Podnośniki wannowe i prysznicowe

Dobrze zaprojektowana łazienka dla osoby niepełnosprawnej powinna ułatwiać funkcjonowanie w niej osobie z ograniczeniami ruchowymi. Dzięki bogatej ofercie rozwiązań dostosowanych do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi, możliwe staje się to, co kiedyś było dużym utrudnieniem. Montując w naszej łazience podnośnik nie musimy już martwić się jak wejść i wyjść z wanny czy prysznica.

Podnośniki wannowe

Nadają się do właściwie każdej wanny. Urządzenia posiadają stabilne siedzisko z oparciem oraz prosty system sterowania w formie wodoszczelnego pilota. Urządzenia łatwo utrzymać w czystości, są estetyczne, higieniczne i posiadają powierzchnię łatwą do utrzymania czystości. Są wodoszczelne. Podnośniki tego typu mają udźwig do 150 kg.

podnosnik_wannowy

Podnośniki prysznicowe

Dzięki układowi jezdnemu zapewniają łatwe ich przesuwanie po podłodze. Są wygodne w użyciu. Sterowanie nimi odbywa się za pomocą specjalnej korby lub pilota. Siedzisko łatwo utrzymać w czystości, dzięki powierzchni łatwej do czyszczenia. Jest ono również regulowane. Są wodoszczelne. Ich udźwig wynosi do 150 kg.

podnosnik_prysznicowy

Na zakup zarówno podnośnika wannowego, jak i prysznicowego można uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON, które obsługiwane jest przez jednostki samorządowe (PCPRy i MOPRy). O dofinansowanie mogą ubiegać się osoba niepełnosprawna posiadająca aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, bądź inne równoważne orzeczenie, zamieszkująca na terenie danego miasta. Wnioski rozpatrywane są wg kolejności wpłynięcia, dlatego warto złożyć taki wniosek jak najszybciej, najlepiej już na początku roku. Działa tu bowiem zasada, kto pierwszy ten lepszy.