Charakterystyka platformy schodowej Ascendor PLK8

Platforma schodowa Ascendor PLK8 przeznaczona jest do montażu na schodach krzywoliniowych lub zabiegowych. Nadaje się również do montażu na schodach prostych ze zmiennym kątem nachylenia lub tam, gdzie na dole wymagany jest zakręt parkingowy 180 lub 90 stopni.

Platforma schodowa zamontowana w domu.

Jak działa platforma schodowa Ascendor

Urządzenie porusza się po dwóch szynach, które można zamocować do ściany nośnej budynku lub do słupków. Nadaje się zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Popularnym dodatkiem jest tu zakręt parkingowy (180 stopni lub 90 stopni), dzięki któremu urządzenie można schować w miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzało innym użytkownikom schodów (w czasie kiedy jest nieużywane).

Platforma schodowa zamontowana na zewnątrz budynku.

 

Platforma schodowa Ascendor PLK8 jest najwęższą platformą schodową na torze krzywoliniowym dostępną na rynku. Zamocowana do ściany, po złożeniu zajmuje zaledwie 31 cm.

Tor jezdny urządzenia jest wykonany ze stali nierdzewnej, co pozwala na używanie górnej szyny jako poręczy. Daje to poczucie estetyki i elegancji. Platforma wyposażona jest w wyświetlacz LCD, który pozwala szybko zlokalizować błędy czy usterki.

Platforma schodowa Ascendor pomaga osobom na wózku pokonywać schody

Gdy zabraknie zasilania, bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzenia dają akumulatory i ich inteligentny system ładowania. Jeśli na schodach znajdzie się przeszkoda w postaci dzieci lub zwierząt, system czujników bezpieczeństwa zatrzyma windę automatycznie. Po zamknięciu platformy, blokuje się dostęp do systemu sterowania, dzięki czemu jest ona bezpieczna przed wandalami. Urządzenie posiada funkcję miękkiego startu i stopu, guzik wezwania pomocy oraz guzik stop.

Dodatkowe opcje urządzenia to: składane krzesełko, które przekształca platformę w krzesełko schodowe użyteczne dla osób z zaburzeniami mobilności, które w późniejszym czasie mogą wymagać wózka inwalidzkiego; naścienny pilot z możliwością blokady; przenośny, bezprzewodowy pilot, który umożliwia przywoływanie windy na żądane piętro jednym naciśnięciem przycisku; trzecia rampa zamontowana na przodzie platformy, wygodna w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni oraz eleganckie wykończenie z nierdzewnej stali lub, na żądanie, w każdym innym kolorze.

Detale platformy do bezpiecznego pokonywania schodów

Dane techniczne Ascendor PLK8

Udźwig: 225 kg (300 kg w opcji)
Moc: 0,5 kW
Prędkość podróżowania: 0,15 m/s
Zasilanie: 24V DC / 220 V-230 V ∼50 Hz
Mocowanie szyny: do ściany (nośnej) lub do stopni schodów (na słupkach)
Wymiary platformy: Dostępne standardowo: 800 x 800,  800 x 750,  800 x 700, 800 x 650, 900 x 800, 900 x 750, 1000 x 800, 1000 x 700 (na zamówienie: 1000 x 900, 1210 x 830, 1250 x 800, 1300 x 800)
Minimalna szerokość schodów: 100 cm przy montażu toru do ściany i 107 cm przy montażu na słupkach
Kąt nachylenia schodów: 0° – 47°
Poziom hałasu: poniżej 63 dB
Szerokość po złożeniu: 31 cm

Cena platformy schodowej Ascendor PLK8 wynosi od 73 tys. zł w górę. Koszt całkowity zależy od długości schodów, sposobu montażu toru jezdnego (do ściany lub na słupkach) oraz ilości i rodzaju zakrętów. Pamiętaj, że w związku z likwidacją barier architektonicznych możesz uzyskać refundację ze środków PFRON. Możesz otrzymać do 95% dofinansowania na zakup urządzenia.

Jeśli mają Państwo pytania związane z platformami firmy Ascendor zapraszamy do kontaktu.