Krzesełka schodowe na szynie krzywoliniowej

Krzesełka schodowe na szynie krzywoliniowej dają możliwość wjazdu po schodach złożonych z kilku oddzielnych biegów (schody zabiegowe) lub schodach kręconych. Pozwalają na likwidację barier architektonicznych w bardzo zróżnicowanych miejscach. Tworzone są zawsze pod konkretnego klienta i pod konkretne schody.

Urządzenie może być instalowane po prawej lub lewej stronie schodów (wewnętrznej lub zewnętrznej). Tor jezdny krzesełka jest zawsze odpowiednio profilowany podczas produkcji, dlatego przed wyprodukowaniem i zainstalowaniem takiego urządzenia wymagane jest wykonanie odpowiednich pomiarów przez doświadczoną ekipę.

Wśród krzesełek schodowych na szynie krzywoliniowej warto wyróżnić kilka modeli.

Krzesełko schodowe Ruby posiada ponadczasowe i subtelne wzornictwo, dzięki czemu łatwo komponuje się w każdym wnętrzu. Dostępna jest standardowo tapicerka w wielu kolorach, może być ona wykonana z normalnego materiału lub ze sztucznej skóry. W standardzie dostępny jest również biały lub szary kolor szyn jezdnych, jednak na specjalne życzenie można mieć dowolny kolor toru jezdnego. Urządzenie porusza się po torze jezdnym złożonym z dwóch cienkich szyn o przekroju kołowym. Szyna jezdna mocowana jest do stopni schodów na specjalnych słupkach i może być stabilizowana do ściany. Krzesełko posiadają tzw. system łagodnego startu i zatrzymania się. Udźwig krzesełka to 130 kg. Cena krzesełka to ok. 20 000 zł.

krzeselko_schodowe_ruby

Krzesełko schodowe Bison 80 może zostać zastosowane właściwie na wszystkich rodzajach schodów kręconych dzięki użyciu najnowszych technologii i koncepcji modułów prowadnicy. Mocna i wąska konstrukcja zapewnia duży dostęp nawet na najbardziej wąskich schodów. Urządzenie zaprojektowane tak, aby współgrać z wystrojem każdego wnętrza. Posiada samopoziomujący się system transportu, który posuwa krzesełko wzdłuż profilowanej prowadnicy i automatycznie dobiera prędkość i utrzymuje stały poziom siedziska na zakrętach (rogach). Elektroniczny system programowania zapewnia niezawodne i bezawaryjne działanie. Udźwig krzesełka to 130 kg. Cena krzesełka to ok. 18 000 zł.

krzeselko_schodowe_bison80

Krzesełko schodowe Elba ma estetyczny wygląd, jest mocne i solidne, bezpieczne i łatwe w obsłudze. Zajmuje mało miejsca w przypadku schodów jednobiegowych. Posiada joystick na podłokietniku. Urządzenie może być przywołane na wybrane piętro za pomocą kasety wezwań na kondygnacji, a w wersji dodatkowej osoba towarzysząca może sterować urządzeniem funkcjonalnym pilotem. Krzesełko posiada system antyuderzeniowy, przeciwtnący, antyzgnieceniowy (sprawia, że żadna część ciała nie jest narażona na niebezpieczeństwo uszkodzenia przez elementy mechaniczne urządzenia) oraz homologowany chwytacz TUV. Udźwig krzesełka to 140 kg. Cena krzesełka to ok. 18 000 zł.

krzeselko_schodowe_elba

Krzesełko schodowe Hiro 160, którego torowisko mocowane jest do stopni za pomocą słupków dostarczanych przez producenta. Urządzenie przywoływane jest za pomocą pilota radiowego. Po dojechaniu na górny przystanek krzesełko automatycznie się obraca, dzięki czemu ułatwia zejście na spocznik. Siedzisko i podnóżek można złożyć ręcznie, gdy krzesełko jest nie używane. Kolor krzesełka i tapicerki siedziska jest do wyboru. Udźwig krzesełka to 150 kg. Cena krzesełka to ok. 20 000 zł.

krzeselko_schodowe_hiro160