędem może być dźwig Cibes A8000. Jest on przystosowany do przewozu osób na łóżkach szpitalnych. Posiada szerokie światło drzwi do 1300 mm. Podszybie wynosi tu 130 mm głębokości, a minimalna wysokość ostatniej kondygnacji to 2300 mm. Aby wzywać platformę na przystanek nie trzeba wciskać kasety wezwań, wystarczy tylko nacisnąć przycisk, aby platforma przyjechała. Urządzenie daje możliwość podróżowania do wysokości 13 metrów przy maksymalnej liczbie 6 przystanków i umieszczeniu drzwi przystankowych na 3 ścianach. Udźwig urządzenia wynosi maksymalnie 1000 kg, zatem nadaje się do transportowania ładunków o dużych, kłopotliwych gabarytach i dużej masie.

winda_platformowa_cibes_a8000