Schodołazy gąsienicowe

Schodołazy gąsienicowe są urządzeniami mobilnymi, które nadają się do użytkowania zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Nie musisz modyfikować schodów, aby korzystać ze schodołaza. Urządzenia te można bez większego problemu rozłożyć na dwie części, co ułatwia np. ich przewożenie w samochodzie.

Do urządzenia można podpiąć właściwie każdy wózek inwalidzki. Niektóre modele mają zamontowany hamulec elektromagnetyczny, co daje gwarancję bezpieczeństwa użytkowania. W pełni naładowane baterie urządzenia są w stanie pokonać ok. 300 schodów.

Maksymalny udźwig schodołazów gąsienicowych to ok. 150 kg. Urządzenia występuje w wersji ze specjalnym fotelikiem lub wózkiem inwalidzkim (w zależności od potrzeb).

Schodołaz gąsienicowy Liftkar

Najtańszym dostępnym na rynku schodołazem gąsienicowym jest urządzenie marki Liftkar. Schodołaz zasilany jest akumulatorowo. Dzięki temu z naładowaną baterią będzie działał nawet w przypadku chwilowej przerwy w dostawie energii elektrycznej. Schodołazem można łatwo manewrować po schodach i płaszczyznach poziomych. Maksymalne obciążenie urządzenia to 130 kg (czyli 1 osoba z wózkiem). Jego waga to 39 kg. Koszt zakupu nowego schodołaza gąsienicowego Liftkar to około 18 000 złotych netto.

Schodołazy gąsienicowe Liftkar

Schodołazy gąsienicowe – podsumowanie

Podobnie jak w przypadku schodołazów kroczących, tak i tutaj na wszystkie wymienione urządzenia można uzyskać dofinansowanie, które przyznawane jest ze środków PFRON. Aby dostać dofinansowanie, złóż wniosek w MOPR lub PCPR właściwym dla miejsca zamieszkania ubiegającej się o nie osoby. Zapraszamy do kontaktu. Nasi doradcy chętnie udzielą wszelkich wyjaśnień i rozwieją wątpliwości.

Podsumowując, przed dokonaniem zakupu warto najpierw skontaktować się ze specjalistą, który doradzi, które urządzenie najlepiej spisze się w naszych warunkach. Później pozostaje już tylko cieszyć się urządzeniem.