Pomysł na prezent w Dniu Matki

Wkrótce Dzień Matki. Może warto w ramach prezentu, w tym roku zamiast kwiatów przygotować specjalny prezent? Prezent, który ułatwi życie, sprawi, że Mama poczuje się znowu swobodnie w swoim domu? Jeśli nasza Mama ma problemy z poruszaniem się, ciężko jej wchodzić po schodach, a w domu nie może czuć, że wszędzie się dostanie, warto pomyśleć o zakupie dla niej urządzenia, które wspomoże ją i schody przestaną już być utrapieniem.

Na rynku dostępnych jest kilka propozycji. Pierwszą z nich może być krzesełko schodowe. Krzesełko schodowe zajmuje mało miejsca (dzięki składanym elementom: podłokietniki, podnóżek, siedzisko) i jest proste w obsłudze (ma tzw. system łagodnego startu i stopu, czyli delikatne ruszanie i zatrzymywanie. Dodatkowo posiada obracane siedzisko, dzięki któremu łatwiej na nie wsiadać i z niego zsiadać). W porównaniu z innymi rozwiązaniami dźwigowymi mają stosunkowo niską cenę. Ważne jest też to, że instalacja krzesełka schodowego nie wymaga wykonania żadnych prac budowlanych.

krzeselko_schodowe

Inną propozycją może być montaż platformy schodowej. Platforma posiada o wiele większy udźwig niż krzesła schodowe. Sterowanie odbywa się przy pomocy panelu sterowania lub zdalnie za pomocą pilota lub tzw. kasety przywoławczej. Opuszczane na czas jazdy specjalne barierki stanowią zabezpieczenie dla osoby korzystającej z urządzenia. Platforma posiada zwykle najazd po specjalnych rampach umieszczonych z boku platformy. Montaż platformy nie wymaga pozwolenia na budowę, wymagana jest jednak zgoda administracji na jej instalację.

Jest jeszcze jedna propozycja, która może pomóc funkcjonować w domu ze schodami osobie niesprawnej. Jest to schodołaz. Urządzenia nie montuje się do schodów. Jest on mobilny, można go złożyć i przewieźć w dowolne miejsce ii dzięki temu uniwersalny. Schodołaz zwykle sprzedawany jest w komplecie z wózkiem inwalidzkim lub fotelikiem.

schodolaz

Warto pomyśleć o takim prezencie dla tak ważnej osoby w naszym życiu. Jeśli nie do końca wiemy, którą propozycję powinniśmy wybrać, doświadczony doradca pomoże nam dokonać odpowiedniego wyboru. Być może dzięki zastosowaniu któreś z propozycji, życie naszej Mamy stanie się łatwiejsze i bardziej wygodne.