Krzesełka schodowe na szynie prostej

Krzesełka schodowe są urządzeniami, które pomagają bezpiecznie pokonywać schody osobom starszym i niepełnosprawnym (z niewielką dysfunkcją narządu ruchu). Nie mogą przewieźć jednak osoby wraz z wózkiem inwalidzkim.

Prosty tor jezdny zwykle mocuje się do stopni schodów, jednak jest też możliwość, aby przymocować go do ściany. Jest to unikalne rozwiązanie na rynku europejskim.

Siedzisko krzesełka zamocowane jest na wagoniku jezdnym. Również tam znajduje się silnik prądu stałego, przekładnia mechaniczna i baterie. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania lub za pomocą przełącznika umieszczonego na urządzeniu – najczęściej w podłokietniku. Na wyposażeniu krzesełka schodowego znajdują się pasy bezpieczeństwa i zestaw czujników, które po napotkaniu przeszkody zatrzymują pracę urządzenia. Urządzenie posiada składane siedzisko, podłokietniki i podnóżek. Kiedy nikt nie używa krzesełka, można je bez problemu złożyć, dzięki czemu urządzenie nie zajmuje dużo miejsca na schodach. Krzesełka posiadają zwykle system łagodnego startu i stopu, dzięki którym ruszanie i zatrzymywanie się jest łagodne i płynne. Co więcej obracane siedzisko ułatwia zsiadanie i wsiadanie na krzesełko.

Wśród krzesełek schodowych na szynie prostej warto przedstawić kilka modeli.

Krzesełko Acorn Superglide

Pierwszym z nich jest krzesełko Acorn Superglide. To proste w obsłudze urządzenie. Jest również nieskomplikowane w instalacji. Profilowana szyna i system 8 rolek, w połączeniu z systemem prądu stałego i zębatkami daje duży komfort jazdy. Krzesełko ma m.in. w elektroniczny i mechaniczny system hamowania oraz czujniki limitu, które powodują, że sprzęt zawsze zatrzyma się w bezpiecznej pozycji. Użytkownik steruje urządzeniem za pomocą joysticka lub pilota działającego na podczerwień. Udźwig krzesełka to 127 kg. Cena krzesełka to ok. 12 500 zł.

krzeselko_acorn_superglide

Krzesełko Otolift Parallel

Drugim przykładem może być krzesełko Otolift Parallel (dawniej Jade). Jest to urządzenie łatwe w obsłudze i niezawodne. Posiada cienką szynę jezdną, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca na schodach. Wyposażone jest w składane siedzisko, podnóżek oraz podłokietniki. Obracane siedzisko zapewnia wygodę podczas wsiadania i zsiadania. Sterowanie odbywa się za pomocą przycisku w podłokietniku lub za pomocą kaset przywoławczych umieszczonych na dole i na górze schodów. Udźwig krzesełka to 130 kg.

ZADZWOŃ: 692 449 474, ODPOWIEMY NA TWOJE PYTANIA.

krzeselko_otolift_parallel

Krzesełko HomeGlide

Trzecim przykładem jest krzesełko HomeGlide firmy Acces BDD. Urządzenie charakteryzuje się ergonomicznym, kompaktowym i bardzo stylowym wyglądem. Użycie do budowy krzesełka zaawansowanych technologii dają gwarancję bezpieczeństwa, komfortu i łatwego sterowania. Niezawodny mechanizm sterujący jest dodatkowym atutem urządzenia. Wyposażone jest w krzesełko z manualnym obrotem. Sterowanie odbywa się za pomocą modułu na podłokietniku oraz dodatkowych pilotów zdalnego sterowania na piętrach. Udźwig krzesełka to 125-138 kg. Cena krzesełka to 11 000 zł.

krzeselko_home_glide

Ostatnim przykładem jest krzesełko Platinum. Urządzenie posiada napęd elektryczny, a podczas postoju na przystankach są ładowane akumulatory. Wyposażone jest w mechanizmy gwarantujące komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Obsługa odbywa się za pomocą małego joysticka znajdującego się na podłokietniku. Jazda jest łagodna, dzięki mechanizmowi „start” i „stop”, które eliminuje wstrząsy i szarpnięcia. Urządzenie posiada również mechanizm automatycznego zatrzymania się na wypadek znajdującej się na schodach przeszkody. Udźwig krzesełka to 120 kg lub 160 kg (wersja Hard).

krzeselko_platinum

Podsumowując, na rynku dostępnych jest wiele modeli krzesełek dla seniora. Jako firma Windy Schodowe mamy w swojej ofercie krzesełka schodowe i zajmujemy się profesjonalnym doradztwem w zakresie urządzeń do likwidacji barier architektonicznych. Dodatkowo pomożemy wypełnić wiosek o dofinansowanie zakupu krzesełka schodowego z PFRON. Zajmiemy się też montażem urządzenia w domu do likwidacji barier architektonicznych. Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami